Διαόλια, στοιχειά και έρμπαν λέτζεντς

ναι το δοκιμασα :lol::lol: α ρε 9gag! νσι…πιανει…βεβαια εγω εχω κανει και τον υπνο τέχνη και ισως γιαυτο μου ηταν ευκολο με τις οδηγιες!

κατι διαβασα οτι φοβασαι τις παρενεργειες?ελα ρε!αυτο ειναι ολο το νοημα της υποθεσης!τα σπαει!αλλα κλασμεντεν λιγο ομως στην αρχη.βεβαια εγω επεσα σε “μορα” ας πουμε ή οπως το λενε…και οι παλμοι ειχαν ανεβει αρκετα στην αρχη…δεν μπορουσα να κουνησω καθολου οντως!..αλλα εσυ μπορει να πεσεις σε τπτ πιο ευχαριστο ονειρικα.αν και πιστευω οτι οσο ευχαριστο κ να ειναι…μιας και δεν θα το βρισκει λογικο ο εγκεφαλος να συμβαινει και θα κινει διαδικασιες εξηγησης+ η παραλυση,παλι θα ειναι λιγο χεσιμο

Λοιπόοοοον, [B]όσοι/σες φοβιστιάρηδες καλύτερα να μην διαβάσουν τα παρακάτω [/B]([I][COLOR=“Gray”]κι αν το κάνετε, δική σας η ευθύνη και εγώ δεν θα φταίω σε τίποτα- έχω δικό μου δικηγόρο μην σας μπαίνουν ιδέες[/COLOR][/I]…) :Ρ
:lol:

Ήμουν παραλιακή με παρέα. Από τους πέντε φίλους, οι δύο είναι γέννημα-θρέμα Εξαρχειων.
Ο ένας απ’ τους δύο ο Μ. μας αφηγήθηκε το εξής περιστατικό ([COLOR=“Gray”]είναι μεγάλη ιστορία, δεν τα θυμάμαι όλα όποτε τα γράφω δω συνοπτικά[/COLOR]): " [COLOR=“DarkSlateBlue”]Είχαμε πάει για καφέ στη πλατεία και ήταν αργά γύρω 11μιση όταν αποφασίσαμε να πάμε για μπύρες σ άλλο κοντινό μαγαζί. Σε ένα στενό που στίβαμε μετά Βαλετσίου, διαπιστώσαμε μια παρουσία που μας έκανε να νιώσουμε περίεργα πίσω μας. Στη διαδρομή μόνο σε ένα ζευγάρι φοιτητών και μια κυρία μέσης ηλικίας συναντήσαμε, που μας προσπέρασαν -καμια άλλη παρουσία. Γυρίσαμε να κοιτάξουμε. Τίποτα εξαρχής. Κι εκεί που στεκόμασταν στο σημείο, στη στροφή Ζωοδόχου Πηγής είδαμε κάποιον με καπέλο μπειζμπολ, πράσινο σπορ σακάκι και μπλούζα γραμμωτή τρίχρωμη, ξεβαμμένο τζήν και αθλητικά παπούτσια να μας κοιτάζει επίμονα. Φρικάραμε και γυρίσαμε για να απομακρυνθούμε όσο πιο γρήγορα γινόταν και να φθάσουμε στο προορισμό μας. Στο μπαρ, αφηγηθήκαμε στον ιδιοκτήτη το και το και εκείνος φρίκαρε επίσης, λεγοντάς μας πως ο ίδιος τύπος με το ίδιο χαρακτηριστικό ένδυμα κυκλοφορεί εδώ και 30 χρόνια"[/COLOR].
Στη παρέα πήγαμε να ειρωνευτούμε και να γελάσουμε με τη αφήγηση -πολύ περισσότερο όταν ο έτερος Εξαρχειώτης μπήκε σφήνα να επιβεβαιώσει τη συζήτηση, αναφέροντας δικούς του ανθρώπους που έχουν δει τον περίεργο τύπο στη περιοχή. Μα στη παρέα ήταν μια κοπέλα, με πατρικό στην Ηλιούπολη, που χλώμιασε στο άκουσμα της ιστορίας. Την ρωτήσαμε τι τη χαλάει. Μας απάντησε ως εξής:
-"[COLOR=“Indigo”]Και εγώ τον έχω δει τον τύπο με το καπέλο μπειζμπολ. Με τα ίδια ρούχα πριν 5 χρόνια. Εγώ και δύο άλλα κορίτσια φίλες μου. Είχαμε πάει κέντρο, στα Εξάρχεια, για καφέ αργά απόγευμα[/COLOR]."
Κάπου εκεί έπεσε παγωμάρα στη παρέα και άλλος πρότεινε να αλλάξουμε κουβέντα, όπως και έγινε.
Δεν τα λέω έτσι στα κουτουρού. Ο λόγος που μοιράζομαι το περιστατικό με σας, είναι πως ΕΙΧΑ ΔΕΙ τον αλλόκοτο τύπο, ενάμιση χρόνο μετά που έμαθα την ιστορία. Γαμώτο, με τα ΙΔΙΑ ΡΟΥΧΑ, το ίδιο σκατο ΚΑΠΕΛΟ και γλοιώδες ΤΖΗΝ ΠΑΝΤΑΛΟΝΙ να κάνει ακριβώς αυτό: [U]να κοιτάει εμένα και έναν φίλο μου [/U]([I]ναι, πεταχτήκαμε Εξάρχεια για μπύρες, πριν να πάμε σε λαιβ που θέλαμε να δούμε[/I]) έτσι, χωρίς κανέναν λόγο. “[COLOR=“Indigo”]Ανώμαλο καθίκι[/COLOR]” είπα γω “[COLOR=“Indigo”]του κερατά[/COLOR]” πρόσθεσε ο φίλος μου, που’κανε κίνηση έτσι δήθεν “άγριος” μπας και πανικοβάλει τον τύπο και εξαφανιστεί. Δεν το κούνησε από τη θέση του. Στη διασταύρωση Δερβενιων και Θεμιστοκλέους τον πετύχαμε, και γμτ ΕΙΧΕ ΚΟΣΜΟ εκείνη την ώρα ο δρόμος!!! Κανείς δεν έδωσε σημασία -τόσο αδιάφορος ο κόσμος στη περιοχή, τέσπα;;; Τέτοιο τρελλό βλέμμα ο αλλόκοτος τύπας, ούτε ο Φρέντυ Κρούγκερ και Λέϊδερφεϊς δεν είχαν!! :frowning: Δίχως πολλά-πολλά περαιτέρω, την κάναμε για μπύρες…
Το ίδιο βράδυ ΟΜΩΣ, ο γαμημένος κερατάς με στοιχείωνε στα ονειρά μου! 3 φορές σηκώθηκα από το κρεββάτι εξαιτίας του!!! Ευτυχώς, από το επόμενο και πλέον, όλα ΟΚ…

ΕΣΕΙΣ τον έχετε δει ποτέ; Με αυτά τα χαρακτηριστικά…;

[COLOR=“SlateGray”]Υ.Γ. Επαναλαμβάνω ΔΕΝ υπάρχει λόγος να φρικάρετε -ειδικά όσες κορασίδες εδώ- τα Εξάρχεια για μένα εξακολουθούν να παραμένουν μια όμορφη και ασφαλής γειτονιά! Και ναι, πήγαινα και θα συνεχίζω να τα επισκέπτομαι. ΜΗΝ φοβάστε τα Εξάρχεια…[/COLOR]

Τον Lou Gehrig δεν τον εχω δει Εξαρχεια αλλα ενας γνωστος μου εχει δει τον Batman.
Με ρεγουλα γενικα. :expressionless:

καλα, Μπάτμαν παντού κυκλοφορούν -ευτυχώς :lol:

τι…“Λου Γκέρινγκ” μου λες, μόνο[B] Λου Φερίνο [/B]ξέρω και τέτοια…:stuck_out_tongue:

Αν τον δώ να τον χτυπήσω ή όχι; :stuck_out_tongue:

Χτυπα τον…κεφαλια αλα Zidane!

[B]Ζιντάν- ξεζιντάν δική σου η ευθύνη[/B]…

εγώ έβαλα πόδια στον ώμο και [I]βουουουουουουρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ[/I]

Καλά όλα αυτά, έκλασα λίγο γιατί ψαρώνω πολύ εύκολα, βράδυ μόνη μου και τα ρέστα αλλά θα την παλέψουμε.
Το lucid dreaming γιατί σας ελκύει τόσο πολύ δεν καταλαβαίνω, μακριά από μας, μ’ αρέσουν τα άκυρα ανεξέλεγκτα όνειρα που βλέπω, θένκιου βέρι ματς. Για την ακρίβεια αν τα έλεγχα νομίζω θα 'ταν πιο βαρετά.

Ένα μακάβριο έρμπαν λέτζεντ, που δεν κόβω και το χέρι μου ότι είναι λέτζεντ :

[SPOILER]Δυο φίλες είχαν πάει ταξίδι σε μια ξένη χώρα. Εκεί ένα βράδυ ήταν έξω για κλάμπινγκ ανέμελες. Την μία την προσεγγίζει ένας πολύ όμορφος και καλοβαλμένος νέος άνδρας, αρχίζει να τη φλερτάρει, τα σούξου-μούξου, προσπαθεί να την πείσει να έρθει στο σπίτι του τελοσπάντων, αυτή ψήνεται και πάει να το πει στη φίλη της η οποία όμως την αποτρέπει -φαίνεται είχε λίγο μυαλό στο κεφάλι της και δεν την χτύπησε το Vicky Christina Barcelona κατακούτελα-. Τελικά, μετά από κάμποσο φάσωμα, η κοπελιά λέει στον τύπο ότι δεν νιώθει έτοιμη να έρθει στο σπίτι του κλπ και αυτός της λέει οκ, αλλά θέλω να σε ξαναδώ και της δίνει την κάρτα του με το τηλέφωνό του.
Την επόμενη μέρα, αφού έχουν ξυπνήσει στο ξενοδοχείο τους οι 2 κοπέλες, η μία -που της την έπεφτε ο τύπος- ανεβάζει πυρετό κι εμφανίζει ανησυχητικά εξανθήματα. Θορυβημένες πάνε στο νοσοκομείο για να δουν τι έχει και ο γιατρός ρωτάει “… Μήπως ήρθατε σε άμεση επαφή με πτώμα?” DAFUUUQ, φρικάρουν οι τύπισσες, “τι λέτε γιατρέ, και βέβαια όχι” και εκείνος τους απαντάει ότι εμφανίζει συμπτώματα μόλυνσης από πτώμα σε σήψη, μπορεί να ήταν κι έμμεσο. Τότε πάει το μυαλό τους στον χτεσινοβραδινό τύπο που αντάλλασσε στοματικά υγρά με την κοπέλα για ώρα, οπότε πολύ πιθανό να είναι αυτός υπαίτιος. Πάνε στη αστυνομία, δίνουν περιγραφή, το όνομα του τύπου και τέτοια, κάτι βρωμάει στους αστυνομικούς δεν θυμάμαι τι, παίζει να είχαν κι άλλη παρόμοια καταγγελία από τουρίστριες, πάντως ο τύπος δεν δούλευε σε κανένα γραφείο κηδειών ή κάτι τέτοιο, οπότε και της λένε οι αστυνομικοί να τον πάρει τηλέφωνο σα να μην τρέχει τίποτα, να του πει να κλείσουν ραντεβού στο σπίτι του και να της δώσει διεύθυνση. Να μην τα πολυλογώ -κι άλλο-, κάνουν έφοδο στο σπίτι του και βρίσκουν δωμάτιο σε φάση ψυγείο νεκροτομείου με πτώματα από διάφορες κοπέλες. Ο τύπος ήταν νεκρόφιλος. Ο ίδιος δεν είχε εξανθήματα κ τέτοια επειδή είχε αναπτύξει ανοσία, και είχε καθιερώσει την τακτική να ψαρεύει τουρίστριες -που θα εξαφανίζονταν ευκολότερα- από κλαμπ.

The eeeend.[/SPOILER]

Καλο…
απλά η απορία μου ειναι να το δω σε 3d και να δώσω 10 ευρο, ή να το δω σε κανονική προβολή??

Έτσι όπως το πήγαινε η ιστορία πάντως νόμιζα ότι αυτός ήταν το πτώμα, οπότε και θα το έβλεπα σε IMAX

Τώρα διάβαζα εδώ για το πείραμα της Φιλαδέλφεια. Μετά το διάβασα στο wiki.

Περισσότερο μου αρέσει η version του rocking ρε παιδί μου. Στο wiki οι μισές λέξεις είναι allegedly και supposedly. ΒΑΛΕ ΜΕ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΓΑΜΩ.

:lol::lol::lol::lol::lol:
Θυμάμαι ένα αντίστοιχο είχε κυκλοφορήσει στην περιοχή μου όταν ήμουν μαθητής,όπου ένας νεκροθάφτης λέει ήταν νεκρόφιλος και βρήκαν τα σημάδια στην γυναίκα του η οποία πήγε στον γυναικολόγο για τυπικές εξετάσεις(αυτός έχει θάψει και την γιαγιά μου και τον παππού μου :|)
Οι Λειβαδείτες του φόρουμ θα το γνωρίζουν λογικά(necro,faust,pax)

Ένα άλλο που μου είχε πει η καθηγήτρια αγγλικών ήταν ότι και καλά ήταν μία φοιτήτρια η οποία ήθελε να συγκατοικήσει τέλος πάντων στον τόπο όπου θα σπούδαζε και με τα πολλά βρήκε άλλη μια κοπέλα που έψαχνε και αυτή το ίδιο.
Ε μπαίνουν στο σπίτι,και η άλλη κοπελιά ήταν κάπως λιγομίλητη,φορούσε μαύρα κτλ και το βασικό ήταν πως κλειδωνόταν στο δωμάτιο της.
Μία δύο τρεις,η ηρωίδα της ιστορίας μας παραξενεύτηκε και αποφάσισε μια μέρα να κάνει ντου στο δωμάτιο της άλλης.
Ε μπαίνει την νύχτα και την βλέπει να κοιμάται σε κάσα με κεριά αναμμένα γύρω γύρω:-s
Αυτό,τίποτα το μεταφυσικό κτλ αλλά ΟΚ.

Πρέπει να ξέρω και κάτι άλλα που μου έχουν πει δικά μου άτομα,αλλά μπαίνουν μέσα και πνεύματα και τέτοια και,για μένα τουλάχιστον,είναι ολίγον γελοία-άλλοι τα πιστεύουν βέβαια-.

Γενικά όποιος έχει ζήσει στην επαρχία και έχει έρθει σε επαφή με μεγάλους ανθρώπους θα έχει ακούσει πολλά που μεταφέρονται μέσω της παράδοσης.

Να μην ανοίξω το κουτί με τις ιστορίες με νεράιδες,μούσες κτλ από τον Παρνασσό και τον Ελικώνα:!:

Τέλος θυμάμαι ότι κάτι βιβλία έγραφαν ότι στο χωριό μου,στο Δίστομο,έχει κάτι ενεργειακά σημεία(κάτι τέτοια τέλος πάντων)και άλλα παρόμοια απλά,καθημερινά πράγματα που απασχολούν την μέση νοικοκυρά ρε παιδί μου.Και το συνδύασα με την ιστορία που λέει ότι και καλά στην σφαγή(ωωωω άλλες ιστορίες από δω…)ένας Γερμανός πήγε σε ένα κάτι-σαν-βουνό που υπάρχει και ένα πράσινό φως τον σταμάτησε,τον σκότωσε κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι.:roll:

Και από εκεί έγραψαν οι Μισφιτς το Γκρην Χελ επίσης:D

Σκεφτόμουν αυτές τις μέρες διάφορα urban legends που ξέρω και έτσι τρομαχτικές ιστορίες, και μου ήρθε φλασιά ένα παράπονο που έχω απο μικρό παιδί.

ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΧΩΡΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΤΟ HALLOWEEN;

Σκηνικό που χω ζήσει και μου χε σηκωθεί η τρίχα. Άραζα με δύο παιδιά ένα βράδυ και αρχίσαμε τις μαλακίες. Λέει ο ένας λοιπόν ψάχνανε μια μέρα τη σπηλιά νταβέλη. Βλέπουν δυο γέρους και του λένε από κει όλο ευθεία μη σταματήσετε. Πάνε λοιπόν από κει και τελικά φτάσανε σ’ ένα γκρεμό. Χάζευα λοιπόν κανα 6μηνο μετά στο νετ και βλέπω ένα φορουμ όπου λέγανε διάφορα τέτοια, με μια ανάρτηση το 2005 (ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ, του φίλου μου έγινε το 09-10) για δύο γέρους με μια bmw που τους είπαν ακολουθήστε εμάς, και πήραν μια περίεργη στροφή, όπου εκείνοι φύγανε γιατί φοβήθηκαν. Πάνε λοιπόν μετά από ένα χρόνο από περιέργεια και βλέπουν ότι εκεί που έστριψαν οι γέροι ήταν γκρεμός! (οι δύο ιστορίες άκυρες μεταξύ τους). Πάμε λοιπόν κι εμείς μια μέρα να τη βρούμε από τον πίσω δρόμο, ο οποίος είναι πολύ μεγάλος και δεν φτάνεις ντούκου όπως στον κανονικό. Προχωράμε και βλέπουμε στο μονοπάτι, ΣΤΗΜΕΣΗΤΟΥΠΟΥΘΕΝΑ, ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ μια bmw. Στην αρχή απλά ξαφνιάστηκα που δα αμάξι εκεί και την προηγούμενη μέρα έλεγα τις ιστορίες που χα ακούσει σενα παιδί μου χαμε πάει μαζί και μου πετάει το τρελό “ΤΗΝ BMW ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΤΣΙ?”. Κόντεψε να μου σταματήσει η καρδιά

Τι πίνατε; :roll:

ρε αλήθεια λέω. επίσης *την επόμενη μέρα όχι την προηγούμενη

ξερει κανεις τιποτα για μαυρη και λευκη μαγεια?

[SPOILER][/SPOILER]

:’) :’)