Ποιο τραγούδι λιώνετε αυτές τις μέρες;


ειναι υπερβολικα ανεβαστικο
3 Likes

Τα σπανε οι IDLES - τρελοι λαιβ και πολυ χοτ ονομα στο νησι.

1 Like

Όχι απλά τραγουδάρα, όχι απλά στιχάρες αλλά και πανέξυπνο video clip.

1 Like

:point_right::ok_hand:
2 Likes
1 Like

Παίζει στη λούπα απ’ το πρωί.

3 Likes

:sunglasses:

1 Like

Έπεσα πάνω του όλως τυχαίως και δεν μπορώ να ξεκολλήσω!
Υπέροχη μουσική, δεν λέω, όμως γιατί νοιώθω ότι μετά βίας συγκρατώ τα δάκρυα; (ρητορική η ερώτηση!)

3 Likes

Bad Astronaut “These days”.

Θα μπορούσα να γράψω για τους Bad Astronaut είτε σε ξεχωριστό topic, είτε στο topic των Lagwagon (2 μέλη τους παίζουν στην μπάντα). Επέλεξα να τους βάλω εδώ, μπας και κάποιος/α πατήσει πιο εύκολα το κουμπί για ν’ ακούσει αυτήν την κομματάρα. Είναι τραγούδι που μου θύμισε άμεσα το “Karma police” των Radiohead, από άποψη μελωδιών κι έντασης, συγκίνησης. Ναι, τόσο πολύ μου άρεσε. Ιδίως στο τελευταίο μέρος που χώνει δυνατά και ακούγεται αυτό μακρόσυρτο “yeaaahh” την ώρα που ακούγεται το “that’s the way we fall”, δεν ξέρω, κάτι παθαίνω.

Για όσους συγκινηθούν το ίδιο να ξέρουν ότι οι Bad Astronaut έχουν άλλο ένα φοβερό EP, το “Acrophobe” που περιέχει και μία καταπληkτική διασκευή στο “Needle in the hay” (όσοι έχουν δει το “The royal Tenenbaums” θα θυμούνται την ανατριχιαστική σκηνή με το ξύρισμα στον καθρέφτη…). Επίσης έχουν άλλο ένα full-length -διέλυσαν όταν αυτοκτόνησε ο (κορυφαίος) drummer τους.

Ιδίως οι οπαδοί των Lagwagon θα πρέπει να τους τσεκάρουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Μιλάμε για ακριβώς το ίδιο DNA (κοινός συνθέτης και στους δύο ο τραγουδιστής Joey Cape), απλά δε μιλάμε για punk, αλλά για alternative/indie rock. Καλά, για όσους από τους Bad Astronaut ανακαλύψουν τους Lagwagon, ας μην πω πόσο τυχεροί είναι. Θ’ ανακαλύψουν την πιο έντονα συναισθηματική, μελωδική skate-punk μπάντα. Αλλά αυτά μπορούμε να τα πούμε και στο topic τους άλλη φορά.

2 μερες μειναν:

2 Likes

Θα τους δεις κάπου;