Διακοπές!

Που θες να πάμε διακοπές?

1 Like

Ναι γεια σας ο σπασοκλαμπάνιας είμαι

16 Likes

Πάρτε και δύο folk horror ακόμα:


Και μερικές πιο καλοκαιρινές:




19 Likes

Μόνο από την τελευταία κερδίζεις το ιντερνετ για σημερα :heart:
Αν εισαι ακόμη προς τα εκει, να πας για μπυρίτσα η καφε στο Victoria (και να του πεις οτι σε στέλνει ο Καταπίδης :stuck_out_tongue: )
https://goo.gl/maps/CEhEwhvX7iicvbpw6

1 Like

εσύ κι ο Μπέος σα να λέμε

5 Likes

Τελευταία μέρα σήμερα

18 Likes

Απειρες καρδουλες για το μικρο πλασματακι :heart: :heart: :heart:

Καποια μερα σε λιγα χρονια θα εχω κι εγω κανα 2 μικρα πλασματακια αν ολα πανε βασει σχεδιου

6 Likes

Να σαι καλά φίλε QuintomScenario αν και να ξέρεις αυτά συνήθως δεν πάνε βάσει σχεδίου

6 Likes

Το ξερω, ποσο μαλλον που θελω σε 7-8 χρονια να εχω 2 κοριτσια κι 1 αγορι συγκεκριμενα :sweat_smile:
Ακομα και 2 απο τα 3 ονοματα εχουμε βρει, αυτα για τα κοριτσια:

Elea
Sophia Amidala

Σορρυ που ειμαι οφφ τοπικ, σε κανα μηνα θα σπαμμαρω κι εγω απο διακοπες

5 Likes

Jason εδώ

3 Likes

Αντε μιας και είναι τελευταία μέρα ας ποστάρω και κάτι άλλο








11 Likes

12 Likes

Πριν καμιά ώρα μπήκα σπίτι, το φυλάω για την επόμενη! Από αύριο θα γράψω πλήρες report, πέρασα υπέροχα πάντως!

3 Likes

Too metal for his own good.

3 Likes

His second name is Jameson

2 Likes

Γιατί ακόμα διακοπαρω

10 Likes

Τέτοια άρνηση επιστροφής στην ρουτίνα δεν ξαναείχα ποτέ μου. Θέλω άλλο ένα μήνα διακοπές.

Πάμε μια σούμα σκέψεων και εντυπώσεων από Πήλιο λοιπόν. Είχα ξαναβρεθεί στο βουνό πριν πολλά χρόνια άλλες 2 φορές (ως Βορειοευβοιώτης κάποτε κάναμε μίνι ταξιδάκια με γονείς). Έχω σκόρπιες αναμνήσεις, αλλά είχαμε περιοριστεί κυρίως στην δυτική πλευρά του βουνού. Σίγουρα θυμάμαι τον Αλεκάρα τον Θεοφιλόπουλο να πίνει καφέ στο ίδιο ξενοδοχείο με εμάς :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, φέτος πήγα με την κοπέλα μου, μείναμε Ζαγορά που την αγαπήσαμε, απολαύσαμε ΔΡΟΣΙΑ (γαμωτοκαλοκαιρι) και σε κάθε διαδρομή που κάναμε μέναμε κατάπληκτοι από την φυσική ομορφιά του τόπου. Πλατσουρίσαμε σε Παρίσαινα (η μόνη ήρεμη θάλασσα που βουτήξαμε), Νταμούχαρη, Φακίστρα (άξιζε η κατάβαση), Μυλοπόταμο. Ειδικά σε Νταμούχαρη/Μυλοπόταμο είχε πολύ κύμα, δεν μασήσαμε όμως, δεν ήταν σε επικίνδυνα επίπεδα και είχε την πλάκα του. Φοβερά νερά παντού, παραδόξως ζεστές θάλασσες, ευτυχώς όχι υπερβολικός κόσμος, παντού κάτσαμε άνετα. Την μέρα που έβρεχε (Σάββατο), αποφασίσαμε το βράδυ να ανηφορίσουμε Κισσό, φουλ χειμερινό χωριό και έδεσε τέλεια με τον καιρό. Στον γυρισμό κάναμε και τσάρκα σε Πορταριά (περπατήσαμε και στο μονοπάτι των Κενταύρων, ωραίο και φροντισμένο μονοπάτι στο δάσος) και σε Μακρινίτσα (τσεκάραμε και το τοπικό Βυζαντινό Μουσείο, από τις λιγότερες αγαπημένες μου ιστορικές περιόδους, αλλά είμαστε και οι δύο άτομα που δεν χάνουμε ευκαιρία να χαζέψουμε κάποιο μουσείο ή κάποια έκθεση).

Ειδική μνεία στο φαγητό. Μιλάμε για πολύ φαγητό ρε παιδιά :stuck_out_tongue: Από ένα σημείο και μετά είπαμε και εμείς να ελαττώσουμε το τι παίρνουμε (γτ είμαστε φαγανά παιδιά και επιπλέον τρώμε σχεδόν τα πάντα) αλλά και πάλι βγαίναμε knock out. Πολύ και καλό φαγητό είναι η εντύπωση που μου έμεινε από σχεδόν όπου πήγαμε.

Πολλά πολλά kudos σε @nikatapi (υποθέτω πως κατάγεσαι από εκεί γύρω?), όλες οι προτάσεις ήταν εξαιρετικές (ήπιαμε και μπυρίτσα στο Σχολαρχείο αφού βρεθήκαμε Κισσό, ζεστό και φιλόξενο μπαρ).

13 Likes

Primordial γμσ

3 Likes

Μιας κι ο Μάι Τάι επέστρεψε, αναλαμβάνω:





15 Likes

Τα μισανθρωπικά μου αισθήματα φουντώνουν εδώ μέσα !! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like