Παναθηναϊκός

Μπράβο στους παίχτες του μΠαοκ που κάνουν τον Βύντρα ήρωα!

είδες που αν δεν εχει το μυαλό του στους οπαδούς ο βυντα παίζει μια χαρά…αν και έχουν περάσει οι μέρες με τις φωνές…

*5 μέρες να έπαιζε ο παοκ γκολ δεν θα έβαζε…οπότε δεν εχει σημασία το δεύτερο ημίχρονο…

κριμσον έχεις άποψη και για τα 2 παιχνίδια;

απο πέρσι κιόλας κανείς δεν ελεγε τίποτα για τον βυντρα ρε…

πάντως ειναι αλήθεια στα παιχνίδια με τον παοκ πάντα ειναι o mvp μας…

Οχι, οι παικτες του ΠΑΟΚ τον αφηνουν…

πες τα!

ναι.!

νομίζεις οτι είναι δύσκολο…??
δεν έχω χάσει φάση(σοβαρή) και μπορώ να πω διακριθέντες και στα δυο ματς…

*κακέ

εγώ αν δεν δω έναν αγώνα ολόκληρο δεν μπορώ να έχω εικόνα, εσύ μπορεί να έχεις το χάρισμα…:stuck_out_tongue:

ελα μωρέ…ελληνικό πρωτάθλημα είναι…
και δεν νομιζω να εχασα κατι…
και τα γκολ ειδα στα δυο ματς, και τα δοκάρια…
και τους τερματζηδες έκοψα πόσο αξίζουν…(ο παρντο αναπνέει και τρέμει…)
και παιχταραδες είδα, και τραγικούς παίχτες είδα, και ομάδες που είναι τραγικές όσο δεν πάει είδα…

και τα βρισίδια τα άκουσα, και τα φτυσίματα τα ειδα, και τις μπάλες που πέφταν τις είδα…
και το χειροκρότημα σε αντίπαλους παίχτες

είμαι το μάτι του βούδα…:smiley:

στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί κατά διαστήματα, με πολύ καλές πάσες από τους παίκτες του κέντρου και ρεσιτάλ αστοχίας (για πρώτ φορά) του σισέ.στο δεύτερο ημίχρονο αποδείχθηκε για μια ακόμη φορά πόσο άθλια φυσική κατάσταση έχει η ομάδα, καθώς περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, με τον παοκ να μπορούσε εύκολα να ισοφαρίσει.πολλά credits στον βύντρα, ο οποίος ήταν ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου.
δεν το βλέπω φωτεινό το μέλλον.στο μάτς με τη ρούμπι σίγουρα δεν έχουμε τύχη.το κακό είναι πως ο ολυμπιακός βρίσκει τα πατήματά του, και πλέον οποιοδήποτε στραβοπάτημα θα κάνει ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα.
η χρονιά προβλέπεται δύσκολη σε όλα τα αθλήματα.ίδωμεν…

Ποιός θέλει να φύγει ο Νιο απο βδομάδα μετα το 1-3 στο C.L. και ποιός να παραιτηθεί μετά απο ένα @@δάτο 2-0 με το γαύρο.

Στο πρώτο ημίχρονο το σκόρ έπρεπε να ναι 3-0, ας όψεται η δυστοκία του Σισέ, εντάξει ένα ματς ήταν και δεν του έκατσε τι να κάνουμε. Στο δεύτερο οι αλλαγές του Νιόπλια ήταν η μία χειρότερη από την άλλη, ειδικά αυτή του λάζαρου που ήταν ο καλύτερος παίχτης του γηπέδου. Δεν το χει καθόλου αυτό τον καιρό ρε γμτ. Ο κατσουρ μεγάλο περπάτημα απόψε, κι ευτυχώς που είχαμε Τζόρβα σε πολύ καλή μέρα στην κεφαλιά φωτάκη. Γενικά δύσκολο πρόγραμμα, αλλά νομίζω σε ένα βαρύ πρόγραμμα τα πρώτα ματς είναι πιο δύσκολα από τα επόμενα. Την Αεκ έτσι όπως είμαστε την έχουμε, ενώ με το γάβρο ακόμα το ματς μου είναι ερωτηματικό, αν και δεν το βλέπω τόσο μαύρο όσο οι περισσότεροι φίλοι παναθηναϊκοί. Το κρίμα είναι πως από σήμερα πήρε πούλο ο κηπουρός. Μιλάω για ελλάδα φυσικά, γιατί στην ευρώπη δεν υπάρχει κίνητρο και η ρούμπιν είναι ομαδάρα, οπότε δεν περιμένουμε τίποτα.

Ρε χόρορ, δε γίνεται να υπάρχει ένα τόπικ που να μην πετάξεις αμπαλιές? Τι δύσκολη χρονιά για όλα τα αθλήματα. Στο μπάσκετ όλα θα τα πάρουμε.

Καλά όχι και ομαδάρα.Άλλες χρονιές την είχε ο ΠΑΟ.

δυστυχώς φέτος είμαστε αρκετά αποδυναμωμένοι στο μπάσκετ.έχουμε μεγάλο πρόβλημα στην περιφέρεια, και ακόμα και ο γιασικεβίτσιους θα μπορούσε να μείνει.θεωρώ άστοχη την επιλογή του ζότς να τον αφήσει να φύγει, από τη στιγμή που υπάρχει λειψανδρία στη θέση.όπως και να το κάνουμε, φέτος είναι η πρώτη χρονιά που ο ολυμπιακός φαντάζει το φαβορί για το μπάσκετ μετά από πολλά χρόνια.
στο βόλλεϋ και μονο που κατεβάσαμε ομάδα είναι αρκετό, και στο πόλο έχουμε μεν την καλύτερη ομάδα των τελευταίων ετών, αλλά ο στόχος για φέτος είναι μια θέση στην τετράδα και μετά βλέπουμε.
στο ποδόσφαιρο πολλά θα κριθούν στο μάτς με το γαύρο, ενώ η ευρώπη μάλλον πρέπει να θεωρείται ήδη τελειωμένη ιστορία.που ακριβώς είναι οι αμπαλιές λοιπόν?υπάρχουν αυτή τη στιγμή στοιχεία που δείχνουν πως φέτος θα τα σαρώσουμε όλα σε όλα τα αθλήματα?μπορεί να γίνει.αλλά τα μέχρι στιγμής δεδομένα άλλα δείχνουν…

Από πού προκύπτει αυτό?

Αν ο Ολυμπιακός δεν πάρει το πρώτο του πρωτάθλημα, για να μην πω δύο στη σειρά, ντε φάκτο δεν είναι φαβορί. Ειδικά δε, όταν πρόπερσι το χάσαμε στην έδρα μας.

:blink:

από του τα βγάζετε αυτά τα συμπεράσματα οτι ο ολυμπιακός είναι φαβορί???
εγώ μεχρι και χειρότερο απο πέρυσι τον κόβω να είναι…και αύριο βλέπω και ήττα…(το είπα και ας νικήσει και με 25 πόντους)

ντάξει, έχεις δίκιο σ’αυτό, αλλά ο ολυμπιακός φέτος έχει προπονητή, έχει το σπανούλη, και φαντάζει πιο διψασμένος και σίγουρος από ποτέ.
στους ψηλούς είμαστε ισχυροί, αλλά το θέμα είναι να περνάει και η μπάλα στη ρακέτα.δεν ξέρω πόσο μπορεί να αντέξει πια ο διαμαντίδης μόνος του.

Νταξει φετος ειναι δυσκολα, αλλα γουσταρουμε να σηκωσουμε οσο περισσοτερες κουπες οταν ο αντιπαλος ειναι ισαξιος η καλυτερος σου!!! :wink:

Στο ποδοσφαιρο, μπορει να ξεκαθαρισει το τοπιο απο τον οκτωβρη ( 30/10 ειναι το ντερμπυ) μπορει ομως και οχι…

Στο μπασκετ, παιδια, ενα ματς κυπελλου εχουν παιξει οι ομαδες. Δεν γινεται να κρινεις μονο βασει ροστερ, ειδικα στο μπασκετ που παιζουν αλλοι χιλιοι δυο παραγοντες ρολο. Τι να συζηταμε. Καθηστε να τσουλησει το πραγμα κι απο τη νεα χρονια- ειδικα φλεβαρη μαρτη τα ξαναλεμε. Μπορει οντως να μην μπορεσουμε. Στα τετοια μας, αυτη η ομαδαρα μας εχει προσφερει τοσα και πρεπει να στηριχθει!!

Βολλευ το πες και μονος σου και μονο που κατεβασαμε ομαδα, πολυ ειναι. Μην εχεις απαιτησεις. Αντιθετα, πρεπει να ειμαστε διπλα στον Καζαζη, ο οποιος ειναι μαγκας και Παναθηναικος!

Πολο, δεν ξερω πραγματα… Αλλα απο ο,τι καταλαβαινω, εχουμε την καλυτερη ομαδα (εννοω που εχει κατεβασει ο ΠΑΟ) αλλα απο την αλλη θα μπορουσε να ταν και καλυτερη για να χτυπησει πρωταθλημα… Κι εκει θα δουμε

Στα δυο γυναικεια, βολλευ και μπασκετ, στο μεν βολλευ ο γαυρος ειναι μαλλον καλυτερος, ,αλλα θα δειξει αυριο αυτο, ενω στο μπασκετ εχουμε πολυ καλη ομαδα αλλα ηδη ειχαμε μια ατυχια καθως μια κοπελια τραυματιστηκε σοβαρα και θα μεινει πολλους μηνες εκτος. Ειναι και το μονο αθλημα που παιζουμε σοτν Ταφο του Ινδου

στο μπάσκετ γυναικών κάναμε καλές μεταγραφές, αλλά έχουμε την ατυχία να υπάρχει στο πρωτάθλημα ο αθηναϊκός, που είναι μίλια μπροστά απ’όλες τις υπόλοιπες ομάδες του πρωταθλήματος.
δε λέω πως δε θα στηρίξουμε την ομάδα.ειδικά στο μπάσκετ, και να χάσουμε το πρωτάθλημα, έχει προσφέρει τόσα αυτή η ομάδα, που θα είναι τραγικό να φάει κράξιμο αν χάσει το πρωτάθλημα.
απλά κρίνω τα δεδομένα που έχουμε αυτή τη στιγμή, και τα οποία δεν είναι υπέρ μας.τα υπόλοιπα θα τα διαπιστώσουμε στα γήπεδα.

Nαι, αυτο λεω κι εγω. Οτι πουθενα δεν ειμαστε πολυ καλυτεροι απο αλλους… Ακομα και σε αθληματα που κυριαρχουσαμε τα προηγουμενα πολλα χρονια (μπασκετ, βολλευ γυναικων) πλεον οπως ειπες ο γαυρος ειτε ειναι ισαξιος, ειτε καλυτερος. Αλλα αν κερδισουμε τα πρωταθληματα, προσωπικα θα καυλωσω ακομα περισσοτερο, αυτο ειπα εγω!