Παναθηναϊκός

Ακουσα οτι ο τοροσιδης επρεπε να παρει κοκκινη :-s
Κατι σαν το νομιζω οτι κατι ενιωσα του Βυντρα ?
Ημαρτο ρε συ χορρορ…
Ο Τοροσιδης εδρα ειχε παιξει με τον Αστερα ναι.Εντος επαιζε. :stuck_out_tongue:

Ωραία τα γελάκια και οι φωτογραφίες Μr. Chris αλλά δεν μας λες γιατί σου φαίνεται πιο αστεία η ανακοίνωση από του Ολυμπιακού (που άνοιξε και το ασκί του αιόλου για τους διαιτητές). Έλειψη επιχειρημάτων? Και pumpkin αυτό που λές είναι μια μπούρδα, η διαιτησία πρέπει να κατηγορείται μόνο όταν κρίνει το ματς δηλαδή? Αν πχ χάσεις 4-0 και σου ακυρώσουν 2 γκολ είναι οκ? Νομίζω πως όλες οι φάσεις που αναφέρονται στην ανακοίνωση είναι όντως αμφιλεγόμενες (ασχετα με το ότι διαφωνώ να ανάγεται σε επικοινωνιακό παιχνίδι το θέμα της διαιτησίας - ειδικά από ομάδες που παραδοσιακά ευνοούνται). Και μιας και αναφέρει το παιχνίδι του Ηρακλή στο οποίο και οι Ολυμπιακοί είχατε παραδεχτεί πως δεν δόθηκε πέναλτυ στον Ηρακλή, ο Μαρινάκης στα μαθηματικά του είχε υπολογίσει ότι σε αυτό αδικήθηκε ο Ολυμπιακός και θα έπρεπε να έχει 6 βαθμούς στη 2η αγωνιστική. Αυτό πόσο αστείο είναι να το δηλώνεις?:roll: Μην βιάζεστε να υποστηρίξετε τους μεν ή τους δεν ρε γαμώτο…εμείς οι φίλαθλοι τελικά το θέλουμε το 50-50 ή…μπα? :-k

οκ μπερδεύτηκα, παμπορίδης.εξάλλου παίκτης του ολυμπιακού ο ένας, παίκτης του ολυμπιακού και ο άλλος.:wink:
πάντως και στο thread του ολυμπιακού υπάρχουν άτομα που λένε πως ο τορογίδης έπρεπε να πάρει κόκκινη…
τέλος, το αληθινό 50-50 θα βιώνεται ως αδικία από τους οπαδούς των μεγάλων ομάδων.άρα είναι αδύνατο να υπάρξει.

Το πεναλτι για μενα ηταν και καλυτερα να μη μιλησουμε για δευτερες κιτρινες,εκεινος ο Γλομπογλου πχ δεν επρεπε να χε βγει που εχει κανει το φραγμα χομπι?Ριξτε και κανα προσεκτικο ριπλει στη φαση του Τορο την πρωτη.Και στα @@ μου οι ανακοινωσεις βασικα(εγραψα κι οτι ειναι τελειως γραφικα αυτα τα πραματα διπλα),μεταξυ σοβαρου και αστειου το ειπα.

Εδιτ: κι επειδη το ξεβρακωμα δε θα αργουσε να ρθει,

«Χάσαμε από τον Ολυμπιακό που αυτή την στιγμή παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Προσπαθήσαμε, τα δώσαμε όλα αλλά δεν μας βγήκε το παιχνίδι. Θα πρέπει να κοιτάξουμε τα λάθη μας και να μην τα επαναλάβουμε» τόνισε ο Κώστας Καπετάνος, που λίγο αργότερα άκουσε τον συμπαίκτη του, Ηλία Σολάκη να χαρακτηρίζει δίκαια τη νίκη των γηπεδούχων.

«Ήταν καλή εμπειρία για εμάς το παιχνίδι στο ?Καραϊσκάκη?. Πιστεύω πως δυσκολέψαμε τον Ολυμπιακό, αλλά πρέπει να παραδεχτώ ότι ήταν δίκαιη η νίκη του. Προσπαθήσαμε σε όλη την διάρκεια του αγώνα, καταφέραμε να μειώσουμε, αλλά στο τρίτο γκολ τελείωσε το παιχνίδι. Πρώτος στόχος για εμάς είναι η εύκολη παραμονή στην κατηγορία» ήταν τα λόγια του Σολάκη.

ο τοροσιδης ειναι γεγονος οτι επρεπε να παρει καρτα.ομως,πρωτα επρεπε να φαει κοκκινη ο παικτης του βολου.το πεναλντι επισης πιστευω οτι ηταν καθαρο.τωρα,σαφως και η ανακοινωση του πατερα ειναι γελοια και μονο αδυναμια δειχνει,αλλα παρομοιως γελοια ηταν και του μαρινακη(αν και ειχε δικιο).

Ναι οκ, απλά μου φαίνεται πως όλοι έχουμε λίγο την τάση να υποστηρίξουμε τους μεν ή τους δε…Υπήρξαν όντως φάσεις από την αρχή του πρωταθλήματος που “ευνόησαν” τον Ολυμπιακό. Δεν έχουν νόημα οι συγκρίσεις. Νόημα έχει να τα βλέπουμε αυτά και από τους μεν και άπο τους δε και να παραβλέπουμε τα επικοινωνιακά παιχνίδια.

Προφανως και συμφωνω,δεν ειμαι 14 να μπω καν στη διαδικασια να υπερασπιστω στα σοβαρα τετοιες τακτικες,ουτε προφανως με πειθουν.Πρωταγωνιστες οι παικτες και τη γνωμη τους τη βλεπεις στο εντιτ μου:)

Oύτε οι παίκτες είναι οι κριτές ρε pumpkin σε θέματα διαιτησίας, υπέθυνα είναι τα αρμόδια θεσμικά όργανα (που έτσι όπως πάμε με τις ανακοινώσεις θα τα ξεχάσουμε).

Ο Μαρινάκης κι ο Πατέρας, γιατί βγάζουν βλαμμένες ανακοινώσεις; Δεν έχει ο ένας το κινητό του άλλου να στείλουν την καζούρα τους με ΣΜΣ? Εμάς τι μας νοιάζει; Ναι, εμείς αποκλειστήκαμε από τη Μακάμπι και ο ΠΑΟ έχει ρουφήξει 7 γκολ σε 2 ματς. Δηλαδή να χαρούμε με τα χάλια μας;

Αυτοί ήταν που θα συνεργαζόντουσαν για το κοινό ώφελος του ποδοσφαίρου? Νομίζω τελικά προς τα έξω θα βγεί η κακή πλευρά του να είσαι “φίλος” με τον άλλο, δήλαδη δεν θα κρατάνε ούτε τα προσχήματα και θα βγάζουν τις κατινιές τους στη φόρα…ήταν που ήταν το επίπεδο του ποδοσφαίρου, προβλέπω να πέφτει και άλλο…:roll:

ΕΡίναι σαν την σχέση, που στην αρχή πάει ο καθένας απ’τους δύο να πάρει το πάνω χέρι:):!:

Εγώ βλέπω ότι πλησιάζει το ντέρμπι (ένας μήνας έμεινε) και ο ΠΑΟ πάλι ανεβάζει τους τόνους.
Δε μαθαίνει με τίποτα αυτός ο Πατέρας λέμε.

Άσε τον να γκρινιάξει μπας και πάρει κανένα σφύργιμα σήμερα και γλιτώσει τη γκέλα, γιατί αν στηριχτεί μόνο στην ομάδα του… :roll:

Σωστά. Γι’αυτό δεν γκρινιάζατε όλο το χρόνο πέρσι εσείς?

σωστος…παντα σε κακο μας βγαινει οντως

Γιατί φέτος τι κάνουν; Με τα εγκλήματα κατά τις Ελλάδας!
Κατά τ’ άλλα ανεβάζει τους τόνους ο Πατέρας (που κακώς το κάνει).

Απορία:

Ο Χριστοδουλόπουλος είναι τραυματίας?

Ναι στο ταλέντο…έχει πληγωθεί ανεπανόρθωτα:):!:

0-2…άντε μωρή ομάδα, πάρε λίγο τα πάνω σου! :roll:

Άντε γεια για σήμερα.