Διακοπές!

κλασικο μεχρι τις 2?

Δάφνη/Κουτρουμπούχι το χωριό, δίπλα στην Ασέα

Δεν έχω πάει ποτέ αλλά ξέρω περίπου πού λες. Εγώ από το Ζυγοβίστι, 5 περίπου χλμ από τη Δημητσάνα.

οχ κοιτα 2 τυρια μιλανε

[SPOILER]:stuck_out_tongue: O:)[/SPOILER]

Γνωρίζει κανείς για εκδρομή σε προορισμούς τύπου Μετέωρα, Λίμνη Πλαστήρα, Λίμνη Δόξα και σε άλλες τέτοιες ομορφιές πως ψάχνεις για κατάλυμα που να είναι τύπου αυτόνομο σπίτι για 7-8 άτομα;;; Όχι airb’n’b κατά προτίμηση. Συνήθως βρίσκω δίκλινα, τετράκλινα και σε ενιαίο χώρο, δηλαδή σε κτίρια που είναι πολλαπλά δωμάτια και όχι αυτόνομα κτίσματα.

Thanks

Παίρνω το φτυάρι και κάνω επική νεκρανάσταση στο θρέντ καθώς μεθαύριο φεύγω για κάποιες μέρες Πήλιο και έτσι, έρχομαι και σας ρωτάω: Έχει κάποιος μύστης κάποια ιδιαίτερη πρόταση για φαγητό ή/και για παραλία; Μιλάω για ανατολικό Πήλιο, μιας και σκοπεύουμε να μουλιάσουμε στην θάλασσα.

2 Likes

Εδω Αντίπαρος. Μαι ται και ηρεμια

14 Likes

Αντε να δούμε που θα πάει αυτό.
Εδώ Πάτμος…

14 Likes

(για μας που ξεμείναμε στο λεκανοπέδιο)

3 Likes

Τσιμπάει καθόλου εκεί που είστε;

Τσιμπάει #1:

Πάει καλά το νησί από φρέσκα ψάρια η αλήθεια είναι. Κάθε πρωί γύρω στις 2-3 τα ξημερώματα βγαίνουν 3-4 τράτες και εφοδιάζουν το νησί & τα μαγαζιά.

Τσιμπάει #2:

Είναι ακριβό νησί γενικά, αλλά…αν μάθει κανείς 2-3 βασικά πράγματα, μπορεί να φάει και καλά και όχι ακριβά. Για ψώνια από super market & εμπορικά, ούτε λόγος. Είναι για τους σκαφάτους αυτά.

Κάτω αριστερά ο Πουτιν σε παιδική ηλικία :stuck_out_tongue:

3 Likes
1 Like

Απαραίτητο, ξεδιάντροπο σάμμον σε @nikatapi

3 Likes

Με παιδί μαζί είναι αδύνατον πλέον

1 Like

Ε μην το πάρετε μαζί ρε :stuck_out_tongue:

3 Likes

Νταμούχαρη και Φακίστρα ειναι must από παραλίες . Για φαγητο αν εισαι γκουρμεδιάρης να πας στο el resto που εχει πραγματικά φοβερό φαγητό.

Επίσης αν είσαι και του βουνού, στον Κισσό στην πλατεία έχει ένα ωραίο μαγαζάκι για μπυρίτσα, το Σχολαρχείο.

3 Likes

Άψογα, ευχαριστώ πολύ, θα τιμηθούν δεόντως οι προτάσεις!

2 Likes

Πες μας εντυπώσεις :smiley:

Και κάτι που ξέχασα, πολύ ωραία παραλία είναι και ο Λημνιώνας απλά εχει λίγο περίεργο δρόμο. Αξίζει φουλ κι εκει ομως.

1 Like

Περίεργος δρόμος όταν λες, πόσο περίεργος; Το ρισκάρω με το ταπεινό μου Yaris ή θα μείνω εκεί για πάντα αν το επιχειρήσω; :stuck_out_tongue: