Διακοπές!

:lol: :lol: :lol:

μιας και λετε για εξωτερικο, δε θελω να το παινευτω, αλλα ειμαι και πολυταξιδεμενος να ουμ!:stuck_out_tongue:

εχω μανια με τα κοσμοπολιτικα μερη. αχ αυτοι οι χοροι στη νιγηρια…πω…τι συγκινησεις στο νεπαλ…:stuck_out_tongue:

κουβα, γκουανταβαρικα, γη του πυρος…τι εξωτικά μερη! το γιβραλταρ έσφυζε επίσης απο ζωη και συγκινήσεις…

μη σας πω για τις στέπες με τα γκνου της εξωτικής μογγολίας…θα ζηλευετε…:stuck_out_tongue:

[SIZE=“1”]σα πολλες μλκιες λεω σημερα…:-s [/SIZE]

Άντε να πώ και εγώ…

Πάρα πολλά μέρη της ηπειρωτικής Ελλάδας (από Έβρο μέχρι νότια Πελοπόννησο και από Ιωάννινα μέχρι Εύβοια) και από νησιά:

Ζάκυνθο (1986)
Κεφαλλονιά (2004)
Λευκάδα (1985), (1987) και (2004)
Σκιάθο (2003)
Σκόπελο (2003)
Τήνο (1994)
Μήλο (2001)
Νάξο (2002)
[B]Πάρο /B
Σαντορίνη (1997)

…και κάπου αλλού που ξεχνάω…

Από εξωτερικό, λίγα προς το παρόν, αλλά καλά να μαστε θα το ξεσκίσω το θέμα… :lol:

Γερμανία (2002)
Ιταλία (2004) και το προηγούμενο Σάββατο
Αγγλία (2006)

και σε 2 εβδομάδες Βέλγιο και Ολλανδία! :yahoo:

Κι εμείς κανονίζαμε κάποτε για Κανάρια, αλλά δεν έκατσε :-k Πάντως από τις θάλασσες της Ευρώπης που έχω δει, καμία δε συγκρίνεται με της Ελλάδας… Μόνο στην Ολλανδία, στο φράγμα έχει ένα ενδιαφέρον, που είναι η θάλασσα πιο ψηλά απ’την υπόλοιπη χώρα! Αλλά για μπάνιο… μπα.

Βόλο
Λαμία
Παρνασσο
Κατερίνη
8εσ/νικη
κιλκις
Σέρρες
Εδεσσα
Φλώρινα
Καστοριά
Κοζάνη
Γιάννενα
Πρ’εβεζα
Άρτα
Καρπενήσι
Μέτσοβο
Μεσσολόγγι
Κέρκυρα
Κεφαλλονιά
Χαλκίδα
Πάτρα
Κόρινθος

Πάρος
Κάλυμνος
Ρόδος
Λέρο
Κω
Πάτμο

Μου έχουν μείναι ακόμα μερικά νησιά από Κυκλάδες , Κρήτη και λίγη Πελλοπόνησος…:frowning:

Όσο για εξωτερίκο…προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου πρώτα να πάρει την απόφαση να μπει σε αεροπλάνο…:?

Χαχα!

:har: :bleh: :har: :bleh: :har:

Πού να ήσουνα την Παρασκευή δηλαδή στην πτήση για Μιλάνο, που κάποιες στιγμές κουνούσε πολύ και κάποιοι τα παίζανε… :stuck_out_tongue: :lol:

αυτά είναι,metal πτήση ω ρε:metal:

Να πω κι εγώ:

Ρεθυμνο
Σπάρτη
Εύβοια
Σάμο (εκεί υπηρετησα δεν ξέρω αν πιάνεται αυτό; :stuck_out_tongue: )

Σε αυτά έχω πάει αρκετές φορές, ενώ εξωτερικό δεν έτυχε. Μάλλον σε κανα festival κάποια στιγμή.

Μεταξύ μας, ο Νίκος (ξέρεις ποιός Νίκος! :wink: ) τα είχε παίξει κανονικά, ενώ ο Αντώνης διάβαζε ατάραχος τα περιοδικά του και εγώ είχα σκάσει στο γέλιο! :lol: :lol:

Μην ανησυχείς δίπλα σου θα είμαι και δεν θα το καταλάβεις καν!
vi commer Sverige!

:lol: :lol: :lol: :lol: γαμώ τις πτήσεις

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAXXXX!!! Η καλύτερή μου τα αεροπλάνα! Δεν ξέρω τι με πιάνει, κάνω πραγματικά σα χαζοχαρούμενο!! (Ιδίως αν πιάσω την κουβέντα με κανα πιλότο! :smiley: :stuck_out_tongue: )

Χαρακτηριστικά θυμάμαι μια φορά πτήση Αθήνα-Βρυξέλλες, ήταν Χριστούγεννα και είχε παλιόκαιρο! Εκεί πάνω απ΄την Κροατία είχε κάτι αναταράξεις μούρλια… η Coca Cola πετάχτηκε και έκανε λούτσα το αεροπλάνο από πάνω, και τους από πίσω!! :lol: Και μια γιαγιάκα δίπλα, σταυροκοπιόταν! Η πτήση, λόγω αέρα απ΄την αντίθετη κατεύθυνση που πήγαινε το αεροπλάνο, έκανε την πτήση να διαρκέσει 3 ώρες και 20 λεπτά περίπου, ενώ κανονικά διαρκεί 2 ώρες και 50 λεπτά! 8O 8) 8)

Ωωωω! γαμάτοοοοοοοοοο!8)

Πάμε να γίνουμε αεροσυνοδοί παρέα!!! Please! 8)

έχεις πρόβλημα ε,το ξέρεις φαντάζομαι

Εγώ θα κάνω έτσι σε κάποια πτήση της Air Raid που θα είναι πιλότος ο Bruce Dickinson! :smiley: 8)

Μήπως θες να πεις προς την ίδια κατεύθυνση; :-k

Εννοώ ότι αν το αεροπλάνο πήγαινε προς τα αριστερά, ο αέρας πήγαινε προς τα δεξιά! Και το αεροπλάνο ζοριζόταν! :stuck_out_tongue: Χεχε! All the money! All hail αναταράξεις! :bow2:

A! OΚ! Άστο! Πρέπει να πάω για γυαλιά! #-o

Το 3 ώρες και 20 λεπτά, το έβλεπα 2 ώρες και 20 λεπτά! #-o #-o :tomato:

Πλακα-πλακα ειχα πετυχει και γω μια τετοια πτηση απο Αμστερνταμ Γλασκωβη. Με το που απογειωνεται το δειγμα αεροπλανου που μας μετεφερε (ποιο μεγαλο ειναι το Α5) κοιταω απ’οξω και βλεπω βροχη του κερατα, ομιχλη που δεν μπορουσα να δω μεχρι την ακρη του φτερου και οταν πεταγαμε απο τους δυνατους πλευρικους ανεμους γινοταν παρτυ!!!
Κλασσικα οι πιο πολυ τα ειχαν παιξει, εγω ειχα κατεβασει ενα μισολιτρο κρασι κοκκινο για να χαλαρωσω και τελικα την βρηκα τρελά.

Στο τελος ενω οι πιο πολλοι κατεβαιναν αγχωμενοι, γυρναω και κανω στον πιλοτο “Nice flight mate :thumbup: !!” και η αεροσυνοδος που ηταν διπλα λυνετε στα γελια.

Πω πω, αυτά είναι Thorgal!!! 8)
Μια φορά μόνο ψιλοφοβήθηκα… πετούσα με Ολυμπιακή νομίζω και είχαν στείλει ένα αεροπλάνο άλλης εταιρίας το οποίο ήταν μάρκα “μ’εκαψες”… και έτριζε(!) λίιιιιγο :stuck_out_tongue: Κατα τ’άλλα, μια χαρά!