Παναθηναϊκός

Σοουζα στη θεση του Νιοπλια, τωρα!

με αυτους τους παιχτες εριξες 4 στον Εργοτελη ομωςκαι λεγοντουσαν αλλα,επισης με ολους πλην γκαρσια πηρες περσυ το πρωταθλημα…

και όλα αυτά ενώ η έλλειψη προπονητή είναι εμφανής (μέχρι πότε θα μείνει ο ταβερνιάρης?)

εδω εισαι:wink: !για μενα απο κει ξεκιναει ο κυριος καταμερισμος των ευθυνων…[SPOILER]το πιο ευχαριστο νεο για σημερα ειναι οτι η διοικηση σας ,συνεχιζει να τονστηριζει :D[/SPOILER]

η διοίκηση τον στηρίζει ακόμη ώστε να υπάρχει εξιλαστήριο θύμα σε τυχόν ήττα στο ντέρμπι.όλοι πάνω του θα πέσουν τότε, και κανείς δε θα πει κάτι για τους διοικούντες.
επίσης, θα ξαναπώ πως η απώλεια του σαλπινγγίδη παραμένει σημαντική…

Μπουγάτσα πάλι απο την ΤΙΠΟΤΑ SQUAD.
Αλλά ξέρω είμαι ο κακός οπαδός.
Και να αν κερδίσουν γαύρο θα βγω και θα λέω πάρτε τον <8 γαύροι.Είμαι κολοτούμπας.
Βασικά στο πρωτάθλημα κάνουν ένα μπουγάτσα game και ένα στιλ τρίτα του ΠΑΟ οπότε και με τα τρίτα τον γαύρο τον πέρνεις.GO ΤΡΙΤΑ!
Δεν το είδα φυσικά.

διευκρίνισε όμως: μπουγάτσα με τυρί ή με κρέμα?

Μπουγάτσα, με, τυρί;; :lol:

αν χασεις στο ντερμπι με +7 ας φερετε και τον καπελο …:p:roll:

Οταν ένας παίκτης με παραστάσεις από Αγγλία και Ισπανία κάνει τόσα λάθη που δεν έχω ξαναδεί σε παίκτη και παίρνει στροφές μετά το 70’ και ο πρώην αρχηγός της Βραζιλίας αδυνατεί να σκοράρει από το 1 μέτρο (και τις 2 προηγούμενες χρονιές έχανε κάτι τέτοια) και δεν μπορεί να αλλάξει πάσα, όταν η ομάδα έχει 4-5 τελικές στο παιχνίδι, όταν γίνονται ομαδικά τόσα λάθη που είναι πρωτοφανές, όταν όταν όταν…

Τελικά άργησα πολύ να καταλάβω γιατί δεν πρέπει να εμπιστεύεσαι Ελληνα προπονητή.
Γιατί απλώς δεν ξέρει κανείς μπάλα.
Είχαμε συζήτηση με έναν φίλο για τον “Ελληνα προπονητή”.
Μου πε κατά λέξη: “Ο μόνος που θα πίστευα θα ήταν ο Σαμαράς σε 15-20 χρόνια, γιατί έχει μάθει να παίζει μπάλα στο εξωτερικό”.
Εχει μήπως άδικο;

Ασφαλώς και στοιχίζουν οι απουσίες.
Που είναι όμως τώρα οι Κλέητον, Ρουκάβινα που θα δίνανε πολλές λύσεις;
Γελάει ο κόσμος ρε μαλάκες.

Η ομάδα δεν έχει κερδίσει ούτε ένα ντέρμπυ από πέρσυ, ο Νιόμπλιας μαζί της.
Θα νικήσουν τώρα τον Ολυμπιακό;
Δεν είναι απίθανο, θεωρητικά έχουμε προβάδισμα, έχουμε και τις επιστροφές τραυματιών, αλλά με το 4-2-3-1 που παίζουν οι περισσότεροι στην ΕΥΡΩΠΗ που ΞΕΡΟΥΝ μπάλα και πως να το χειρίζονται, δεν πας πουθενά.
Αφού έχεις δει ρε άμπαλε Νιόμπλια ότι ΔΕΝ δουλεύει, τον ευαυτό σου κοροιδέυεις;

Εγώ θα παιζα με 3 στο κέντρο, Γκαρσία πίσω από Χριστοδουλόπουλο και Σισέ.
Ναι με ΔΥΟ επιθετικούς.
Αλλά ναι, Ελλάδα είπαμε είναι, οι επιθετικοί όλοι μετατρέπονται σε πλάγιοι και θα παίξουν πάντα καλά.

Τώρα που θα φύγει ο Νιόμπλιας πιστεύω η ιδανική λύση είναι ο Πελεγκρίνι.

έχεις δίκιο σε όλα, αλλά το πρόβλημα είναι πως αν φύγει ο νιόπλιας, θα έχει χαθεί ήδη όλη η χρονιά.εδώ άλλοι και άλλοι προπονητές εκδιώχθηκαν με την παραμικρή γκέλα.τώρα παίζουμε τη χειρότερη μπάλα από τότε που θυμάμαι την ομάδα, και δεν παίρνουμε ούτε αποτελέσματα.απορώ πως αυτός ο “προπονητής” θα προλάβει τελικά την παρέλαση…:stuck_out_tongue:

βασικά ο νιοπλιας δουλεύει τον κόσμο…

του κάνουνε ερωτήσεις για το ματς και κάθε φορά αρχίζει να λέει γενικότητες,
και στο ποδόσφαιρο συμβαίνει αυτό, και μερικές φόρες στο ποδόσφαιρο γίνεται το άλλο…
άσε μας ρε νιοπλια…
πες έχουμε πρόβλημα εκεί…δεν μπορούμε να εφαρμόσουμε κάποια πράγματα…τι φιλοσοφίες είναι αυτές??

ακόμη και μετά το ματς με την κοπεγχαγη που όλοι εδώ μέσα λέγαμε οτι τι μεγάλες αποστάσεις που έχουν οι γραμμές που παναθηναϊκού(σεντερ μπακ με σεντερ φορ 70 μετρά) σε ερώτηση δημοσιογράφου γιατι οι γραμμές ειχαν τέτοια τεράστια απόσταση μεταξύ τους , αυτός έβγαλε τρελό τον δημοσιογράφο!! και την μίση ελλαδα…

*περίεργο που οι μισοί(και βαλε) εδω μέσα είχαν προβλέψει τα προβλήματα που θα εχει φέτος ο παο από πέρυσι και ο προπονητής του οχι…λέτε να είναι άσχετος…μπαα…

Δεν μ’άρεσε ποτέ να φεύγει ο προπονητής στην μέση της χρονιάς (ή έστω πριν την παρέλαση που λένε, τραγική ειρωνία), και ήμουν από αυτούς που πίστευα ότι ο Νιόμπλιας θέλει χρόνο, γιατί έχει γνώσεις στο ποδόσφαιρο.
Αλλά χθες, έστω και πολύ αργά, κατάλαβα ότι δεν πάει η ομάδα πουθενά.
Μηδέν αυτοματισμοί, τεράστιες απόστάσεις μεταξύ μέσης και επίθεσης (4-2-3--------------1 το σύστημα), ο Σισέ δεν μπορεί να πάρει σωστή πάσα, οι θεωρητικά πλάγιοι εξτρέμ δεν πατούν περιοχή με καμία Παναγία.

Λείπαν δημιουργικοί παίκτες, αλλά όταν μπαίνει ο Μαυρίας και ο Ιωαννίδης κλαις.

Το 4-2-3-1 είναι το πιο αδιάφορο σύστημα που υπάρχει, ο Καρπετόπουλος στις ελάχιστες αναλαμπές του που δεν ασχολείται με παρασκήνια, Σάντος, Τεν Κάτε κτλ έχει εξηγήσει με πολύ εύστοχο τρόπο τους λόγους.

αυτό με τα εξτρεμ(??) είναι άλλη ιστορία…
δεν φτάνει που είναι σε απόσταση απο εκεί που είναι ο σισε, φοβούνται και να πάρουν 5-6 μετρά προς τα μέσα…!!
πως στα σκατά θα συνεργαστούν με τον μόνο επιθετικό…?

Υποτίθεται ότι τα βασικά εξτρέμ που πήρε μπορούν να πατάν περιοχή (Λέτο-Γκοβού).
Υποτίθεται.

Επίσης είχε ενδιαφέρον ότι ο Λουίς Γκαρσία μπήκε στο παιχνίδι μόλις άλλαξε πλευρά!

κλαις γιατι οταν χανεις δεν κανεις αλλαγη στο τελος το αριστερο σου μπακ με ενα αλλο αριστερο μπακ. (Σπυροπουλος - Ιωαννιδης).
Ο Χριστοδουλοπουλος δεν ειχε βοηθειες απο τον Σπυροπουλο και οταν εκλεινε προς τα μεσα δεν ειχε στηριγμα.
Ισως με τον Λετο να μπορουσες να περασεις πιο ευκολα απο την γραμμη αλλα ακομα και ετσι δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γιατι και ο Αργεντινος τα χαλια του εχει.
Πολλα λαθη απο τον προπονητη αλλα και απο τους παιχτες.
Ο Γκαρσια εκανε πολλα λαθη εβλεπες τον Νιοπλια να του φωναζει για να εχει διαφορετικες τοποθετησεις μεσα στο γηπεδο και αυτος τον εγραφε κανονικα.
Δεν μπορει να επιβληθει στους παιχτες και ταυτοχρονα γλειφει την διοικηση και δεν κανει καμια μα καμια ριζικη αλλαγη.
Στηνει την ομαδα παντα με τον λογικη να παρει το ενα μηδεν .
Εφαγες καλως ή κακως το γκολ νωρις. Κανε μια αλλαγη ρε μεγαλε. Αλλαξε λιγο τα πραγματα.
Δεν με νοιαζει που χανουμε. Με ενοχλει ο τροπος που γινεται. Ρισκαρε κανε καμια ευκαιρια και αν χασεις δεν τρεχει τιποτα και η ηττα μεσα στο παιχνιδι ειναι αλλα οχι με κατεβασμενα τα χερια.
Το Σαββατο αν δουμε παρομοια εμφανιση πιστευω οτι θα αντιδρασει πολυ ασχημα ο κοσμος. (και σιγουρα μια υποτιθεμενη νικη με 1-0 απο τυχη δεν θα ικανοποιησει κανενα.)

SATOOOOOO!!! 8O

Πολύ καλός παίχτης

Πολυ ωραια βραδια χθες στο κλειστο, και η ομαδα και ο κοσμος, οπως αξιζει στον Αυτοκρατορα!

πείτε με ανώμαλο αλλά σε πολλά σημεία του αγώνα μου άρεσε ο περπερογλου…

Μωρή ανωμαλιάρα!