Παναθηναϊκός

μια χαρα τον πουλησατε.για παικτη που αρχιζει να πιανει στην τριτη του χρονια σε μια ομαδα,ποσο θα επρεπε να ειχε πουληθει?

ηρεμία παρακαλώ

στα του ματς

καλύτερος ο γαύρος, πιο ουσιαστικός ο ΠΑΟ

το πέναλτυ ήταν. γατοκομείο ο γαύρος, μασάει στην κλωτσιά. τον παραδέχομαι πάντως, που δεν το έβαλε κάτω κ έπαιξε όση μπαλα μπορούσε.

πρωτο φαβορι ο ολυμπιακός, λόγω μη ευρώπης. με νικη στη Ν. Σμύρνη, μέσα και εμείς, που έχουμε χάλι ροστερ, αλλα ο παο δεν με φόβισε ούτε κ σήμερα.

Ρε παιδιά ειλικρινά, πότε θα μάθετε να χάνετε? :roll:
Έχω βαρεθεί να ακούω “δεν είσασταν εσείς καλύτεροι, εμείς δεν παίξαμε όπως έπρεπε”. Πέρσι για όλοκληρο πρωτάθλημα αυτό λέγατε “εμείς σας το δώσαμε”. Ε ήμαρτον. Φυσικά και έκανε λάθη ο Βαλβέρδε και οι παίκτες σας κάνανε λάθη και νικήσαμε. Αν δεν γινόντουσαν λάθη στο ποδόσφαιρο θα τελειώνανε όλα τα ματς ισοπαλία. Ο Νιόπλιας δηλαδή δεν έκανε τραγικά λάθη στο 1ο ημίχρονο? Γιατί να μη πω και εγώ “εμείς σας δώσαμε το γκολ?” Ε δεν πάει έτσι. Για μένα που είδα το παιχνίδι από μέσα, ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο πρώτο, αλλά στο 2ο μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και πήρε μια δίκαιη νίκη…

Ποσους ποντους εχω ακομα περιθωριο?Θελω να εκφρασω τους προβληματισμους μου για την ομαδα με σημα το κεφαλι(αυτο το κεφαλι ειναι ο γανυμηδης,ηρωας της αρχαιοτητας,μπορειτε να το γκουγκλαρετε να δειτε τα κατορθωματα του).

Αδερφέ, δεν ειμαι μοντερεητορ εγώ. Απλά επειδή τους είχα μπροστά μου να τρώνε προειδοποίησα ότι δεν περνάν απαρατήρητα τα όσα γράφετε.

Τι τρώγανε?

περισυ δε νομιζω να υπηρχαν πολλοι γαυροι που να ειπαν κατι τετοιο.στον σημερινο αγωνα παραδεχομαι οτι χασαμε καθαρα,αλλα ριχω την ευθυνη κυριως στους δικους μας παικτες και τον δικο μας προπονητη παρα στην τρομερη αλλαγη εικονας του παο.:wink:

http://www.patrasdelivery.gr/catalogs/mrburger/

King Diamond Deathster εδω.
Το κομπλεξ σου ειναι σαν το ταλεντο του King.
Αστειρευτο. :smiley:

Burger απο Mc.Σα να λέμε σκατά με ζάχαρη.
Υ.Γ. Σιγά τα ποστ που θέλουν και delete.Σοβαρευτείτε γαυροmoderators.

Nαι,μωρε εγω εχω κομπλεξ και σβηνω ποστ που δεν αναφερονται σε ατομα απο εδω μεσα αλλα για δημοσια παρατραγουδα!Ποναει πολυ…

Γεροθοδωρος 13

Σήμερα το μάτς το πήραν οι πάιχτες μας. Τεράστιο πάθος στο 2ο ημίχρονο!!!

Ο Νιόπλιας δεν κάνει για τον Παναθηναικό και ελπίζουμε να μας χαιρετήσει σύντομα.

Αύριο αν γίνεται.

Ο Σισέ αν ακούσετε τις δηλώσεις του μετά το μάτς θα καταλάβετε ότι είναι
τεράστια προσωπικότητα και αν η διοίκηση το Γενάρη φέρει άλλους 2-3 παιχταράδες τέτοιου επιπέδου να τον πλαισιώσουν θα δούμε πράματα και θάματα…

Σε αυτό το video

φαίνεται ξεκάθαρα πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΦΣΑΙΝΤ που γκρινιάζει ο ΚΑΤΜΑΡ.

Όσο για το αν ήταν πέναλτυ που γκρινιάζει ο ΚΑΤΜΑΡ

ο δικος μας ο χοντρουλης φωναζει πιο πολυ απτον δικο σας τον χοντρουλη.
ποιος χοντρουλης θα νικησει στο τελος.
εμπρος χοντρουληδες προεδροι, φωναξτε.

φιλικα

Λοιπον ας πω κι εγω τη γνωμη μου:
1)Μπραβο στους παικτες του Παναθηναικου που παιξαν με παθος και γυρισαν αυτο το ματς!Δεν παιξαμε καμια τρομερη μπαλα,η αμυνα χρειαζεται ενισχυση κατι το οποιο ξερουμε ηδη,Γκοβου-Κατσουρανης απαραδεκτοι κι ο Νιοπλιας δεν προκειται να φυγει!
2)Αυτα τα “Δεν κερδισατε το ματς,σας το δωσαμε” Ειναι απλα αστεια!Μπορει να μην ειμασταν καλοι,αλλα ειμασταν καλυτεροι απο εσας και αυτο το ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερος κτλπ θελω να μου πειτε απο που προκυπτει!!Απο το απιστευτο παθος που δειξατε για να κερδισετε το ματς???Απο την φοβερη αντιδραση που δειξατε οταν βρεθηκατε με την πλατη στον τοιχο??Απο τις απειρες φασεις που κανατε??"Κοιμηθηκαμε στο δευτερο ημιχρονο μπλα μπλα μπλα " Δηλαδη αυτο δεν ειναι κριτιριο για το ποτε μια ομαδα δεν παιζει καλα??Και στο γκολ του Μιραλας η αμυνα του Παναθηναικου κοιμοτανε.Αμα ολοι οι παικτες ηταν 90 λεπτα σε εγρηγορση δεν θα εμπαιναν γκολ!Κι αν εχετε αυτη την “ομαδαρα” που λετε γιατι ενω εχουμε αυτη την αθλια αμυνα δεν μας γλεντησατε,εστω στο πρωτο ημιχρονο που παιζατε,οπως οι περισσοτεροι περιμεναναμε???Γιατι στο πρωτο εισασταν λιγο καλυτεροι κυριως λογο του γκολ και στο δευτερο εισασταν αθλιοι!
3)Οση χαρα πηρα απο τη νικη αλλη τοση πηρα απο τη νικη αλλη τοση πηρα απο το κλαμα Μαρινακη,κλαμα στα πρωτοσελιδα,κλαμα,κλαμα,κλαμα!Το μονο που καταφερνετε ειναι να μας κανετe να γουσταρουμε περισσοτερο!

[SPOILER][/SPOILER]

Δηλαδη ο Σισσε οταν πηδαει πανω απο την μπαλα δεν επηρεαζει τη φαση και στην ουσια δεν δινει πασα στον Γκαρσια,ο οποιος εκεινη τη στιγμη ειναι 2 μετρα οφσαιντ?

Μην μου απαντηστε σαν να ειμαι γαυρος,δεν ειμαι.Απλα ρωταω.

όταν γίνεται η αρχική πάσα, κανείς παίκτης του παο δεν είναι οφσάιντ.ο σισέ είπες και μόνος σου πως πηδάει πάνω από τη μπάλα.άρα δε δίνει πάσα.άρα η φάση είναι πεντακάθαρη.και βασικά, σταματήστε τις πίπες.απορώ πως μετά από αυτό το μάτς μπορεί κάποιος να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία.

γράφω στο Thread του νικητή…

μπράβο στον παναθηναϊκό για την νίκη…
του δίνει ώθηση για την συνεχεία αλλά φοβάμαι ότι δεν μπορεί να καλύψει ολες τις αδυναμίες…και είναι πολλές…
η μεγαλύτερη είναι αυτό το [B]κριάρι [/B]που είναι στον πάγκο…μπράβο στις “[B][U]αντικειμενικές[/U][/B]” εφημερίδες που τον έβγαλαν σήμερα [B]μουρινιο[/B]…μιλάμε γέλασα με όλες τους…καλά ζώα είναι και αυτοί που θα τις πιστέψουν…ο άνθρωπος είναι εγκληματίας και όταν έκανε αυτά που έλεγε όλη η ελλαδα τον έβγαλαν υπερπροπονηταρα…:lol: μπεεεεε

τα ιδια ισχύουν(αν και διαφορετικό βαθμό και για άλλους λογούς) για τον εεεεερνεστο βαλβερδε… είναι και αυτός…γαμησετα…κερδίζει μέσα στον χειρότερο παναθηναϊκό της τριετίας και δεν μπορεί να σκεφτεί καθαρά…καλά να πάθει.,.

για τους παίχτες του παο δεν λέω τίποτα…μόνο και μόνο οτι το είδα με βαζελους και έχουν φάει χοντρά βρισίδια ολοι οι παίχτες εκτός απο 3 τα λέει όλα…θα πω μονο αυτο που ειπε βαζελος φίλος μου…αν όλες αυτές οι ψευτομαγκιες που έκαναν οι παίχτες για τα μάτια του κόσμου τις έβγαζαν σε ποδοσφαιρική μαγκιά στο γήπεδο, ο παναθηναϊκός θα ήταν άλλη ομάδα… αλλά μερικοί προτιμούν να κάνουν τον μάγκα σε κάποιον που ειναι πεσμένο,ή σε έναν που τρέμει ολόκληρο να τον πιάνουν απο τον λαιμό.

*για τον σισε μονο…αν καθε φορά που έβρισκε τον παπαδοπουλο δεν τον πέρναγε τόσο άνετα και διάλεγε να πέσει θα του έπαιρνε άλλα 2 πέναλτι και άλλες 5 κάρτες…τραγική μέρα για τον παπαδοπουλο…

**και φυσικά υπάρχει οφσάιντ στη φάση με σισε/γκαρσια…αλλά δεν με νοιάζει…(αν ήμουν γαύρος μπορεί και να με ένοιαζε ίσως…)
αυτό που με νοιάζει ειναι οτι σωστό ποδόσφαιρο δεν θα δούμε ποτέ…
αλλά που είναι το πρόβλημα…αφού ετσι και αλλιώς θα την “πούμε” στους παναθηναϊκούς η στους ολυμπιακούς φίλους μας στην δουλειά …μαγεία…
τελικά σας αξίζει ο κάθε νομπλιας…και πάει στους οπαδούς και των δυο ομάδων…

***επίσης μπράβο στην παναθα που κράτησε ζωντανό το στοίχημα μου για σήμερα…άντε ακόμη 2 σημεία είναι…

****συγκρίνεται λίγο χριστοδουλοπουλο με γκοβου…ξέρω οτι ειναι άκυρο, αλλά έτσι λίγο… και μετά γελάστε δυνατά… και αργότερα συγκρίνεται τον πετροπουλο με όποιον επιθετικό θα έρθει τον χειμώνα… λύσεις έχει ο παναθηναϊκός…προπονητή δεν έχει…

όλα ωραία και καλά στο post σου.δε μπορώ να καταλάβω όμως που διάολο υπάρχει οφσάιντ.και εμμένω σε αυτό, γιατί βλέπω πως οι μηχανισμοί του ολυμπιακού κάνουν καλά τη δουλειά τους (κάτι αντίστοιχο θα έκαναν και οι μηχανισμοί του παο, μόνο που δεν έχουν το απαραίτητο ακροατήριο).

ποιος ειναι ο μηχανισμός που την ώρα που το είδα είπα αυτο ειναι οφσάιντ?? τι σκατά, έχω κόκκινο μηχανισμό στο μυαλό μου?? να κάνω εγχείριση να τον βγάλω…:lol:

η φάση δεν τελειώνει με την πρώτη πάσα…η φάση συνεχίζει να είναι “ζωντανή” λόγω της παρουσίας του σισε…και ας μην κάνει μια καθαρή πάσα…εκει ειναι το οφσαιντ…
πάντως εγώ δεν το είπα για να μειώσω την νίκη του παναθηναϊκού…έτσι και αλλιώς έπαιζε ο κουτσός με τον αόμματο…

και επίσης υπάρχει ανάμεσα μας νέο electric wizard.!!!

αυτο το συμπερασμα παντως δεν καταλαβαινω απο που το εχεις βγαλει.αυστηρη νομιζω οτι ειναι η κριση σου.

αναφέρομαι στο τι τείνει ναι επικρατήσει σε αξιομνημόνευτο ποσοστό της κοινής γνώμης. και από τη στιγμή που ο σισέ δεν έρχεται σε επαφή με τη μπάλα, δεν υπάρχει κανένα οφσάιντ του γκαρσία.
επίσης, θα συμφωνήσω με τον queen rulez.οκ, ο ολυμπιακός και (ειδικά) ο παο δεν είναι αυτή τη στιγμή οι ομαδάρες, αλλά δεν είναι και τόοοοοοοοσο άθλιες πια.

και βασικά ας εστιάσουμε σε αυτό.8)