Ποιός Είναι Ο Μεγαλύτερος Κάφρος Του Φόρουμ;;;

Το να είσαι κάφρος δεν είναι να λες αστεία και να κάνεις χαβαλέ. Είναι να σοκάρεις τον άλλο με την κυνικότητα σου και να μην έχεις κανένα ταμπού. Το ποια παρέα προτιμά κανείς, είναι κάτι υποκειμενικό. Εδώ μέσα όμως δεν υπάρχουν true κάφροι.

Δεν κατάλαβα γιατί μειώνομαι αν πιστεύω ότι δεν είμαι κάφρος… Αυτή είναι η αλήθεια. Και αν ήθελα οπωσδήποτε να είμαι κάφρος, τότε θα ήταν πικρή αλήθεια…:wink:

Και ο λόγος που δέθηκες με τους τωρινούς, δεν είναι γιατί οι τωρινοί είναι κάφροι. Είναι γιατί σου ταίριαζαν πιο πολύ:wink:

_Πραγμα το οποιο δεν εχει να κανει σε τιποτα με το θεμα του πολλ. Δηλαδη μ’αυτη τη λογικη να ψηφισω κι εγω τους δυο φιλους μου που ειναι στο φορουμ επειδη δενω καλυτερα μαζι τους?
_Η Ρανια ας πουμε κουβαλαει πιο πολλη καφριλα απ’οτι ολο το φορουμ αυτη τη στιγμη. Καμια σχεση μιλαμε. Αλλο το να κανει πλακιτσες ο ενας στον αλλο κι αλλο αυτα που γινοταν. Εκτος κι αν εννοει κατι αλλο ο Ανγκμαρ που δεν το καταλαβα.
_Αν θελετε να μη μειωνεται κανενας, μη βαζετε επιλογες στο πολλ. Τωρα ας πουμε μπορει να μειωθηκε ο Καρβου που δεν τον βαλατε.
_Καλο κλιμα μπορει να υπαρχει, αλλα λειπουν αλλα πραγματα.

Πείτε μας τι σημαίνει κάφρος λοιπόν και τι λείπει που υπήρχε τότε.

Γτ τότε υπήρχαν και πολλές μαλακίες εκτός από καλά και πολλές καταστάσεις ήταν υπερτιμημένες. :wink:
Χωρίς καμμία τάση απαξίωσης από πλευράς μου, άλλωστε και τότε μου άρεσαν κάποια άτομα.

Αλλά πείτε μου τι ΑΚΡΙΒΩΣ εννοείτε κάφρος και τι λείπει σήμερα.

αυτο να λεγεται

Κάφρος, είναι να λες πράγματα που σοκάρουν, που αν θες να είσαι ευγενικός δεν πρέπει να τα λες.

Όταν ο Led στέλνει για μένα για παράδειγμα

“Είσαι μικροτσούτσουνος”

και εγώ του απαντώ

“Και που το ξέρεις αφού ήμουν από πίσω”

Αυτό λέγεται κάφρικος διάλογος.

όταν ο unholy διαφωνούσε με έναν και του έλεγε

“Ξέρω που μένεις και θα έρθω με τα φιλαράκια μου”

Αυτό ήταν καφριλίκι…

Τα αστεία της τωρινής παρέας, ως τρίτος παρατηρητής και δίχως να λέω ποια η προτίμηση μου, είναι κάφρικα όσο κάφρος μπορεί να είναι ο Μπομπ Σφουγγαράκης. Και επαναλαμβάνω, δεν είναι αναγκαία κακό. Απλά είναι διαφορετικό…:wink:

Καφρος σου εξηγησε ο Καρβου τι ειναι. Δεν ειναι το να λες "θα φαω τον φριντομοφροκ στο “τι φαγατε σημερα” βαζοντας 2 σποϊλερ με ιμοτικονς που δειχνουν οτι οντως κανετε πλακα. Αυτο ειναι inside joke. Καφριλα ειναι, σ’ενα φορουμ παντα, το ν’απαντας οπως θελεις χωρις ενδοιασμους και να εκφραζεσαι οπως θελεις χωρις να εισαι πολιτικα ορθος.

Μαλακιες υπηρχαν οπως υπαρχουν και τωρα. Αυτο ομως που κανει τη διαφορα ειναι οτι τοτε υπηρχε ζωντανια στο φορουμ, γινονταν και καποια συζητηση περαν του χαβαλε, ειχε ενδιαφερον καθε θεμα κ.ο.κ. Τωρα το φορουμ εχει γινει τσατ ρουμ για 4-5 ατομα. Για χιουμορ δεν κανω λογο, ειναι τελειως προσωπικο.

Και για να μη μου κρατήσεις κακία και εσύ μου την έχεις πει πολύ όμορφα άλλες φορές!!!

Θυμάμαι κάπου που σου είχα πει

“Καλά ρε… Γυναίκες εκεί πάνω δεν έχετε και θέλετε τις δικιές μας?”

και απάντησες

“Εσείς δεν έχετε άντρες εκεί κάτω και έρχονται αυτές σε εμάς!”

Με συγκίνησες ρε μπαγάσα!!!:cry:

“Μπουγατσα” θες να πεις. Μην ξεχναμε και την καταγωγη μου.

εεεεεεε

εκεί που ήλπιζα να πεις κάτι κάφρικο το γύρισες στα κρεμώδη… με ξενέρωσες τώρα…:stuck_out_tongue:

Είμαι χαλαρά ο λιγότερος κάφρος, αλλά δεν μπορώ να δω το όνομα μου σε poll και να μη με ψηφίσω!!:stuck_out_tongue:

Total Posts: 2,008 (24.20 posts per day)

¶στα σήμερα έλειπα όλη μέρα, δεν μπήκα καθόλου και έπεσε λίγο:(
Θα επανορθώσω αύριο αν δεν πάω για μπάνιο!!:roll:

Περνας δυσκολα βλεπω…:lol:

Ο Tolkki είναι, γιατί άλλαξε το avatar! ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΤΩΡΑ!!! :lol: :lol: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :roll: :roll:

Δεν νομιζω παντως οτι ο Angmar εννουσε “καφρος” με την κυριολεκτικη εννοια της λεξης…

Αυτό είναι αδύνατον γιατί “κάφροι” κυριολεκτικά είναι μια φυλή στην Αφρική.8)

Οχι ακριβως…ειναι ονομασια που δοθηκε σε καποιους λαους της Ανατ.Αφρικης απ τους Μουσουλμανους μια και Kaffir σημαινει απιστος.(Η αχρηστη πληροφορια της εβδομαδας.:p:lol: )

Ναι αυτό, μας το έλεγε ένας καθηγητής στο λύκειο πριν μερικά χρόνια αλλά που να θυμάμαι ακριβώς

…οπως ο εγκεφαλος στο κεφαλι σου. σορυ κιολας. δηλαδη ρε παιδια την εκφραση “καφρε” που λεει ο ενας φιλος στον αλλο δε την εχετε ακουσει; το βρωμικο χιουμορ δεν ειναι καφριλα με την καλη εννοια; σε λιγο θα μου πειτε οτι ειστε και παναγιες στις συζητησεις στη παρεα σας.

Δεν ειναι το να λες "θα φαω τον φριντομοφροκ στο “τι φαγατε σημερα” βαζοντας 2 σποϊλερ με ιμοτικονς που δειχνουν οτι οντως κανετε πλακα.

γιατι ειπα εγω οτι ειναι; ασε μας ρε λεντ. ωρες ωρες με αυτα που γραφεις δε την παλευω…αν αδυνατεις να καταλαβεις αυτονοητα πραγματα…οσοι με ξερουν γνωριζουν καλα τι καφρος με την καλη εννοια του ορου.

ρωτα τη Rangel για καποιον αντωνη στο underworld…θα καταλαβει…:lol:

Ναι λείπει αλάτι γιατί ξέχασα να βάλω…

Η καφρίλα ως έκφραση χιούμορ είναι υπερεκτιμημένη 100% κ μου κάνει εντύπωση που πολλές φορές εκθειάζεται όπως παραπάνω. Η καφρίλα είναι το κάτω όριο του χιούμορ του καθενός : όσο πιο χαμηλά το έχεις τόσο πιο κάφρος είσαι. Είναι όμως τόσο δύσκολο ; Όχι. Η καφρίλα συνίσταται σε χυδαιολογίες, επίθεση στο θυμικό κ τις αξίες του άλλου κ σε σχολιασμό χαρακτηριστικών ή περιστατικών τα οποία “δεν λέγονται”. Νομίζετε ότι είναι τόσο δύσκολο να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο ? Καθόλου : απλά λες ότι σκέφτεσαι με τον χειρότερο δυνατό τρόπο κ αν κάποιος στραβώσει πετάς κ ένα “πλακίτσα” έκανα κ όλοι φίλοι.

Αντίθετα τα αλληλοπειράγματα μεταξύ φίλων σε ένα επίπεδο κ χίουμορ έχουν κ το καλό κλίμα διατηρούν. Εγώ κατάλαβα την λογική του πολλ, αλλά αδυνατώ να ψηφίσω - τους αγαπάω όλους.