Παναθηναϊκός

πάντως είδαμε πως ο παοκ έπαιξε σωστά και απειλήθηκε ελάχιστα κόντρα σε μια ομάδα ισοδύναμη με την κοπεγχάγη (είχε και αυτή δύο πρώην παίκτες της πανάθας:p), και ο άρης κόντραρε στα ίσια εκτός έδρας μια ομάδα, η οποία αποκλείστηκε στις λεπτομέρειες από την κοπεγχάγη στον τέταρτο προκριματικό γύρο του τσού λου.να τα βλέπουν αυτά στον παο, που κατάφεραν να χάσουν από μια μετριότατη ομάδα, που στο ελληνικό πρωτάθλημα θα πάλευε για να μπεί στα play-offs.

Τι να δούμε ρε χορορ? Ότι θα μπορούσαμε να κερδίσουμε τη Κοπεγχάγη? Χαίρω πολύ. Η ομάδα βρίσκεται σε πολύ κακή αγωνιστική κατάσταση. Περιμέναμε πολλά φέτος, άλλωστε η ομάδα δύο συνεχόμενες χρονιές στην Ευρώπη είχε καταφέρει πολλά πράγματα (πρώτοι στον όμιλο C.L., νίκη επί της Ιντερ έξω, ισοπαλία με Βιγιαρεάλ έξω) αλλά και πέρσι με τον αποκλεισμό της Ρόμα σε δύο υπέροχα παιχνίδια. Το θέμα είναι πάντως να μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλες ομάδες, άλλωστε μόνος τρως το κεφάλι σού ή μόνος πανηγυρίζεις τις νίκες σου. Ο Παο πρέπει να πιστέψει στις δυνάμεις του (ξανά). Στην πραγματικότητα ο λόγος που φάγαμε το πρώτο γκολ είναι καθαρά αυτό: Είδε αντεπίθεση ο Τζόρβας, εμπιστοσύνη δεν είχε στην άμυνα, γι’αυτό βγήκε κοντά στο…κέντρο του γηπέδου να προλάβει να κάνει αυτός το…τακλιν στον Εντόι. Νίνης - Λέτο - Γκοβού - Σισέ μπορούν να κάνουν μεγάλα πράγματα με το…80% των δυνατοτήτων τους. Ως τώρα παίζουν με κάτω από 50%. Σκατά ψυχολογία λέγεται αυτό, άσχετα που βγαίνουν και λένε “ηρεμία”, “θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο” κλπ κλπ. Μπορεί να ευθύνεται και ο προπονητής γιαυτή τη νοοτροπία…

η άμυνα έχει εμπιστοσύνη στον τζόρβα?:stuck_out_tongue:
εγώ απλά θέλω να τονίσω το πόσο άθλια ήταν η εμφάνιση και το αποτέλεσμα.ίσως η χειρότερη ευρωπαϊκή βραδιά του παο από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου να τον παρακολουθώ.δεν υπάρχει λογική στην παραμονή του νιόπλια αυτή τη στιγμή.αφού αργά ή γρήγορα θα φύγει.ας φύγει τώρα για να αλλάξει και η ψυχολογία της ομάδας, και να έρθει ένας προπονητής που αρμόζει στον παο, και που βασικά να είναι προπονητής.
τέλος, η τετράδα που αναφέρεις δεν πρόκειται να κάνει τίποτα όσο δεν υπάρχουν χαφ.

Υπερβάλλεις. Έχουμε χαρίσει κι άλλες τέτοιες μαγείες.
Ουντινέζε και Στουρμ μου έρχονται πρόχειρα στο νου.
Και Γαλατά επίσης.

Πως είναι δυνατόν να έχεις Νίνη - Λετο - Σισε - Γκοβου -Λουις Γκαρσια - Καραγκούνη και να μην μπορείς να παράγεις ποδόσφαιρο , να κάνεις ένα συνδιασμό , να δημιουργείς φάσεις ?
Να έχεις Ζιλμπερτο Σιλβα - Κατσουράνη - Σιμαο - Πλεσι -Μαρίνο και να μην έχεις την πρωτοβουλία στο κέντρο ?
Και να μην ακούσω για το Mουντιάλ , δίοτι και ολόκληρη η Μπαρτσελόνα εκεί ήταν και μάλιστα ως το τέλος της διοργάνωσης .Και οι άλλες ομάδες είχαν παίκτες πολλούς στο Μουντιαλ και παίζουν καλά (Ιντερ , Τσελσι , Μαντσεστερ , Αθλετικο Μαδρίτης και σχεδόν όλη η Ευρώπη) στα πρωταθληματά τους .Μάλιστα θεωρούν θετικό ότι έχουν αγωνιστεί το καλοκαίρι γιατί οι παίκτες έχουν αγωνιστικό ρυθμό , δηλαδή τον Σουάρες στα ματς με τον ΠΑΟΚ τον είδατε να σέρνεται ?
προφανώς μιλάω για την φυσική κατάσταση των ομάδων αυτών και δεν συγκρίνω τις ποιότητες με εμάς
Λογικά η κούραση και η έλλειψη φρεσκάδας θα πρέπει να εμφανιστεί από τον Δέκεμβρη και μετά στους Μουντιαλικούς παίχτες.
Πρέπει να δουλέψει σκλήρα ο Νιόμπλιας (το 2πλασιο απο αυτό που νομίζει ) γιατί στις μεγάλες ομάδες δεν χωράνε δικαιολογίες και ούτε η ευθυνοφοβία.
Κατα τ’αλλα ως Παναθηναικοί έχουμε χρέος να στηρίζουμε την ομάδα και θα την στηρίξουμε ,όχι όμως χωρίς κριτική και μάλιστα αυστηρή.

με την ουντινέζε στο εντός είχαμε παίξει καλά.στο τέλος χύσαμε την καρδάρα με το γάλα.:stuck_out_tongue:
στο εκτός παίξαμε μεν άσχημα, αλλά πέσαμε πάνω σε μεγάλη βραδιά του ιακουίντα που έκανε τον γκούμα ό,τι ήθελε.η στούρμ τότε ήταν πολύ καλύτερη ομάδα από αυτήν την κοπεγχάγη (άλλωστε την είχαμε αντιμετωπίσει στο δεύτερο γύρο του τσάμπιονς λίγκ), και με τη γαλατά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε παίξει πολύ καλή μπάλα, και χάσαμε λόγω της άθλιας εμφάνισης του γκαλίνοβιτς που χάρισε και τα τρία γκόλ.
αποτελέσματα άσχημα είχαμε στην ευρώπη.τόσο κακή εμφάνιση σαν τη χθεσινή όμως, όχι.

“O κύριος xxxkokoko το παίζει ΤΙΠΟΤΑ-SQUAD, γράφοντας απίστευτα υποτημητικά για την ομάδα, εύχεται για 7 από τη μπάρτσα και κάνει πλάκα σε κάθε αποτυχία. Λοιπόν η κότα να βγάλει το σκασμό που θα μας πει και πρόβατα.”

Πρώτον εγώ ήθελα 6 απο Μπάρτσα για να σκυλιάσουν οι γαύροι.
Δεύτερον η ομάδα είναι το μεγαλύτερο μπουρδέλο που έχω δει στη ζωή μου.Αμα δε κάνω πλάκα θα πρέπει να σου Μπιπ το Μπιπ της Μπιπ σου προβατίνα.Μπεεεεε ρε και επειδή είσαι μέσα για πες κάτι γιατί χθες που απάντησα(και ησουν μέσα) την έκανες και απάντησες μετά απο ώρες.Λέγε ρε παναθηναϊκέ της πλάκας,περιμένω…Καλά κλασικά θα σβηστεί αλλα δε πηράζει ξαναβάλτα μαζί μου και θα περάσεις ωραία.Αντε αρκετά με τους καικαλάδες εδω μέσα.

Είσαι ΓΤΠ καβάλα.

Μπορεί αλλά ΤΥΦΛΟΣ δεν είμαι.Άντε κάνε καμιά ΟΛΑ στο ΟΑΚΑ τώρα.
Και άκου δεν αντιλέγω οτι απο Δεκέμβρη μπορεί να γίνουν κάποιες μεταγραφές τώρα με Πατηρ και να δέσει λίγο η ομάδα.Εσένα σου αρέσει αυτό το πράμα αυτή τη στιγμή;Είναι ΠΑΟ τώρα ή Τιποτα-SQuad;

Που είπα πως μου αρέσει? Για πες μας τι πίνεις και δε μας δίνεις. Ποια ΟΛΑ και μπούρδες.

Ε και εγώ που είπα τίποτα λάθος;6 είχα πει 5 φάγανε.Τιποτα-squad είπα γιατί σιγά μη τους πω παίχτες του ΠΑΟ, πλην Σισε.
Απλά τα λέω λίγο χίμα.Στα @@ μου βασικά αν δε σας αρέσει, κάνε με ignore.Που μου προσβλήθηκες 8O

Οκ.Τελειώσαμε;Καληνύχτα.

Να χαρω εγω τον παναθηναικαρα οπαδο που μολις η ομαδα του κανει μερικες κακες εμφανισεις αρχιζει την κλαψα, την ειρωνεια και την γκρινια…
Τσου ρε λακη, που θελεις να λεγεσαι και ‘‘οπαδος’’…
Τετοιοι ειστε ρε εκει στον βαζελο ? Καλομαθημενα φλωρακια που οταν η ομαδα τους δεν παει καλα απαρνιουνται να την πουν με το ονομα της ??
Αντε συνελθετε ολοι σας να πουμε.

Μάλλον δε διαβάζεις φανατικά loko φίλε μου.

Τσου ρε λακη, που θελεις να λεγεσαι και ‘‘οπαδος’’ :lol: κλαίω.

“Να χαρω εγω τον παναθηναικαρα οπαδο που μολις η ομαδα του κανει μερικες κακες εμφανισεις αρχιζει την κλαψα, την ειρωνεια και την γκρινια…” Κλάνω και ακούγετε απέναντι.

Ενω οι Ολυμπιακοι ειναι συνεσταλμενα αρκουδακια.Γουτσου.

Kλασική περίπτωση attention whore και μόλις το απέδειξε.8)

Ρε ας το κάνουμε μπουρδέλο, εμένα δε με νοιάζει είναι όμως κούραση για τους άλλους.Αλλά αν είναι να ενώσω και τους φίλους γαύρους με τον πράσινο λαό για να κάνουν καμιά πορεία να φύγω θα το δεχτώ,ε.

Kλασική περίπτωση attention whore και μόλις το απέδειξε.
Ναι άμα κρίνω απο τα ποστ σου εσύ είσαι η αρχιτσατσα.Σοβαρέψου δε προσβάλουν έτσι, δώσε κάτι καλύτερο.

Αλεξ σε λενε Γαβρο ρε:lol:

A ρε τον θυμήθηκα.Ο Ηρα ήταν που μας είχε ζαλίσει με την πορεία του και όταν είπα οτι εδώ στην Αθήνα τους έχουμε αφοδευμένους θύμωσε.Α μου το κράταγες ντρουλάκο,ε.Οκ τότε μου άξιζε.Χώσε μου, πες με οπαδό να γουστάρω,χτύπα :lol: