Αναμνηστικα συγκροτηματων!

Δεν υπάρχει το θρεντ, τι σκατά, ολόκληρο σερς είχα κάνει…:stuck_out_tongue:

Έχει μπαγκέτα Travis :emot που λιποθυμάει:

Καλά, φώτος και αφιερώσεις λένε τρελά, πράγματι…

Καλα και απο οτι εχω η μπαγκετα του Τραβις πιαστικε με τον πιο κουλο τροπο…:stuck_out_tongue:

  1. Την απιστευτη πενα του Mackintosh με το Crown of Thorns, απο το live τους για το Paradise Lost, μιλαμε αυτην την πενα απλα καθομαι και την χαζευω!
  2. Πενα απο Christofer Johnson (Therion)
  3. Πενα απο Primordial (δεν θυμαμαι απο ποιον γμτ, ημουν σε εκσταση γενικως :stuck_out_tongue: , απο το live με Mourning Beloveth)
  4. Πενα απο Theatre Of Tragedy, απο το live με Arcturus!
  5. Κοματι απο πετσετα Christofer παλι :smiley:

οταν λες κομματι τι εννοείες??? :? 8O

Προφανως θα ενωει οτι την “μοιραστηκε” με καποιον :stuck_out_tongue:
Κι εγω εχω πετσετα απο τον Κοτιπελτο αλλα για κακη του τυχη αυτος που πηγε να την “μοιραστει” μαζι μου εφαγε αγκωνια στα πλευρα (κατα λαθος ε :lol: )την ωρα που η πετσετα ενω πεταγε απο πανω μας,ανοιξε και ξεκινησε ελευθερη πτωση :smiley:

Ελπίζω να μην θεωρηθεί off topic.

Πριν καμιά δεκαριά τέρμινα, πήγα στην πρώτη μου εξωμεταλλική συναυλία και είδα τους Πυξ Λαξ στο Λυκαβηττό. Είναι γεγονός πως πήγα ως συνοδός μια πολύ αγαπημένης δεσποινίδος, αλλά δεν αρνούμαι ότι πέρασα πολύ καλά και ανανέωσα την εμπειρία.

Μετά το τέλος της συναυλίας και ενώ κατευθυνόμασταν προς την έξοδο, άφησα τη φίλη μου να βγει από το Λυκαβηττό, λέγοντάς της πως θα πήγαινα πρώτα προς νερού μου και μετά θα την έβρισκα έξω. Μπήκα όμως σε λάθος πόρτα, και χάθηκα σε έναν μακρύ διάδρομο. Ξαφνικά, πέφτω πάνω στον κύριο Μπάμπη Στόκααα. Με τεράστια ευγένεια, με χαιρετάει και με ρωτάει αν μου άρεσε η συναυλία. Μετά από έναν σύντομο διάλογο του λέω «Θέλω μια χάρη». «Ό,τι θες, φίλε μου», μου απαντάει. «Ένα αυτόγραφο…» ξεστομίζω και, κοιτώντας το μπλουζάκι μου (Chaos AD, ναι είμαι νούμερο!), με διακόπτει και λέει «Τί να το κάνεις εσύ το αυτόγραφο βρε αδελφέ!». «Δεν είναι για μένα…» λέω και δείχνω με το χοντρό δάχτυλο προς μια αυθαίρετη κατεύθυνση. «Κατάλαβα» χαμογελάει. Τελικά, μου έδωσε μια πένα του, υποστηρίζοντας πως αυτό είναι καλύτερο από αυτόγραφο. Τον ευχαρίστησα και… τον ρώτησα αν ξέρει που είναι οι τουαλέτες!

Φυσικά η φίλη μου (αρρωστημένη φαν των Πυξ Λαξ) δεν πίστεψε την όλη ιστορία, κράτησε την πένα και μου ομολόγησε πρόσφατα πως την έχει χάσει.

Ε, ξες τα κλασσικα, την βουταμε 5 ατομα και μετα μπουλουκι στο μπαρ να ψαχνουμε μαχαιρι (οχι για να σφαχτουμε, για να την μοιρασουμε:lol: ).

οχι μλκ αυτα δεν ειναι κλασσικα, αυτα ειναι αρρωστια χλχαχααχλ!! ακου πετσετα, να ταν καμια μπαγκετα να πω παει σταδιαλα:!:

Oμαδάρχης μου στη κατασκήνωση είχε πιάσει με ένα άλλο παιδί μπαγκέτα απο Iced Earth…

Πως να τη μοιράσουν, πως να τη μοιράσουν, πήγαν σπίτι του ομαδάρχη μου, πήραν πριόνι και τη κόψαν στη μέση…

:lol:

Δεν εισαι αρκετα true, πετσετα και μαλιστα μουλιασμενη απο τον ιδρωτα, ΕΤΣ! :smiley:

Εχω σχεδιασει και το σημα απο το Vovin πανω, με μαρκαδορο, αρρωστια λεμε :stuck_out_tongue:

get a life ρε καθυστερα \:D/ \:D/ \:D/

http://www.soundforgemusicgroup.com/dimigigs/

βρήκα και καμιά 40αρα ακόμα, και θα τα σκανάρω soon !

updated το http://www.soundforgemusicgroup.com/dimigigs/

Αυτό με το Desmond είναι :respect:

Στην συλλογη προστεθηκε και μια φουσκωτη κολοκυθα Helloween απο την τελευταια τους συναυλια την οποια την εβαλα να την υπογραψουν μετα και ειναι ολα τα λεφτα!:smiley:

πενα απο timo tolkki, πλαστικο μπουκαλακι νερου απο timo kotipelto (ναι, το εχω κρατησει…) set list απο stratovarius και kotipelto (διαφορετικες συναυλιες) κ υπογεγραμμενα cds απο stratovarius, ross the boss & dokken (πιανονται;)… :slight_smile:

Έχω πάει σ’ ένα σωρό συναυλίες και το μόνο αναμνηστικό που έχω (πλην των εισιτηρίων που τα φυλάω σαν κόρη οφθαλμού…) είναι μια μπαγκέτα από τους Cynics, ένα garage rock group που πήγα (σχετικά) πρόσφατα… :-s

Χμμμ εχουμε και λεμε

απο πενες εχω λιγα πραγματα :
μια του Cavalera απο το live to 2003 :smiley:
μια Gamma Ray απο το Rockwave
και μια Νevermore (tou Sheppard sigekrimena) απο το λαιβ το 2003

απο μπαγκετες
Caliban (2004)
Stampin Ground (2006)
Liea 77 (support twn soulfly to 2006)
α κρατησα και την μπαγκετα που μου εδωσαν για το drum jam στο live των soulfly το 2006 !!! μουαχαχαχαχαχαχα :smiley:

και απο setlist (υπογεγραμμενα παρακαλω)
Soulfly Rockwave 2004
Machine Head 2004
Stampin Ground 2006
Sepultura 2005
Nevermore 2005 (afto den einai ypogegrammeno…)

και υπογεγραμμενα booklets απο τους πιο πολλους προαναφερθεντες…

Πενα απο τους Μεταλλικα του 2007 φυσικα, και πενα απο τον μακιντος απο το τελευταιο λιβε

black tees framed in my bedroom METALLICA i bought it, signed by the James and Lars, This was from a meet and greet on the 2004 live in los ang…
Metallica Los Angeles 2004 USA 03.2004 superduper:p
it was a great experience.