Διακοπές!

Στην δουλειά…:lol: :lol: (Κατα τον Αυγουστο βλέπουμε…)

α, και ζακυνθο εχω παει. και κεφαλλονια. και κερκυρα. και τωρα που το σκεφτομαι εχω παει και σε πολλα αλλα μερη που δν εγραψα :stuck_out_tongue:

διακοπές; τι ειναι αυτο; :-s

εχω τοσο καιρο να παω που ουτε θυμαμαι…:lol:

ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΡΗ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ

ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 85 ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΓΚΟΜΕΝΟ

ΤΟ ΚΑΥΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 87 ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ

ΤΟ 92 ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ 2 ΕΤΩΝ ΣΕ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ Η ΤΡΕΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΣΚΟΠΕΛΟ ΑΛΛΟΝΗΣΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΟΜΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ

ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

ΣΙΦΝΟ ΣΕΡΙΦΟ ΚΗΘΥΡΑ ΚΑΙ ΕΛΑΦΟΝΗΣΟ

Βλεπω καποιοι εχετε γυρισει πολλα μερη, ζηλευω… :frowning:
Εγω περα απο το χωριο της μανας μου Ευβοια που πηγαινα σχεδον καθε χρονο μεχρι προπερσι, εχω παει Αστρος, Βραχατι και Σαντορινη περισυ (θα ξαναπηγαινα ανετα). Τεσπα φετος ολο το καλοκαιρι Αθηνα.

Έχω πάει Πόρο, Σπέτσες, Ύδρα, Ναύπλιο, Σύρο, Τήνο, ¶νδρο, Κεφαλλονιά, Ζάκυνθο, Μυτιλήνη, Ρόδο, Μέτσοβο-Κόνιτσα, Μασσαλία, Νίκαια, Παρίσι, Στουτγκάρδη, Κωνσταντινούπολη, Βουλγαρία σε διάφορα μέρη, Θάσο άπειρες φορές, Χαλκιδική, Κέρκυρα, Ρώμη, Φλωρεντία, ¶μστερνταμ. Θυμάμαι στη Βουλγαρία είχα πάει με κάτι φίλους ένας εκ των οποίων ήταν κατα το ήμισι απο εκεί και με ελάχιστα λεφτά γινόμασταν κάθε μέρα λιώμα στο ποτό αλλά πρέπει να μας έδιναν μπόμπες. Κάτι πράματα θεικά κάναμε όπως εμετούς πάνω στα τραπέζια, σπάσιμο ποτηριών κλπ και πάντα μας πέταγαν έξω με τις κλοτσιές, ευτυχώς που δεν μας σάπισαν κιόλας. Ευτυχώς που δεν μέναμε σε ξενοδοχείο, αλλά στη γιαγιά του φίλου μου γιατί απο το ξενοδοχείο θα μας είχαν πετάξει έξω. Στην Κέρκυρα είχα πάει με γονείς. Κάθε βράδυ έβγαινα μόνος μου και θυμάμαι ότι γινόμουν χάλια απο το θεικό κουμκουατ. Πάντως κατάφερνα να επιστρέψω στο ξενοδοχείο. Για Ρώμη-Φλωρεντία τα κλασσικά μεθύσια της εξαήμερης και τίποτα άλλο. Φέτος θα πάω για κανα πενταήμερο Χαλκιδική. Εγώ είχα πει στους φίλους μου να κάνουμε free camping αλλά οι σπάταλοι θέλουν να βρούμε κανένα άθλιο φθηνιάρικο ξενοδοχείο. Επίσης μάλλον θα πάω camping στον Πλαταμώνα. Τα μέρη πάντως που θαθελα να επισκεφτώ στο μέλλον είναι Ισπανία και Αγγλία. Μάλιστα απο Σεπτέμβριο θέλω να αρχίσω μαθήματα ισπανικών ή ιταλικών γιατί στο μακρινό μέλλον θα ήθελα πολύ να κάνω μεταπτυχιακό σε μία απο αυτές τις χώρες (Λάτρεψα την Ιταλία όταν την επισκέφτηκα, με ΜΕΓΑΛΗ διαφορά το καλύτερο μέρος απόσα έχω πάει αν εξαιρέσει κανείς το γεγονός ότι στις 12 τη νύχτα στην Piazza Navona που είναι κεντρικό σημείο της Ρώμης Κυριακή βράδυ δεν είχε ψυχή , μόνο 5-6 περαστικούς, τα παιδιά απο το σχολείο και κάτι έλληνες που συναντήσαμε εκεί. Αλά αυτό δεν χαλάει το μεγαλείο της Ρώμης).

λοιπον εχω παει : σαντορινη, ανδρο,μυκονο , σπετσες , υδρα ,παρο , ναξο , ροδο , ελαφονησο , κυθηρα και σε αλλα νησια που δεν θυμαμαι τωρα…επισης εκτος νησιων εχω παει σε ολη την ελλαδα σχεδον κ εξωτερικο εχω παει 1 φορα στην ιταλια!

φετος θα παω αγγλια με το σχολειο μου 15 μερες και θα περασω θεικα…θα παω και στο εξοχικο μου στις σπετσες με τουσ κολλιτους μου κ θα παω κ στο εξοχικο ενος φιλου μου στην μανη…αυτα μεχρι στιγμης…

[FONT=Arial Black][SIZE=3]Jag vill gå på SVERIGE med Rangel![/SIZE][/FONT]

15 μερες Αγγλια???Σε ποιο σχολειο πας???Στο School of Rock???Μωρε μπραβο…:smiley:

σε ενα ιδιωτικο…ναι καλα αν ακουσεις την τιμη…αλλα οκ αξιζει…θα χει κ πολλες ιταλιδες στο ιδιο κολλεγιο που θα παμε…

Μπορω να δηλωσω κηδεμονας σου σε παρακαλω και να ερθω ως συνοδος??Θα πω οτι εισαι ο καρπος του παρανομου ερωτα που ειχα στα 13 μου.:smiley:

Ιος που ειναι και μεταλλονησι

οκ αλλα εσυ θα παρεισ μονο τισ ιταλιδες…τισ γαλλιδες αστες σε μενα!!! σορυ ξεχασα να αναφερω οτι θα χει κ πολλες γαλλιδες…

Ιt’s a deal!!!Ετσι κι αλλως προτιμω μακραν Ιταλιδες απο Γαλλιδες,οποτε French chicks all yours!!!:smiley: .Oποτε Καπετανακη,τα μιλησαμε τα συμφωνησαμε!:lol: .Παω να ετοιμασω βαλιτσες!:smiley:

οκ!!συμφωνοι…αλλα μην μου ζητησεις και σουηδεζες κ τσεχες γιατι I m sorry πανε πακετακι με γαλλιδες…:slight_smile:

Από τα νησιά μας έχω πάει:
Άνδρο(αρκετές φορές!), Πάρο(αρκετές φορές!), Τήνο(αρκετές φορές!), Πόρο, Νάξο, Αντίπαρο, Σέριφο, Ρόδο, Κεφαλονιά, Ιθάκη, Σκιάθο, Σκόπελο και σε κάτι ακατοίκητα με βαρκούλα!! Αυτά νομίζω. :-k Γενικότερα από Ελλάδα, δεν έχω πάει προς Θράκη μεριά, αλλά προβλέπεται για πολύ σύντομα!
Από εξωτερικό:
Βέλγιο(5χρόνια:-s ), Γαλλία(καμιά 10αριά φορές :stuck_out_tongue: Disneyland, χιονοθύελλες, πανικός!) , Αγγλία(3φορές), Λουξεμβούργο(5-6), Ολλανδία(αρκετούτσικες!), Γερμανία(2-3), Ιρλανδία(εργοστάσιο Guiness:drunk:) , Τσεχία(μπρρρρ κρύυυυυο και αρκούδες στα χωριά!8O )…
Θέλω πολλάαααααααααααα ακόμαααααα :cry: :cry: [SIZE=“5”]WANDERLUST!!![/SIZE]:eek: :-s

Αχ!!! Σκόπελος… :–

Θεϊκό νησί! :bow: :respect:

Καλά, για τις χώρες του εξωτερικού απλά μας ξεφτύλισες όλους! :lol: :lol:

Γιατί Δημήτρη;; Τι έγινε στη Σκόπελοοο;;; :stuck_out_tongue:

Ντάξει… και δεν είναι τίποτα αυτό, έπρεπε να δεις άλλους… [-X Έπρεπε να το είχα εκμεταλλευτεί περισσότερο, αλλά… :cry::cry: :cry:

Πολλάααααααααααα…

[SIZE=“1”]…που δεν γράφονται… [/SIZE] :roll:

A ξεχασα να πω για εξωτερικο εγω.Αν και μετα απο αυτα που ειπε η Αλοη δεν εχει κ πολυ νοημα :roll:

Εχω παει Ουγγαρια,Γερμανια,Βελγιο(Βρυξελλες,για μια μερα),Γαλλια(Παρισι,για μια μερα παλι :p),Καναρια(μαπα ηταν,εγω περιμενα χαβανεζες να μου κανουν στριπτιζ και εβλεπα μονο μπανανιες και τοματιες και ξεραϊλα…ασε που ο Ατλαντικος ειναι παγωμενος κ δεν εμπαινα βαθια μη με φαει κανας καρχαριας.),Ιταλια(Ρωμη,Φλωρεντια,Μιλανο,Βενετια) και Τσεχια(7ημερη με το σχολειο στην Πραγα).
Εκτος Ευρωπης δεν εχω βγει ακομα.Φοβαμαι τους απολιτιστους.