Διακοπές!

Back bitches!!! Αλέξη, ζήτα από τον ντεθάκια να σε πάει μια τουρνέ στα μαγαζιά της χώρας.

Γενικά, όσα σου 'παν οι άνωθεν ισχύουν, το νησί βρίθει Ιταλίδων και Αγγλίδων καυλοτέκ τουριστριών πρόθυμων για όλους και για όλα. Αρκεί να έχεις λεφτά πάνω σου για να μη βρεθείς στη δύσκολη θέση που θα σου ζητήσει να την κεράσεις 6 η ώρα το πρωί γύρο γιατί έχει μόνο 20 σεντς. :stuck_out_tongue:

Να πας Πήγασο ειδικά αν πετύχεις funk η reggae βραδιά και να πάρεις τον 3λιτρο πύργο με τη μπύρα, και Orange και να πάρεις σφηνάκια. Είχα πετύχει και ένα ωραίο ροκάδικο (με κλασικό σούπα πρόγραμμα βέβαια εκτός κι αν κάνεις παραγγελιά) που είναι ωραίο για προθέρμανση ως τις 12:30-1παρά (δεδομένου ότι θα βγαίνεις περίπου 12 με 6). Δεν έχω ιδέα πού είναι όμως :stuck_out_tongue:

Αν δε γουστάρεις κλαμποφάση, μην ανησυχείς, πρόθυμος γυναικείος πληθυσμός θα βρεθεί παντού αρκεί να μην την πατήσεις σαν κι εμένανε που ερωτεύτηκα ένα αιθέριο και γλυκύτατο πλάσμα με φορεματάκι με λουλουδάκια κλπ, μέχρι να με γειώσει ο deathakias…“Ελληνίδα είναι αυτή ρε. Ντόπια. Την ξέρω. Και δίπλα είναι η αδελφή της”. Η φάση είναι ότι την ξαναπέτυχα το τελευταίο βράδυ στο ίδιο μαγαζί και σκόπευα να την κάνω κυρία Stargazer αλλά το συνοικέσιο δεν πέτυχε. Ίσως φταίει που ένας πιωμένος φίλος άνοιγε την κάνουλα για να βάλει μπύρα χωρίς να 'χει βάλει το ποτήρι από κάτω. :stuck_out_tongue:

Αν τώρα γουστάρεις πιο clubάδικες καταστάσεις, τότε έχε στα υπ’ όψιν Scorpion, Irish, Slamer και άλλο ένα που δε θυμάμαι το όνομα :p. Και μακριά από ελληνάδικα.

Από παραλίες, ε λογικά Μυλοπότα θα τη βγάζεις που θα 'χει κόσμο και τουρίστριες, αλλά αν γουστάρεις πιο εναλλακτική-ερημική φάση, πας Κολιτσάνι (αν γουστάρεις να ανεβοκατεβαίνεις γκρεμούς και βράχια), Τζαμαρία και για κάτι λίιιγο πιο ενδιάμεσο, Κουμπάρα. Τα νερά ΓΑΜΑΝΕ (Κυκλάδες γαρ), είναι κρύσταλλο, μόνο προσοχή μεγάλη μη γλιστρήσεις στις κοτρώνες που έχει η θάλασσα μέσα και γδάρεις τις πατούσες σου. Α, και αν θέλεις κάτι ανάλογο του Punda beach, πήγαινε στην άκρη του Μυλοπότα (εκεί που κάνει αναστροφή το ΚΤΕΛ) στο Far Out.

Για φαΐ προφανώς δεν θα τη βγάλεις μόνο με σουβλάκια και πίτσες, να πας σε ψαροταβέρνα και να παραγγείλεις το μισό μαγαζί (σου στέλνω γκρίζα διαφήμιση κατ’ ιδίαν) για να νιώσεις λίγο μαχαραγιάς.

ενημερώθηκα και για την τοποθεσία της ψαροταβέρνας. θα προσπαθήσω να βρεθώ εκεί!

όσον αφορά τα κλαμπάκια…και για να μη βρεθουμε στο τελος με ένα νεφρό. να πίνω ή όχι ανοιγμένα ποτά; φίλοςμ είδε μια λίστα με τα παράνομα ποτα που 'χουν εκει και βαζουν δε ξερω και 'γω τι.
επισης, η επιλογη του μπαρ σημαινει πολλα. αν θες να βρεις κουλτουριαρες ή τουρίστριες.

θα προμυθευτω ενα ρανταρ και το πουσιμαγκνετ μου. πανο, θα γαμησω εγω για σενα, μη μου ανησυχεις :stuck_out_tongue:

ευχαριστω για τα ινφος!!

Τι να γαμήσεις ρε, εγώ σου μιλάω για γάμο. Πονάω. Παράτα με. :stuck_out_tongue:

Ανοιγμένο ποτό ΝΕΒΕΡ. Δοκίμασα ένα Jameson και ήταν σαν μείγμα κηροζίνης με υδροχλώριο. Τώρα για σφηνάκια, έτσι κι αλλιώς σε στέλνουν οπότε οι μπόμπες δε θα 'χουν και μεγάλη διαφορά. :stuck_out_tongue: Εκτός κι αν γαμηθείς σε τίποτα αψέντι και μετά τα ανακατέψεις με γιάγκερμάηστερ και καπάκια πιείς βότκες ξέρω 'γω.

Επίσης διαχωρισμός κουλτουριάρες-τουρίστριες σπάνια παίζεις. Είναι όλες πάντα και παντού. Και επαρκώς λιάρδα για να παραδίδονται άνευ όρων που λέει και ο Πασχάλης.

καταραμενες αδερφες

χωρις νεφρα εσυ^

πιωμενος θα πηγαινω στα κλαμπς τοτε.

Σεριφος τελικα και μετα Λευκαδα!
2 βδομαδες κατεβαινω Ελλαδα μονο διακοπες!

Δεν ήξερα που να το ποστάρω, επειδή έχει σχέση με μέρη γενικότερα, τοπία, φύση, είπα να το βάλω εδώ. Βασικά μέρη απάτηλα που, δεν τα βλέπει αχτίδας φως μήτε ανθρώπινη παλάμη, αυτό όμως είναι άλλη ιστορία. Σίγουρα όμως μέρη που δεν μπορεί να τα επισκεφθεί ο καθένας.

Άρχισα το cannyoning από την περασμένη Άνοιξη. Έχω ήδη διασχίση τέσσερα φαράγγια και αύριο θα πάω στο πέμπτο μου. Μιλάμε για τεχνικά φαράγγια (canyon) που χρειάζεσαι ειδικό εξοπλισμό και έμπειρα άτομα δίπλα σου να σε καθοδηγούν. Τα υπόλοιπα, γνωστά και ως περιπατιτηκά (gorge), έχω σταματήσει να τα μετράω, απευθύνονται στον καθένα και αποτελούν μια ωραία εμπειρία κι αυτά. Χθες πήγα σε ένα gorge την αδελφή μου που δεν είχε πάει ποτέ της. Για μένα αποτελούσε την τρίτη φορά στο συγκεκριμένο.

Η Κρήτη διαθέτει περίπου στα 250 φαράγγια συνολικά και άρχισα πριν δυο χρόνια να τα επισκέπτομαι δειλά δειλά. Κατόπιν μου καρφώθηκε η τρέλα να διασχίσω και τα άλλα τα πιο δύσκολα, ψάχτηκα, βρήκα σχολή, επικοινώνησα, γράφτηκα και πήγα.

Χρειάζεται αρκετή δόση τρέλας, αποτελεί μια πολύ επικίνδυνη δραστηριότητα όπου μπορείς να απολέσεις και τη ζωή σου και γι αυτό το σκοπό έχω υπογράψει χαρτί ανάληψης ευθύνης. Επιπλέον δυστηχώς και την τρέλα να έχει κάποιος, ειδικά στις σημερινές δύσκολες οικονομικά συνθήκες, αποτελεί και ένα χρηματοβόρο χόμπι. Αναγκάστηκα να αφήσω αρκετά πράγματα πίσω μου για να εξοικονομήσω χρήμα. Δεν το έχω μετανοιώσει ίσα-ισα, ιεραρχικά αποτελεί πλέον την πρώτη μου -όσο περνά ο καιρός και μοναδική ασχολία- προτεραιότητα εξόν της δουλειάς μου.

Πραγματικά η εμπειρία της διάσχισης ενός φαραγγιού δεν συγκρίνετε και με πολλά πράγματα. Σε φαράγγια με νερό, φοράμε στολή δύτη. Τη Κυριακή το φαράγγι που θα πάμε έχει μέγιστη κατάβαση 80m, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχουμε αλλαγή σχοινιού στον αέρα, κάτι το οποίο δεν έχω ξαναεπιχειρήση. Κάποια άλλη στιγμή θα επεκταθώ πιο ενδελεχώς καθώς έχω δουλειά και πρέπει να φύγω. Στις παρακάτω φώτο επί το έργον…

Επειδή είδα κάποιος να αναφέρει εδώ μέσα το αγκίστρι (νομίζω ο manos) θέλω ίνφο… κυρίως τι παίζει με ελεύθερο κάμπινγκ…

Κατεβαίνω αύριο αθήνα για 7-8 μέρες και το επόμενο Π/Σ/Κ θα πεταχτώ στο νησί…

ξέρει κανείς κανα καλό μέρος για ελεύθερο και γενικά για το νησί κάθε πληροφορία δεκτή…

που Λευκαδα?Εγω φευγω για εκει την αλλη Κυριακη

οσο για την Σεριφο δες τα νεα

οχε ρε φιλε…

Εχουμε σπιτι Λευκαδα, λιγο εξω απο την πολη προς Νιδρι.
Εαν θες καμια πληροφορια, ρωτα σε πμ.

Τα ειδα για Σεριφο γαμωτο… λετε να το ρισκαρω και να παω? Θα κανω και support στους πυροπληκτους!
22 Αυγουστου θα κατεβω ετσι κ αλλιως.

:thumbup:

2 καμπινγκομερη παιζουν.
Δραγονερα : συμπαθητικη, με καντινα, αλλα εχουν αναφερθει και πεσιματα για γραψιμο. ε αν πας για 1-2 μερες το ρισκαρεις πιστευω.
Χαλικιαδα : βοτσαλο, παραλια γυμνιστων, πρεπει να κατεβεις κατσαβραχα για να φτασεις (οκ , οχι και τοσο τραγικα), αλλα το νερο ειναι απιστευτο.
Προτεινω διναυκτερευση στη δραγονερα αλλα οπωσδηποτε επισκεψη στη χαλικιαδα. παιζουν και αλλες παραλιες τριγυρω αλλα καμπινγκ πιο πολυ εκει παιζει. ολα αυτα με τα περσινα δεδομενα, φετος δεν εχω παει.

Dragonερα και εγω.
Πολυ ωραιο μερος για ελευθερο, με μεγαλο δασος να προσφερει πολυτιμη σκια 24/7 και τη καντινα για μπυρες/νερα/τοστακια. Η καντινα κλεινει κατα τις 12 οποτε εχει ωραιο σκοτος και την αραζεις με αλλες παρεες στη παραλια κια χαζευεις τα αστερια.
Εαν πεσουν οι πεινες τοτε παιζει delivery σουβλακι απο το διπλανο χωριο στη παραλια! Τελεια φαση!

I’m back bitchez… 8)

Εχω να παω διακοπες κι εγω δεν θυμαμαι πόσα χρονια. Την τελευταια φορα ηταν στην Κρητη, στο κεδροδασος, ενα απο τα καλυτερα μερη που εχω βρεθει ever.

Radical, εγώ έμενα στο δάσος πάνω απ’ τη Χαλικιάδα. Δραγωνέρα δεν πήγα. Το νησί είναι μια ομορφιά και οι διακοπές εκεί γαμώ τις φάσεις γενικά. Να πας οπωσδήποτε και Απόνησο αν δεν φυσά από κει ο άνεμος.

Επίσης, μεθαύριο την κάνω για Σκιάθο :smiley:

Μόλις γύρισα απ΄το εξοχικό και αύριο φεύγω Αγία Άννα! Επιτέλους! :D:D

μια μερα εμεινε για διακοπες μετα απο 3 χρονια :smiley:

Καλα να περασεις αδερφε και κανε και καμια βουτια και για εμας