Διακοπές!

Εμείς την πέσαμε λήμνο . Πολλές μπύρες , πολυ ροκ κατάσταση , χάσαμε και το καράβι απο το μεθύσι μας . Αλλα Αθήνα δεν γυρνάμε. Πάμε για κροατια και δαλματικες ακτές
Πάντως το νησι άξιζε να το επισκεφτεις

Κολλητός που πήγε σε νησί έναντι των ακτών της πατρίδας του [SPOILER]

[/SPOILER]μου είπε ότι δεν άξιζε μία μπροστά στα ελληνικά νησιά…

μολις γυρισα απο 2ημερο στο Βολο! το παρακανα με τις διακοπες φετος! :stuck_out_tongue:

σαν κι εμενα
2ημερο στο χωριο μου
μακρια πολυ-Μαραθωνα :stuck_out_tongue:

τλκ οι διακοπες δεν τελειωσαν!

κυριακη παμε στη Βλαστη Κοζανης για συναυλια Θαναση και την αλλη μερα την κανουμε!:yahoo:

ωραιος! το νου σου ε! εκει εχει εναλλακτικογκομενακια που ειναι πολυ καλα :wink:

Το να πας να δεις το Θανάση το καλοκαίρι είναι 2 σε 1, συναυλία και διακοπές. Πάντως κάνει παρα πολυ καλο προγραμμα, όλοι οι μουσικοί είναι εκπληκτικοί, ιδιαίτερα η Ματούλα Ζαμάνη και ο Φώτης Σιώτας.
Επίσης-χωρίς να θέλω να φανώ κακιά- τις ξέρω εγώ αυτές τις εναλλακτικές οι περισσότερες είναι πολύ fake (δε μιλάω για όλες). Αντί για εναλλακτικό τώρα πια έχει καταντήσει μαζικό!

οι εναλλακτικες εχουν γουστο.

κ ας ειναι και φεικ δε θα παντρευτουμε κιολας:D

δεν ειπα το αντιθετο. αλλο ειπα. :wink:

Το κατάλαβα αλλά με την αφορμή ήθελα να σχολιάσω κάτι που έχω παρατηρήσει τελευταία.:slight_smile:

Όπως και πέρσυ θα εξορμηθώ προς τα κάπου για camping από Μεσσηνία. Έχει να προτείνει κανείς κάποια καλή παραλία; Είτε ελεύθερο είτε οργανωμένο.
Παλιότερα είχα πάει φοινικούντα και πέρσυ πήγα ελαφόνησο αν και τελικά αποδείχθηκε ΠΟΛΥ μακρυά :stuck_out_tongue:

δωστε λιγο οδηγο επιβιωσης για σαμοθρακη

• πως παμε και ποσα λεφτα ειναι.

Από πού;

Πας από Αλεξ/πόλη, γενικά φθηνό νησί, πολύ camping φάση

α ναι απο σαλονικα.

ε στο ελευθερο καμπινγκ θελω να παω.

…αν μπορέσω φέτος να πάω τον Αύγουστο, μια βδομάδα Σέρρες, καλά θά’ναι…και από’κεί όλο και καμιά Ασπροβάλτα ή καμιά Ντούζλά θα χτυπήσω…με μεγάλο και μάλλον άπιαστο όνειρο το Ποσείδι:):!:

Εγώ είμαι από Πύλο . Αφού πήγες Φοινικούντα μπορείς να περάσεις από την άλλη πλεύρα της Μεσσηνίας . Υπάρχει αυτοκίνητο ; Άμα υπάρχει να πας Βοιδοκοιλιά και Ντιβάρι . Είναι γύρω στα 10 χιλιόμετρα από Πύλο δηλαδή γύρω στο τέταρτο . Υπάρχει και άλλη μια παραλία με πολυυυυύ κύμα άμα υπάρχει αεράκι και είναι υπερβολικά μεγάλη , εμένα είναι η αγαπημένη μου . Λέγεται Ρωμανού ή ‘Μάτι’ ή ‘Μπούκα’ , εκεί είναι χτισμένο το ξενοδοχείο Costa Navarino . Αυτή είναι κανά 25λεπτο . Έχει γυμνηστές γενικά και όχι πάρα πολύ κόσμο . Είναι μετά από Γιάλοβα και Ντιβάρι . Η παραλία δίπλα πάντως τέσσερεις θάλλασες και αμμόλοφοι έχουν αρκετό κόσμο καθώς υπάρχουν 2 beach bar (Δεν ξέρω για φέτος άμα θα έχει πάλι ) . Αυτά γενικά . Βάζω και φωτό . Camping οργανομένο υπάρχει λίγο πριν το Ντιβάρι , [U]Εροδιός[/U] νομίζω λέγεται . Τώρα για ελεύθερο , επειδή είναι μεγάλες παραλίες και είναι μέσα στην φύση παντού μπορείται να κάνεται . Ρωμανού από ότι βλέπω κάθε φορά έχει κόσμο που κάνει ελεύθερο αλλά κυρίως ξένους .

[B][I]Βοιδοκοιλιά[/I][/B]

[B][I]Ντιβάρι[/I][/B]

[B][I]Ρωμανού ‘Μάτι’[/I][/B]

Αυτάαααααα .

http://whenyouliveinthessaloniki.tumblr.com/post/50404094274/what-about-summer-holidays-in-samothraki

Οf wolf and man βοϊδοκοιλιά έχω πάει 2-3 φορές πριν χτιστεί το Costa Navarino και όντως λέει πολύ. Camping που κάνεις στη βοϊδοκοιλιά στα δεξιά που αφήνουν τα τροχόσπιτα ή υπάρχει κανα πιο ωραίο μέρος που βάζουν πολλοί σκηνές; Γιατί γενικά είναι αρκετά άγρια γύρω γύρω η φάση για ελεύθερο απ’ όσο θυμάμαι.

Επίσης αυτό το μάτι ρωμανού έχει να κάνει με το χωριό “Ρωμανός”;

Η παραλία με το Costa Navarino είναι αυτή του Ρωμανού που έχει την ονομασία από το χωριό όπως είπες .

Βοιδοκοιλία είναι άλλη . Δεν νομίζω πως γίνεται ελεύθερο εκεί . Μόνο το οργανομένο του Εροδιού που σου είπα . Για ελεύθερο σε Ντιβάρι-Βοιδοκοιλιά νομίζω ότι δεν παίζει λόγω Λιμνοθάλλασας , δεν αφήνει η ορνιθολογική . Στο Μάτι γίνεται όπως είπα αλλά λίγα πράγματα .:-s

Edit . Να βρω ένα χάρτη

Το Ντιβάρι είναι λίγο μετά την Γιάλοβα και πριν το Πετροχώρι