Καλύτερος Ελληνας Κωμικός

Από Ελλάδα Βέγγος

Γενικά monty python :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Κανενας. Εκτος κι αν ο Λιακοπουλος αποδειξει οτι ειναι ελληνες ο Πετρος Σελεριδης, ο Τζιν Γουαϊλντερ και οι Μοντυ Παϊθον.

από αυτούς με το ζόρι Σταυρίδης…είναι τόσο φοβεροί και οι άλλοι…και λείπει και ο ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ Παπαγιαννόπουλος…:wink:

σωστός:wink:

και φυσικά ναι ναι ναι, “της κακομοίρας”,κωμωδία απλά απίστευτη…

Χατζηχρήστος!

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Που είναι ο Ηλιόπουλος. Για μένα η καλύτερη ερμηνεία ever είναι αυτή του Ηλιόπουλου στην ταινία “Οι κυρίες της Αυλής”

Γιατί με διαολίζεις τώρα ???

[SIZE=“1”](ένα τηλ είναι να του βάλουμε την ιδέα 2310521010)[/SIZE]

σωστός…:wink:

Δεν μπορώ να διαλέξω από Κωνσταντάρα, Βουτσά, Ρίζο, Βέγγο. Εκείνη την εποχή οι ελληνικές κωμωδίες τα έσπαγαν. Τώρα οι αυτοαποκαλούμενες ελληνικές “κωμωδιως” είναι εντελώς gtp.

από έκφραση και κίνηση τέρατα όπως Σταυρίδης,Κωνσταντάρας και Αυλωνίτης σπάνια βλέπεις σε όλο τον κόσμο,ever.
από feeling τι να πεις για Παπαγιαννόπουλο?πολύ αδικημένος…τον έφαγαν οι ρόλοι να παίζει τον πατέρα της Βουγιουκλάκης



:lol:

Θανάσης Βέγγος
Κώστας Χατζηχρήστος
Λάμπρος Κωνσταντάρας
Βασίλης Αυλωνίτης
Νίκος Σταυρίδης
Κώστας Βουτσάς
Γιάννης Γκιωνάκης
Νίκος Ρίζος
Γιώργος Κωνσταντίνου

Δεν μπορω να διαλεξω…:slight_smile:

ναι ομως ο βεγγος ντυθηκε χιππης!:lol: :lol:

ον τοπικ!
ΒΕΓΓΟΣ θεος απιστευτος πολυ γελιο! κ ενω εχω δει ολες του τις ταινιες 1000αδες φορες παντα περιμενω την ατακα για να γελασω!

να προσθεσω οτι ολοι εκεινης της εποχης ηταν ειναι κ θα ειναι πιο κωμικοι κ απο τους κωμικους!

Λογοθετίδης (Τσικίτα:Τσίριο - Λογοθετίδης: Μανώληs)
Ηλιόπουλος (Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα)
Φωτόπουλος (Και κάαααθομαι)

Βέγγος (εκτός συναγωνισμού) Απαράδεκτο για πράκτορες!

Πάντως από νέους κωμικούς πολύ καλός είναι αυτός ο Ηλιόπουλος στα σκερτσάκια…μιλάμε για πολύ ερμηνεία ο τύπος:lol:
Έχει καμιά συγγένεια με τον παλιό Ηλιόπουλο? (φαντάζομαι πως ναι…)

Εχω δει μια φορα τα σκερτσακια και τα θεωρω το λιγοτερο κρυα, επισης οσοι παιζουν εκει ειναι αθλιοι. Μακαρι να μην εχει καμια συγγενεια με τον Ντινο Ηλιοπουλο (που δεν νομιζω γιατι το “Ηλιοπουλος” ειναι συνιθησμενο ονομα).

Ο μεγαλος αρχηγος του γελιου ειναι ενας και λεγεται Θανασης

πες τα ρε μπλουζ…

εντιτ: αν και ψηφισα βεγγο, ειμαι τεραστιος φαν του σταυριδη και παπαγιαννοπουλου…

Αλλος!!!Ο Μουστακας!!!

Ο Παρθενοκυνηγός τα σπάει όλα…(Μαζί με τον Ψάλτη κιόλας,παρακαλώ…)

:lol: :lol: