Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

guitar pro,sibelius,power tab???

thanks θα τα ψάξω, αν και guitar pro ή power tab δε νομίζω λόγω ονόματος γιατί δεν ήταν μόνο κιθάρα αλλά άπειρα μουσικά όργανα και ήταν πεντάγραμμο όχι tabs… Όσο για sibelius δεν ξέρω…
Λογικά θα υπάρχουν στο download.com ε?

Υπαρχουν παντου.Απο εκει και περα αν θες να σε προμηθευσω με ρεαλιστικοτατα vsT plugins just ask it.
Παρε μια γευση και ακοσε δειγματα που εχουν σηκωσει να παθεις τη πλακα σου http://www.soundsonline.com/home.php

finale-> to kalytero!

wow!8O8O8O8O

To sibelius τα σπάει… Από χθες το εξερευνώ… :thumbup:

Φυσικά και όχι. Αντιθέτως νομίζω ότι βοηθάει πολύ.

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ μετρον αριστον ελεγαν

παν μετρον αχρηστον εννοουσαν! εγω παντως δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα με τη τεχνολογια, δεν εχω προβλημα αμα χρησιμοποιουν τον υπολογιστη πχ στο στουντιο για να φτιαξουν τον ηχο και ισα ισα το αντιθετο, θα μου αρεσε περισσοτερος πειραματισμος με ηλεκτρονικα στοιχεια και metal μουσικη, ειδικα στον black metal χωρο που ακουω και περισσοτερο, το industrial black metal ειναι η αγαπημενη μου υποκατηγορια!

Eνοειται πως οχι.Η τεχνολογια εργαλειο ειναι,οπως θες την χρησιμοποιεις.Στον καλλιτεχνη πανω ειναι.

μετρον αριστον ελεγαν επομενως οποιος λεει παν μετρον αριστον ειναι λαθος
το λενε ολοι…

Ανοίξτε πολλ:!:

ξερω τι λεγανε, απλα οπου χρησιμοποιεις μετρο και δεν πειραματιζεσε, καταληγεις παλι να εχεις μια απο τα ιδια οπως παλια, με αποτελεσμα να μην εξελισεις τον ηχο σου (οπου εξελιξη = τεχνολογια), ειτε οτι αλλο κανεις… :slight_smile:

Πηγη?

Αρχαιοι ελληνες και φορουμικες συζητησεις Vol1 σελ 281-285 … εκει το λεει ξεκαθαρα…
Καθως και στο Αρχαια ελληνικα και greeklish στην ιντερνετικη ζωη…

Ρε μαστορες να μν το παμε τωρα 2 σελιδες τι ειπαν οι αρχοι ελληνες και αν ειναι σωστο…αν ειπανε κατι για το συγκεκριμενο τοπικ τοτε ποσταρετε αλλιως μη μας κανετε καθε τοσο να περιμενουμε να δουμε κανενα ποστ της προκοπης και αντι για αυτο,να βλεπουμε την κ@υλ@ του καθενος.Γιαυτο υπαρχει το οφ τοπικ.

Ον τοπικ δε θεωρω οτι η εξελιξη χαλαει τη μουσικη…Προσθετει νεα στοιχεια που σε αλλους αρεσουν και σε αλλους οχι…

δεν πιστευω οτι η τεχνολογια μπορει να υποσκελισει τον ανθρωπινο παραγοντα στη μουσικη (στη σαταναικη μουσικη τουλαχιστον) … ενας υπολογιστης ας πουμε μπορει να σου δωσει τα εφε που θες σε μια κιθαρα αλλα δε μπορει να παρει τη θεση ενος εξωγηνου κιθαριστα με πολυ καλη ηλεκτρικη και με λαμπατες προενισχυσεις ενισχυτες κλπ…τα αντιστοιχα ισχυουν και για τα ντραμς και για ολα τα υπολοιπα οργανα πιστευω…