Παναθηναϊκός

Καλύτερα πτώμα παρά αδιαφορία όπως με Καβάλα…και στη τελική ροστερ έχουμε, ας μην παίξει μια φορά ο Κατσουρανάκος (αν κουραστεί το παιδί), ας μπει κάνενας Μπιερσμιρ αντί Καντέ στην άμυνα, κανένας Ρουκάβινα 'η Κλειτον μπροστά…κ.ο.κ. Το θέμα είναι να τα δώσουμε όλα για να καταλάβουν οι παίκτες ότι όλα είναι στα χέρια τους (γιατί είναι) και μην αρχίσουν τις “επιλογές”…δεν μας βγαίνουν αυτές.

μαλλον ουτε ο Μεξες θα παιξει…

αν κανουμε ενα καλο παιχνιδι (οχι απαραιτητα νικη) θα μας φτιαξει κ την ψυχολογια για το πρωταθλημα… κ αυτα που λενε για κουραση δεν τα πιστευω, 2-3 αγωνες σερι θα παιξουν κ οχι 15 οπως στην αγγλια…
δεν ειμαστε κ ολυμπιακος που μετα τα σερι ματς σε πρωταθλημα κ τσ. λ. θα εχει 3-4 τραυματισμους…

Δεν μπορουμε να ελπιζουμε σε γκελες πια.Ο Ολυμπιακος τις εκανε φετος τις γκελες του.Τις εκμεταλλευτηκαμε και μετα τις πεταξαμε σαν να μην τις χρειαζομασταν.Το μονο το οποιο πρεπει να κανουμε ειναι να νικαμε.

Προφανώς, αφού με σας οι αντίπαλοι είναι κυρίες κι όποτε δεν είναι η κόκκινη βγαίνει για πλάκα. :wink:

ρε, αληθεια πιστευετε οτι ο ολυμπιακος δε θα γκελαρει?

Χ ο ολυμπιακος το σαββατο και Χ και ο παναθηναικος την κυριακη…

αυτα…:slight_smile:

Τα πιο δύσκολα ματς (θεωρητικά) ο Ολυμπιακός τα έχει με εμάς στο Οακα και με τον Άρη στο Καραισκάκη. Με βάση την απόδοση που έχει μέχρι τώρα ο Ολυμπιακός θεωρώ πως άνετα χάνει 2-3 βαθμούς μέχρι τέλος, οπότε πάρα πολλα θα εξαρτηθούν στο μεταξύ μας παιχνίδι. Αν κερδίσουμε το Παοκ τη Κυριακή έχουμε κάνει μισό βήμα για πρωτάθλημα.

Αχαχαχα, πιστεύεις στ’ αλήθεια ότι αν Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός χρειάζονται νίκη σε οποιοδήποτε απο τα ματς που ακολουθούν μετά το ντέρμπυ δεν θα την πάρουν??? Τίποτα δε μαθαίνετε πια? :lol:

Που το είπα αυτό? Εννοείς ότι το ματσάκι με Άρη τελευταία αγωνιστική είναι προβλεπέ? Ισως τα έχεις μάθει έτσι εσύ αυτά…εγώ το λέω βάση προγράμματος. Αν π.χ. η διαφορά είναι στο +3, +1, -3 ή δεν ξέρω εγώ τι μετά το ντέρμπι, δύσκολα αλλάζει μέχρι το τέλος. Γιαυτό είναι σημαντικό το ντερμπι αλλά και η διαφορά με την οποία θα πάμε σε αυτό (βλ. αγώνα με Παοκ)…

Εγώ λέω το προφανές, ότι όποιος είναι πρώτος με τη λήξη του ντέρμπι είναι και πρωταθλητής.
Μόνο μια φορά δεν έγινε κάτι τέτοιο και ήταν το 2005 για συγκεκριμένους λόγους.

Ε το ίδιο λέμε τότε. :wink:
Καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει στο ντέρμπι… :hippy:

Εγώ καταλαβαίνω, για σένα δεν είμαι σίγουρος όμως! :lol:

Προβλέψιμη απάντηση. :smiley: Για να δούμε πόσο προβλέψιμο θα είναι και το αποτέλεσμα…:stuck_out_tongue:

πως σας παραμυθιαζει ετσι ο πρωταθλητης… αν δεν εχει πανω απο μια μαιμου στο πρωτοσελιδο ξενερωνετε…:lol::lol::lol:

Το εχω ξαναπει αν ο τιτλος κριθει στο ντερμπι ειναι και παλι κοκκινος… Αν μεχρι τοτε χασει βαθμους ο Ολυμπιακος και ειναι πανω απο 3 η διαφορα μπορει να το παρει ο Παναθηναικος, αν ομως κρινει τα παντα το ντερμπι…

Δυστυχως, αυτό…

Πάντως το 2004 ο ΠΑΟ πήρε το Χ που ήθελε (όπως το πήρε τέλος πάντων) και το 2005 κέρδισε αλλά μετά αυτοκτόνησε. Βέβαια τα δυο ματς έγιναν στη Λεωφόρο που όπως και να το κάνουμε ήταν έδρα. Τα ντέρμπι των επόμενων σεζόν δεν έκριναν τίτλο. Επομένως το ζήτημα θα είναι ποιος θα είναι πρώτος την αγωνιστική του ντέρμπι.

Τόοσα χρονια ειμαστε ΑΣΤΕΓΟΙ . Ουτε ενα γηπεδο. Και παρολαυτα ποιοτικα ειμασταν καλυτεροι την τελευταια 5 ετια με εξερεση το σκοτεινο διαστημα με τον κατε που ηταν κατ-αντια για την ομαδα…

Και ελληνικη ομαδα ε οχι με 15 ξενους…

Πρωταθλημα πιστευω σιγουρα θα παρουμε αν προηγουμαστε βαθμολογικα. Γιατι ο ολυμπιακος ειναι καθαρα αμυντικη ομαδα. Αν ειναι να παιξει επιθετικα για να καλυψει τη διαφορα ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ. Στηριζεται στο λαθος του αλλου. Αν λοιπον ειμαστε μπροστα και παιξουμε συντηριτικα -γιατι αμυντικα δε παιζουμε … - τοτε ειναι χαμενος απο χερι

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Έχεις υπόψη σου ότι εδώ και 4 χρόνια βγαίνετε τρίτοι ε?

δηλαδη με μαλεζανι ησασταν ποιοτικα καλυτεροι??? :?