Διακοπές!

Ελαιώνα έξω απ’ το Αίγιο, μετά Κουτρουμπουχάρα στα πάτρια εδάφη, Σπέτσες σε σπίτι μιας φίλης και μετά Αγκίστρι για κλείσιμο. Γεμάτο πρόγραμμα και φέτος 8)

Χεχεχε. Σήμερα πήρα στρώμα 20,40 ευρώ. Και είναι και βινύλιο από κάτω γιατί είμαι λάτρις του vintage. :lol::lol::lol:

α να παρω και το πικ απ μαζι μου τοτε! :stuck_out_tongue:

Αύριο τέτοια ώρα θα τρώω αλάτι και υγρασία στο κατάστρωμα προς την πατριδάρα Μήλο. Πάμε μεγάλη παρέα (+φιλοξενώ το αίσθημα) με αμάξι και νιώθω λες και πάω πρώτη φορά. Απλά με τζάμπα διαμονή. :stuck_out_tongue:
Και καπάκια Λιτόχωρο! :smiley:

Καλά να περάσεις Ράνια!!! :slight_smile: :slight_smile:

Πω γαμωτο μπαινω εδω μεσα και με πιανει καταθλιψη…σκατα διακοπες θα κανω φετος αφου και στο χωριο που θα παω, αναγκαστικα θα ειμαι με βιβλια και τετοια φαση γιατι ξεκιναω 1η Σεπτεμβρη διαγωνισματα στο φροντιστηριο…ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΧΡΟΝΕ ΠΕΡΝΑ!!!

Μην απελπίζεσαι Πανούλη, κι άλλοι πολλοί στην ίδια φάση με σένα βρίσκονται - σ’ αυτούς συμπεριλαμβάνομαι κ εγώ. Απλώς, σφίξε την καρδιά σου και πες “μια γαμημένη χρονιά είναι, θα περάσει”. Κι όταν βρεις χρόνο/κανά σαββατοκύριακο τράβα καμιά εκδρομή εκεί γύρω(στα μέρη σου), δεν χρειάζεται να πας μακριά, ένα διήμερο και μικρές εξορμήσεις θα σε γεμίσουν ενέργεια…με το να κάθεσαι μέσα με ένα βιβλίο παραμάσχαλα δεν γίνεται κάτι…πολύ απλά, δεν βγαίνει… Πω, προσπαθώ να μετριάσω τον πόνο μου συμβουλεύοντας τους άλλους, αυτά είναι! :stuck_out_tongue:

Πφ, σόρρυ για το διπλό ποστ, αλλά η βαρεμάρα μου είναι εκτός ορίων… :lol:

Ας παραθέσω κι εγώ τα μέρη που έχω επισκεφτεί και όσα θέλω να επισκεφτώ, στο κοντινό μέλλον ελπίζω.

  1. Καρπενήσι (1998, ήταν οι πρώτες μου διακοπές!)
  2. Τήνος (2000, 2001) - την πρώτη φορά είχαμε επισκεφτεί κ τη Μύκονο 2, 3 ώρες! :stuck_out_tongue:
  3. Λευκάδα (για τριήμερη το 2002 και το 2010)
  4. Σύρος (2003)
  5. Κέρκυρα (2004, 2007)
  6. Καλαμάτα (για διήμερη το 2007 και φέτος)
  7. Κρήτη, Χανιά (πενταήμερη με το σχολείο, το 2009)

Και από εκεί και πέρα πολλές μονοήμερες στο Ναύπλιο…α, και μία στις Σπέτσες!

Καλά σίγουρα δεν είναι πολλά, αλλά στην αναβροχιά που λέει… :stuck_out_tongue:

Από ελληνικούς προορισμούς θα ήθελα να επισκεφτώ: τη Νάξο, την Αμοργό, τη Μήλο!!!, τη Σέριφο και τη Σίφνο -έχω ακούσει ότι είναι λίγο “κουλτούρα” underground και τέτοια φάση-, το Κουφονήσι, ξανά την Κρήτη(αχ το Ρέθυμνο!) και την Κέρκυρα εννοείται! Και τέλος, την Κεφαλλονιά και την Ιθάκη!!!

Από εξωτερικό: Τοσκάνη, Ρώμη, Πράγα!!!, Βουδαπέστη, Τουλούζ, Στοκχόλμη -όλη τη Σουηδία γενικώς-, Νορβηγία -τα Φιόρδ-, Εδιμβούργο - τη Σκωτία γενικώς! Το ξέρω ότι πολλά απ’ αυτά τα ταξίδια είναι μη πραγματοποιήσιμα, αλλά μ’ αρέσει να τα φαντάζομαι και ελπίζω να καταφέρω να πραγματοποιήσω έστω και τα μισά απ’ αυτά!!!

4 Αυγούστου φεύγω από Αγγλία,προσγειώνομαι Πάτρα,φαγητό στους παππούδες στην Ναύπακτο και βουρ για ορεινή Ναυπακτία.Ευχαριστώ Lemmy!!!

Επιστρέφεις οριστικά στην Ελλάδα;

Όχι,έρχομαι να ξεκουραστώ κανένα 20-ήμερο σίγουρα και μάλλον μετά πάλι πίσω.Απλά έχω ανάγκη λίγες μέρες χαλάρωσης,θα τρελαθώ αν δεν κάνω λίγο διακοπές.

:(:(:frowning:
Χτες πήρα την χαρά…Σήμερα ακυρώθηκε…

Γαμώ το Λονδίνο μου και το City και το πρόγραμμα σπουδών τους και όλα.

τι εγινε ρε μαν?

Τι επαθες εσυ.

Κατα τ αλλα, Σιχαμενο Καλοκαιρι. Να φυγει. Δεν ημουν και ποτε κανας τρελος φαν της εποχης, αλλα οσο περναν τα χρονια τοσο προτιμω Φθινοπωρο / Χειμωνα / Ανοιξη (με αυτη τη σειρα ε). Αντε να φευγει μηπως παμε διακοπες να ησυχασουμε.

Εννοείται πως το 2ο πόδι είναι έτη φωτός καλύτερο απ το πρώτο,αλλά για τους πραγματικούς γνώστες…Ιερισσός,Αμμουλιανή,Ν.Ρόδα,Ουρανούπολη και οι ενδιάμεσες παραλίες(Κακούδια,Γαβριάδια,Κομίτσα,Ξηροποτάμι πχ) παίζουν μπαλίτσα μόνες τους.:wink:

Γενικά μακριά απ τον πανικό του 1ου ποδιου(γνωστό πλέον και ως “πόδι Κανάκη” και όπου να ναι.) 8)

αυτό.

Πού είναι αυτό;

Little change of plans.Πρέπει να είμαι οπωσδήποτε αγγλία κάπου μεταξύ 13 και 24 Αυγούστου.Γαμώ την τρέλα μου.Και το μαθαίνουμε σήμερα.και χτες το βράδυ έκλεισα και τα εισητήρια.:frowning:

Αν κρίνω από την υπογραφή σου, θα έπρεπε να το ήξερες :stuck_out_tongue:
[B]Εδώ[/B] λέει το γοογλε. Ωραίο φαίνεται.

Και παίρνεις και ένα καφάσι τέτοιες:

[SPOILER][/SPOILER]

Γάμησε η περιγραφή, θέλω να πάω :!: