Παναθηναϊκός

Ναι αλλα δεν απαντας τι σοι οπαδος εισαι εσυ που στις στραβες απαρνιεσαι την ομαδα σου με αυτο τον τροπο.

Εμ γι’αυτό σου λέω διάβασε λίγο.
ΚΑι κόψε το οπαδός.1-2-3 αρκετά με έβρισες.Τιμωρήθηκα για τα παλιά που σου είπα, nais pas?

Ε αμα αυτο που σε νοιαζει ειναι να δεις ωραιο θεαμα, τοτε υπαρχουν κι αλλες ομαδες να παρακολουθησεις και να ευχαριστηθεις.
Γιατι εισαι κολλημενος με τον παναθηναικο περιμενοντας να δεις μπαλα ??..(εφοσον δεν θελεις να λεγεσαι ‘‘οπαδος’’ και το θεωρεις βρισια)

Τι μπάλα ρε;Εδώ μια πάσα κοντινή απο τα χαφ στην επίθεση ή μια μπούκα περιμένουμε όλοι και θα φορέσουμε γούνινα βρακάκια αν γίνει.
Και είμαι κολλημένος γιατί έχω δει μπάλα απο αυτή την ομάδα.Τώρα τρώω τους τίποτες στη μάπα.

[SIZE=“4”]ΟΡΚΟΣ ΤΙΜΗΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΣΤ’ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Σ’ ΕΝΑ ΤΕΤ Α ΤΕΤ ΜΑΓΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑΣ ΠΟΥ ΟΜΟΙΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ[/SIZE]

[SIZE=“4”]Η ΠΡΑΣΙΝΗ[/SIZE]

και εκείνη την ώρα που το διάβασα έτρωγα…παραλίγο να πνίγω…

*οι αναφορές σε εφταρες και πενταρες , και οι συγκρίσεις μεταξύ τους είναι για τα μπάζα…
νομίζεται οτι έχει διαφορά?

Αν να χαθούν…με συγκίνησαν τα παλιόπαιδα:):!:

Αυτά καλά είναι ρε συ, αυτό πουλάνε αυτές οι εφημερίδες, οπαδική αφέλεια. Προτιμάς να ξεκατινιάζονται μεταξύ τους?

δεν προτιμώ τίποτα…
θέλω να δω μπάλα…
είδα πριν μια εβδομάδα ματς β’ γερμανιας…χόρτασα μπάλα…
εδώ η μπάλα είναι στις καφετέριες και στα εξώφυλλα

Έχει δίκιο ο Crimson…Κι όμως θυμάμαι μια εποχή που βλέπαμε μπάλα…Όποιος πήγαινε για πρωτάθλημα έπρεπε να έχει όντως ομάδα αλλιώς δεν έπαιρνε.Και ο Ολυμπιακός έπαιρνε παίζοντας μπάλα,και η ΑΕΚ,Και ο ΠΑΟ…Μη θυμηθώ ομάδες που παίζαν μπάλα και δεν έπαιρναν τον τίτλο(βλ. ΠΑΟ επί Κυράστα…)!Εδώ και 5-6 χρόνια όμως μπάλα δεν βλέπω.2-3 ματς είναι θεαματικά,αλλά δεν αρκούν για να χορτάσεις.Και αν αναλογιστούμε τι παίχτες έρχονται πλέον στην Ελλάδα…Μας έχει φάει όλους η συνομωσιολογία και δεν βλέπουμε πως θέαμα δεν υπάρχει!Έπαιξε καλή μπάλα πέρυσι ο πρωταθλητής?Απλά αξιοπρεπή…Πρόπερσυ με Βαλβέρδε,πέραν τριών τεσσάρων αγώνων πολύ καλών αγώνων έπαιξε μπάλα ο Ολυμπιακός?

Κάθε χρονιά λέω πως δεν ξαναασχολούμαι με ελληνικό πρωτάθλημα και κάθε χρόνο το κάνω…Ελπίζω πως κάτι θα γίνει για να αλλάξουν τα πράγματα ίσως,αλλά περνάνε τα χρόνια και δεν βλέπω αλλαγή.

Καλα, ροματζάρετε πάντως αν νομίζετε ότι υπήρχε “εποχή” που βλέπαμε μπάλα στην Ελλάδα. Έναν Παο με κυράστα (και το 96 με Ρότσα), μια Αεκ με Μπάγεβιτς και έναν ολυμπιακό 1-2 χρόνων θυμόμαστε…Και απο τις μικρές ξεχωρίζουν κατα καιρούς κάποιες π.χ. Άρης κλπ. Πέραν από τη συνομοσιολογία μας έχει φάει και το “κάθε πέρσι και καλύτερα”…:wink:

Ορίστε τι πραγματικά έγινε με τον Καραγκούνη στο ματς με τη Μπαρτσελόνα:

http://infrared.redplanet.gr/2010/10/01/ο-γ-καραγκούνης-σπάει-τη-σιωπή-του-οι-ι/

Η ομάδα που το έπαιρνε παλιά έπαιζε μπάλα…
Το από πάνω γαμάτο!!!:lol:

Βλέπω πάντως πάλι τις φάσεις με το ματς και πραγματικά δεν θα μπορούσε να στραβώσει χειρότερα το ματς:

http://www.sport.gr/default.asp?pid=69&vid=32276

Κατ’αρχας η έξοδος του Τζόρβα είναι απο τα πιο γελοία σκηνικά που έχω δει σε ποδοσφαιρικό ματς (και απορώ η κολοφυλάδες πως άσχολουνται τόσο πολύ με το…κατούρημα του Καραγκούνη και όχι με αυτό), στο δευτερο γκολ τυφλός το στήνει καλύτερα το τοίχος και στην αρχή του 2ου αποβάλλεται καπάκι ο Ζιλμπέρτο!Τέτοια ξενέρα είναι να σου πέφτει κανονικά δηλαδή και να μην σου ξανασηκωθεί ποτέ! #-o

Ρε παιδιά να πούμε.Ο Τζόρβας φταίει μόνο δηλαδή ή ότι αν ήταν μέσα ο Ζιλμπέρτο θα ήταν διαφορετικός ο ΠΑΟ;
Και εγώ είμαι ερειστικός οκ.Για πείτε μου αν φύγει ο Νιόμπλιας που φταίει για όλα θα φτιάξει η ομάδα;Οκ 5-3-2 θα το γύρναγε ο καθένας στα εκτός Ευρωπαϊκα αλλά απο εκεί και πέρα τι;Τα 3/4 δεν τρέχουν δε μαρκάρουν και γενικά είναι γτπ.Πανε δείτε το ματς, και τις μπαλιές στο Σισέ.Καμινάδα αγάπη μου.Ας βάλει απο την ακαδημία παιδάκια που τρέχουν τουλάχιστον.
Άντε για να ακούω λύσεις…
Προσοχή δε λέω λύσεις για να παίξουν μπάλα.Λύσεις για να έχουν μια αξιοπρεπή παρουσία στο γήπεδο λέω.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

«Σήμερα, για μια ακόμα αγωνιστική, κατάλαβε όλη η Ελλάδα πως αντιλαμβάνεται ο ΟΣΦΠ το 50 ? 50 που δήθεν αποζητά από τη διαιτησία. 50 για τον κ. Μαρινάκη, 50 για τον κ. Κόκκαλη και 50 για τον κ. Γκαγκάτση (150-0).
Κατά τα άλλα, τα διαιτητικά λάθη που συμπτωματικά ευνοούν τον ΟΣΦΠ δεν κρίνουν ποτέ το αποτέλεσμα».

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η ανακοίνωση είναι πιο αστεία από αυτά που έκανε ο ολυμπιακός μετά τον αγώνα με τον άρη, αλλά τεσπα…

Ισως επειδη τοτε το σφυριγμα εκρινε το ματς?#-o Αλλο που ειναι γραφικες ετσι κι αλλιως.

Να βάλουμε και τους 50 πόντους του Εντόι να το στρογγυλέψουμε στα 200?

μόνο τις φάσεις είδα, αλλά και τώρα, το πέναλτι του ολυμπιακού ήταν μούφα, και άκουσα πως ο τοροσίδης έπρεπε να πάρει κόκκινη.επίσης, και στο μάτς με τον αστέρα ο τοροσίδης είχε παίξει έδρα.
στέκομαι όμως στη γραφικότητα να βάζουν παο και ολυμπιακός ανακοινώσεις για τη διαιτησία.ό,τι και να έχει γίνει, γραφικότητες είναι εκατέρωθεν.

:lol::lol::lol:

:expressionless: