Καλυτερη ελληνικη ροκ φωνη

Αυτοι μου ηρθαν στο μυαλο. Λοιπον ψηφιστε. Εγω ακομα ειμαι αναποφασιστος…

O Argy των Nightstalker έχει την καλύτερη ελληνική ροκ φωνή για μένα :smiley: :smiley: :smiley:

Ο Σάκης Ρουβάς στο Αντεξα… !!! σοβαρολογώ , όλοι οι άλλοι είναι μαιντανοί.

Βασικα στο μυαλο μου ειχα τραγουδιστες που ερμηνευουν ελληνικο στιχο

Ποιός είναι ο Ανεστόπουλος?

Ο τραγουδιστης στα Διαφανα Κρινα

Πανουσης γιατι εχει και γαμω τα γελια ο τυπος.
Και η κορυφαια δηλωση του Λακη Παπαδοπουλου, στην ερωτηση αν αποκλειστει απο τη Γιουροβιζιον τι θα κανει.
Απ. “Θα παω στο UEFA”.

Sakis (Rotting Christ) :stuck_out_tongue:

Α για Ελληνικό στίχο λέμε?Δεν το ήξερα τότε Πανούσης ο ένας και μοναδικός

Βασίλη ζούμε για να σ’ ακούμε!

Ο βασιλιάς είναι ο Παπ όπως και να το κάνουμε.Ο πρώτος έλληνας ροκ σταρ και η καλύτερη φωνάρα που κυκλοφόρησε/ρεί

Θ.Τσατσου (πρωην Μπλε) ειναι ολα τα λεφτα :wink: ]
αλλα και η καινουρια τους (δεν θυμαμε πως τη λενε) ειναι φωναρα.

Οι Rotting Christ δεν είναι Rock όμως και δεν έχουν Ελληνικό στίχο :stuck_out_tongue: :wink:

Τελικα ψηφισα Πουλικακο. Ημουν αναμεσα σε αυτον και στον Πανουση. Ισως επηρεαστηκα απο το γεγονος οτι τον ειδα live προσφατα. Ο τυπος ειναι Μορφη.

Οι Rotting Christ δεν είναι Rock όμως και δεν έχουν Ελληνικό στίχο :stuck_out_tongue: :wink:[/quote]

Nah, metal rocks, kai den milhse kaneis gia ellhniko stixo :slight_smile:

Βασικά θα ήθελα να μου δώσετε σε αντιστοιχία τα ονόματα των τραγουδιστών των Isokratis , Ενδελέχεια, Τρύπες, Αχαιοί και…γμτο…ξέχασα το όνομα…

Τεσπά,όπως και να το κάνουμε η Τσάτσου είναι φωνάρα…

Ρε παιδιά καλύτερη ελληνική ροκ φωνή δε λέει? Πιστεύεται ότι ο Πανούτσος έχει τόσο καλή φωνή…ή τόσο καλό στοίχο :wink:

Λοιπον εχεις δικιο στο να λες οτι ο Πανουσης δεν εχει την καλυτερη φωνη. Αλλα το δημοψηφισμα προφανως εννοει καλυτερη φωνη σε ελληνοφωνο rock σχημα. Ετσι αν εμενα πχ δεν με εκφραζει το ελληνοφωνο rock, για τον α η β λογο, δεν μπορω να ψηφισω αντικειμενικα, οποτε ψηφιζω τον Πανουση, σαν καποιος με τρομερη αισθηση του χιουμορ, συχνα καυστικη και σαν εναν ριζοσπαστικο καλλιτεχνη.
Τα υπολοιπα ονοματα προσωπικα δεν μου λενε τιποτα, οποτε δεν με ενδιαφερει αν ειναι καλοι η οχι. Για αλλους μπορει να ειναι και το δεχομαι, αλλα η αποψη μου διαφερει.
Αλλα μια πιο σοβαρη υποψηφιοτητα ειναι ο τραγουδιστης των Λευκη Συμφωνια.

Αν δείτε Live τον Πανούση θα καταλάβετε αν έχει φωνή η όχι, ο τύπος είναι γαμιστερός :smiley: :smiley: :smiley:

Ο Πανουσης ειναι μια απο τις καλυτερες φωνες που εχει να επιδειξει η χωρα μας. Πριν κατι χρονια ειχε ερμηνευσει Χατζιδακη. Οποιος τον ακουσε τοτε…ξερει

Σαν φωνή θεωρώ “rock” αυτή του Τσακνή. Τα τραγούδια του που μου αρέσουν είναι σχετικά λίγα, απλώς μου φαίνεται ότι είναι αυτό που λέμε rock. Από εκεί και πέρα και ο Παπακ. είναι “φαβορί” αλλά τώρα με τους τελευταίους δίσκους με έχει κάνει κάπως να αναρωτιέμαι. Στα πρώτα του βέβαια albums ήταν μορφή, καμιά σύγκριση με τα νεώτερα.

Για τον Παυλίδη δυστυχώς πιστεύω, σε αντίθεση με πολλούς άλλους, ότι δεν έχει κάτι το τόσο αξιόλογο να επιδείξει. Και μιλάω επειδή τον έχω δει και live και γενικά το όλο στιλάκι δε μου πολυάρεσε. Άποψη μου φυσικά.

Ο Πανούσης κορυφαίος αλλά στο στιχουργικό τομέα. Η φωνή του θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πιο rock, γιατί μέχρι ένα σημείο είναι σημαντικά, αρκεί να είχε κάπως πιο “σοβαρό” στίχο και να μην τα έκανε όλα για την πλάκα του.

Ο ΓΑΚΗΣ ΜΠΛΟΥΖΤΡΑΜΠΛ
ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ELVIS KAI COVERDALE ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ COVERDALE ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ