Ποιός Είναι Ο Μεγαλύτερος Κάφρος Του Φόρουμ;;;

Το να πετάς καμιά καφρίλα μια στο τόσο, δεν είναι καθόλου κακό. Ίσα ίσα αν είναι καλή καφρίλα μπορεί να προκαλέσει γέλια μέχρι δακρύων. Η σεμνοτυφία είναι πολύ εύκολη και ακίνδυνη. Γενικά, με ξέρεις. Δε βρίζω. Αλλά αν το θελήσω μπορώ να πετάξω πολύ κάφρικα αστεία. Το θέμα είναι όταν τον άλλον τον ξέρεις καλά και του κάνεις καφριλίκια, να μην είναι και ο άλλος παρεξηγησιάρης ή κομπλεξικός. Εμείς στο σχολείο δε λέγαμε μεταξύ μας καλημέρα αλλά βρίζαμε ο ένας τη μάνα του άλλου και πάντα το κάναμε με χαβαλέ και χιούμορ. Ποτέ δεν παρεξηγήθηκε κανένας. Ίσα ίσα πετάγαμε ατάκες που σε γονάτιζαν στα γέλια.

Εδώ μέσα στο φόρουμ δεν έχουμε κάφρους πλέον. Εμένα προσωπικά δε με νοιάζει. Αν θέλω να πω καμιά μαλακία θα την πω έτσι κι αλλιώς. Εμένα μου αρέσει το καφριλίκι (μέχρι κάποια όρια εννοείται). Νομίζω ότι και εσύ συμφωνείς Λουκ, ότι κανένας από εμάς εδώ μέσα (ειδικά από όσους είναι στο poll) δεν έχει δείξει δείγματα καφριλικιού μέχρι τώρα. Για αυτό κιόλας δε μπορείς ούτε εσύ ούτε εγώ να ψηφίσουμε κάποιον από το poll. (εγώ ψήφισα Nihilist μόνο και μόνο λόγο πρότερου κάφρικου βίου!!! Μέχρι και αυτός έχει φλωρέψει τελευταία :p)

(ΥΓ. έχω βάλει να μου βρουν τις αυθεντικές μικρές αγγελίες. Εκεί θα ανακαλύψεις πόσο κάφρος είναι μέχρι και ο ροδομάγουλος!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Αυτο κι εμεις το καναμε…:lol: :lol:

Συμφωνώ 100%. Και η σεμπνοτυφία κ η καφρίλα είναι εύκολες κ υπερεκτιμημένες. Απλά η καφρίλα αποτελεί για κάποιους δελτίο ποιότητας, πράγμα που δεν με εκφράζει κ με αφήνει κ αδιάφορο.

Υπάρχουν ωραία κάφρικα αστεία. Απλά είναι λίγα. Η πλειοψηφία εξασκεί δυστυχώς την επιτηδευμένη καφρίλα…

Και πρώτη μέρα στη σχολή, πετυχαίνω ένα φίλο, του λέω “έλα ρε πουτάνας γιε! τι κάνεις?” και με κοίταζαν οι συμφοιτητές λες και ήμουν εξωγήινος!!!

Και ακούν τον άλλο να μου απαντά και τότε κατάλαβαν ότι δεν πηγαίναμε καλά!!!:lol: :lol:

Εμεις τις φωναζαμε τις μαναδες μας με τα μικρα τους ονοματα…

Χθες ημουνα με τη Γιουλη πχ, και τετοια…:smiley:

Αχ, ωραια χρονια…

Δεν παμε καλα εδω, μεσα, αυτο εχω να πω.
Ανγκμαρ υπαρχει καλος και κακος καφρος? Καινουριο αυτο, πως λειτουργει? Χρησιμοποιησε αλλη λεξη απο τη στιγμη που εχει δωθει αλλη ερμηνεια στην λεξη καφρος. Κανε πολλ για το ποιος λεει τα καλυτερα αστειακια παρεας ή κατι τετοιο. Για καφρους μας ρωτησες, για καφρους σου ειπαμε. Αν θες κατι αλλο, εδω ειμαστε ν’απαντησουμε παλι.
Μοντε, τι σημασια εχει αν οι καφριλες αποτελουν χιουμορ και μαλιστα καλο ή οχι? Τι σημασια εχει επισης αν ειναι δυσκολο ή οχι? Για καφρο καταλαβαμε μερικοι οτι ζηταει το πολλ, αυτα ειπαμε. Αν αρεσουν στον καθενα μας ή οχι, ειναι τελειως διαφορετικο θεμα. Εμενα καποιες μορφες καφριλας μ’αρεσουν, καποιες τις βρισκω πολυ φτιαχτες και κρυες. Επισης, απο ποτε καφριλα ειναι μονο η επιθεση σε καποιον αλλο? Το να εισαι κυνικος σημαινει οτι δεν εχεις χιουμορ? Ε κι αν σου φαινεται πως δεν λειπει τιποτα και πως το σαϊτ ειναι καλυτερο απο ποτε, σορρυ αλλα ξεκιναμε κουβεντα απο τελειως διαφορετικη βαση.

Άλλο η κυνικότητα, άλλο η καφρίλα. 2 λέξεις, 2 έννοιες…

Ότι του λείπει του καθενός φίλος. Εμένα αυτή τη στιγμή μου λείπει ύπνος πάντως.

Ειλικρινά ομως δεν έχω καταλάβει γιατί έχεις στραβώσει με το πολλ. Νομίζω ότι έχουμε την ίδια γνώμη για το θέμα btw.

Ο καφρος ενιοτε ειναι κυνικος. Για να μην πω σχεδον παντα.
Δεν στραβωσα με το πολλ, αποψη κατεθεσα και επεσαν ολοι πανω μου γιατι τους εθιξα. Η μονη μου αντιρηση, την οποια δεν εξεφρασα γιατι ειπα να σεβαστω το θεμα, ηταν η τοποθετηση μου στις επιλογες. Αλλα νταξ, αντιρηση, οχι προβλημα.

αυτο εννοω. αν δηλαδη δεν εχετε ακουσει ποτε τον χαρακτηρισμο “καφρε” να λεει ενας σε καποιον αλλον οταν κανει ενα αστειο σε φαση πειραγμα/χυδαιο χιουμορ αλλα μεσα σε λογικα ορια, τοτε μαλλον δε ζειτε στην ελλαδα αλλα στη ζιμπαμπουε.

ο karvou καταλαβε τι εννοω…

οποτε λεντ, επειδη με τσαντισες πραγματικα με τη συμπεριφορα σου,

αν κρινω απο μια προηγουμενη απαντηση σου στο τοπικ, αν σου λειπει ο φιλος σου ο ανχολης, ε τραβα να τον βρεις και μη μας τα πρηζεις. το οτι εισαι εξαιρετικα κολλημενο ατομο το ξερουμε και φαινεται στο οτι λες πολλες φορες ανοησιες για να καλυφθεις, οπως το οτι δε γουσταρες να δεις τη φατσα μου οταν ανεβηκα σαλονικα.

μη μου την μπαινεις μονο και μονο για να την μπαινεις. καταλαβες τι εννοω με τον τιτλο του τοπικ. μη κανεις τον καθυστερημενο, εκτος αν εισαι. χωρις λογο, γ*μισες ενα τοπικ που εκανα για χαβαλε.

μη το κανετε εντιτ οι μοντς. δε θα δωσω συνεχεια στο θεμα οτι και αν απαντησει ο λεντ.

Δεν ξέρω τι παίζει με τους 2 σας ! Είστε κ οι 2 αγαπημένοι, μην πλακώνεστε για μαλακίες. Αν έχετε issues λύστε τα με πμ πλζ, ε !

καλα ουτως ή αλλως εκανε μικρο εντιτ ο λουκι. δεν ειπα κατι τρελα ακραιο βεβαια αλλα καλα ισως εκανε. το γενικο νοημα το καταλαβε ο λεντ.

αν το δεις απαντα οτι γουσταρεις. μη μου ξανασπαμαρεις σε τοπικ. φιλικη συμβουλη. τα κολληματα σου αλλου, επειδη εδω δε περνανε. εγω προσωπικα σε αγνοω πλεον.

λεντ; ποιος ειναι ο λεντ; δε τον ξερω…

Απανταω εδω Μοντε δινοντας τελος στο θεμα.
Επειδη εχω ενα επιπεδο, δεν θα κατσω να βρισω μεσα απο ενα φορουμ. Το θεωρω νοοτροπια 5χρονου, ειδικα οταν δεν κανει πλακα και τα εννοει. Αν εχεις προβλημα, εχεις το τηλεφωνο μου και το μσν μου, με παιρνεις και μου λες οτι σε χαλασε αυτο κι αυτο. Αυτο που κανεις τωρα ειναι το πιο ηλιθιο κατ’εμε και το πιο ασφαλες. Σορρυ, αλλα ωριμασε λιγακι.
Δεν σου την μπαινω γιατι δεν εχω ορεξη να την μπω σε κανενα. Εθεσες ενα θεμα, το ξερω οτι ηταν χιουμοριστικο, με χιουμοριστικη διαθεση απαντησα και πεσατε ολοι πανω μου και μου τα κανατε τσουρεκια και περασε και το Πασχα και που θα τα πουλησω τωρα. Ουτε ειχα διαθεση να τσακωθω, ουτε τιποτα. Αλλα οταν ορμαει μια παρεξηγημενη παρεουλα, ε οσο και να χει τσατιζομαι.
Ουτε ο Ανχολης μου λειπει, ουτε ο Τελης, ουτε η Ρανια, ουτε ο Θανασης. Μ’ολους αυτους εχω επικοινωνια. Δεν ειπα οτι μου λειπει κανενας. Απο τον χαβαλε που κανουμε στο φορουμ λειπουν, γιατι ετσι μου φαινεται εμενα κι ετσι το κρινω εγω καθως και αλλα ατομα. Για σενα μπορει να μη λειπουν, ειπα εγω οτι πρεπει? Ειπα οτι συζηταμε απο διαφορετικη βαση, γιατι αλλα πραγματα οριζει ο καθενας ως χαβαλε ή καφριλα κι αλλα ο αλλος.
Επισης, και με τον Πανο ειπαμε μερικα πραγματα, αλλα δεν εδωσε συνεχεια γιατι ξερει οτι τον συμπαθω και απλα εχω διαφορετικη αποψη σ’ενα θεμα. Την πλακα μας την κανουμε σε αλλα θεματα και μια χαρα. Μονο εσυ θιχτηκες και θιχτηκες γιατι μαλλον δεν σου κοβει να καταλαβεις οτι οταν βρε βλακα ο αλλος ειναι αρρωστος δεν μπορει να τρεχει για κρασια. Δηλαδη δεν μπορει, συνειδητοποιησε το. Σκεψου το και λιγακι, κανονιζα απο μερες να μαζευτουμε ολοι μαζι, ειπα κι αλλα ατομα κι ολα αυτα επειδη δεν γουσταρα να ερθω? Βαλτο μπρος. Γιατι απ’οτι καταλαβα, εσενα αυτο σε χαλασε και τποτα αλλο. Αλλα οκ, εγω φταιω που σε επαιρνα και τηλεφωνο να παμε παρεα στην συναυλια. Ειναι επειδη δεν γουσταρα τα μουτρα σου. Νταξ. Επιλεκτικη μνημη μπορει να εχει ο καθενας. Εγω κακιες δεν κραταω, τροπους να επικοινωνησεις μαζι μου εχεις πολλους, αν γουσταρεις, μιας κι εσυ εχεις το προβλημα μαζι μου, ελα. Κανεναν δεν αντιπαθω, τους περισσοτερους μαλιστα τους συμπαθω πολυ.

πραγματικη απαντηση λεντ: “ειμαι λιγο αρρωστος. θα βγω εδω κοντα τελικα”=κλασιμο. και την επομενη μερα τελικα ηταν μια χαρα.

μην εισαι ψευτης. και αν εδειξες χιουμοριστικο χαρακτηρα στο τοπικ, κανε ενα quote επειδη χιουμορ δεν ειδα.

οσα ειπα στα λεω και face 2 face μην ανησυχεις. εσυ ομως αμφιβαλω αν θα το κανεις.

αυτα.απαντησα μονο και μονο επειδη δε στηριξες τα επιχειρηματα με πραγματικα δεδομενα.

Aν συνεχίσετε… :lock: :lock:

Λίγα τέτοια τόπικς ακόμα και θα τη πιάσεις τη χιλιάρα σε ποστς!!!:lol: :lol:

Τολκκι δαγκωτο…!!!

Τολκκι

γιατι δεν ειναι στο πολλ?

Παλιά δεν ήταν κάφρος. Δεν είχε ADSL.

Παλιες εποχες :frowning: