Παναθηναϊκός

3 χρόνια είπα αλλά το προσπεράσατε(φυσικά), το κύπελλο αν το θυμάται και κανείς ήταν πριν. (μάλλον δεν θέλετε να θυμάστε οτι χάσατε το κύπελλο απο την χειρότερη ομάδα της κατηγορίας…)

τα ίδια που λέω εγώ για εσάς τα ίδια λέτε και εσείς για τον ολυμπιακό…και ο ολυμπιακός για εσάς
(βέβαια εκεί στέκει ότι ο ολυμπιακός έχει τις μισές ομάδες δικιες του και παίρνει και σφυρίγματα…αλλά να το κάνετε και εσείς δεν υπάρχει περίπτωση…χαχαχαχα)

όσο για την ειρωνεία με την διαιτησία τι να πω…μάλλον σας αξίζει ο κοκκαλης και ο κάθε κοκκαλης… αντί να ειρωνευτεις τον ολυμπιακό, κοροϊδεύεις τον κάθε μικρο…
εκει είναι που μετράει όμως ένα λάθος σφύριγμα…και όχι σε ενα ολυμπιακός-παναθηναϊκός…

…μέσα στην λεωφορο ας πουμε που για να κερδίσεις την λαρισα χρειάζεσαι 2 ανύπαρκτα οφσάιντ των 5 μέτρων και 1 αποβολή με 2 φαουλ για να με κερδίσεις…αλλά αυτά δεν είναι και τίποτα…

εγώ είμαι λαρισα οπότε σιγά τα αυγά…δεν θα πάρω πρωτάθλημα πότε…εσείς νομιμοποιήστε να τα κάνετε αφού πάτε για πρωτάθλημα…οι “μεγάλες” ομάδες…άμα χάσετε κανένα βαθμό με ανάποδο πλάγιο το λέτε για καμιά δεκαετία(και βάλε) άμα κάνεις αυτά που έγιναν στη λεωφόρο λες ,“έλα μωρέ τωρα,ποια λαρισα??” …και πίσω στο μυαλό σας έχετε το “ο ολυμπιακός έχει κάνει τόσα…” (λογική του κώλου)λες και παίζεται μόνο με ομάδες ολυμπιακό και παναθηναϊκό το πρωτάθλημα

και μιλαμε για την ομάδα που στα χρόνια της παράγκας έλεγε συνέχεια "μα γίνετε στο ποδόσφαιρο να μην αποβάλλεται ούτε ένας παίχτης μιας ομάδας και η ομάδα να μην κάνει ούτε ένα πέναλτι όλη τη χρονιά??"
και μόλις ήρθατε στα πράγματα καταφέρατε το ίδιο… 0 πέναλτι 0 αποβολές… που μονο την παρουσια του κατσουρανη να πάρεις είναι γεμάτη περιπτώσεις…
ψιλά γράμματα…ζήτω οι ολυμπιακός παναθηναϊκός…

*συγγνώμη…τα εχω χαμένα…άκου εκεί διαιτησίες εναντίον των μικρών και ομάδες υποχείρια…αυτά δεν γίνονται. και αν γίνονται τα κάνουν μόνο οι άλλοι…χαχχαχα

:?

άντε τσιμπάω…πως το πήρε??

**πάω στον γιατρό…θα επανέλθω να δω πόση ειρωνεία μπορείτε να πουλήσετε χωρίς να πείτε μίση αλήθεια…

Βασικά το πρόβλημα είναι ότι απαντάς μάλλον σε άλλους ανθρώπους. Δε νομιζω ότι είπε κανείς τίποτα από αυτά που λες. Ούτε μίλησε κανείς για τον Ολυμπιακό, ούτε για το αν υπάρχουν γενικά παραρτήματα ή όχι, αν αδικούνται ή αν θα επρεπε να αδικούνται μικρότερες ομάδες κτλ. Επίσης το 2007 είναι όντως πριν 3 χρόνια, μήπως εννοείς κάτι άλλο;

αντσουε…

o [B]xxxloko[/B] είναι αυτός που ενω του λεω για μια περίεργη σχέση που εμφανίζεται να υπάρχει μεταξύ της λαρισας και του παναθηναϊκού (και ενώ λέω πως δεν είναι και η πρώτη φορά που γίνεται…) και πετάγεται και λεει [B]πες και για τις ομάδες του γαύρου…!!![/B]
μα ειναι αυτό απάντηση ρε συ [B]mandrake[/B] ?? πες αλήθεια…να λέω αυτό και αμέσως να ακούω την λέξη ολυμπιακός??
δηλαδή αμέσως να δούμε τι εχει κάνει ο αιώνιος αντίπαλος για να συγκρίνουμε και να πούμε να, τα έχει κάνει και ο άλλος?? και έμενα τι με νοιάζει…???
για εμάς τους δυο είπα, και το πρόβλημα που εμφανίζεται στη ομάδα της λαρισας…

από εκεί εκνευρίστηκα και έκανα ένα οτι να ναι ποστ…

εδώ και 3 χρόνια είναι που εμφανίζεται αυτή η φήμη οτι κάνουμε τα χατίρια του παο…[B]μετά [/B]την κατάκτηση του κυπέλλου (το οποίο ετσι και αλλιώς για τους μεγάλους όταν δεν παίρνουν το πρωτάθλημα είναι άπλα μια μικρή παρηγοριά…).
και για κάποιο περίεργο λόγο δεν φεύγει αυτή η φήμη αλλά γιγαντώνεται…!!
ήδη έχει υπάρξει ανακοίνωση οπαδών που ανάμεσα στις γραμμές μιλάει και γιαυτό το θέμα…(τους τσούζει και δεν το λένε στα ίσια)

*ρε συ [B]Dr Love[/B] μαρεσει που πετάς ενα (δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ)[B]αντσουε [/B]και καθαρίζεις…
αν υπάρχει κανονισμός που να λέει οτι μια ομάδα που εχει παίχτη που εχει κάνει κοκαΐνη να χάνει την νίκη που πήρε ας μας το πάρουν έστω και τώρα το κύπελλο…δεν έχω πρόβλημα…

**σορρυ που το εχω κάνει ροντέο ενω δεν υπάρχει “ζωντανό” θέμα, αλλά για τις μικρές ομάδες κάτι τέτοια θέματα και λογικές είναι θάνατος για αυτές…

***[B]xxxloko[/B] ή και όποιος άλλος θέλει να το πάει παραπέρα με p.m. … οι υπόλοιποι δεν φταίνε σε κάτι(ναι.εγώ το ξεκίνησα)
****ακούστε το καινούριο απο [B]the ocean[/B]…μου έκαναν την χάρη τα παλικάρια και έκαναν το δίσκο που ζήτησα(τουλάχιστον ως προς τον ήχο)…:smiley:

[CENTER][COLOR=“Purple”][B][SIZE=“4”]forum rocking.gr[/SIZE][/B][/COLOR]
[/CENTER]
έχει και γαύρους η εικόνα…χαχαχα

δε λεω να το παρουμε, ουτε καν… δικαια το πηρε η λαρισα τοτε…
το λεω επειδη ασχολεισαι με τη διαιτησια τοσο, ειναι χειροτερο να ειναι ο παιχτης σου ντοπαρισμενος απο ενα διαιτητικο λαθος …

αντε ανεβασε καμια τριαδα στο θρεντ στοιχηματος να παιξουμε το βραδυ γιατι εισαι σε φορμα…:wink:

Πάντως θα μου άρεσε να συνεχίσουμε τη συζήτηση σχετικά με μικρές και μεγάλες ομάδες σε κάποιο άλλο τόπικ και κάποια άλλη (ίσως) στιγμή. Έχω πολλά να βγάλω από μέσα μου γιατί νισάφι πια με αυτό το χάιδεμα των μικρών ομάδων. Λίγες (ελάχιστες) είναι που διαφέρουν ως προς τη νοοτροπία. Οι περισσότερες διαφέρουν απλώς ως προς τις δυνατότητες του να επηρεάζουν καταστάσεις. Να το πω κι αλλιώς, αν θες να κλέψεις και δεν μπορείς είσαι ελάχιστα καλύτερος από αυτόν που θέλει και μπορεί.

συμφωνώ από την πρώτη λέξη μεχρι την τελευταία στο ποστ σου…
και βάζω και την ομάδα μου μέσα, έστω και ψιλουποθετικά καθώς δεν ξέρουμε ακριβώς τι παίζει.
εχω φωνάξει και εγω πολλές φορές για τις μικρές ομάδες…δυστυχώς είναι μικρές σε ολα τα επίπεδα και το επιλέγουν να είναι.!!
κάποια μέρα θα είχε ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση…

*το είχα πει και εγω σε ενα ποστ σαν απάντηση σε εναν παοκτζη…το να φωνάζεις γιατι αδικήθηκες είναι το ενα…αλλά το να μην αδικείς γιατί δεν σου δόθηκε η δυνατότητα(τουλάχιστον οχι στο βαθμό που το κάνουν άλλοι) είναι το άλλο(και χειρότερο)

νταξει ο νιοπλιας απλα ή δεν θελει να κερδισουμε ή ειναι χαζος! οριστε η ενδεκαδα
Τζόρβας, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Καντέ, Κατσουράνης, Μπουμσόνγκ, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Σιμάο, Γκαρσία, Καραγκούνης, Σισέ.

θα κανει αλλαγες και θα λεμε οτι ειναι σωστες και πετυχημενες - ξερει να διαβαζει το παιχνιδι κατα την διαρκεια του κλπ κλπ…

τωρα που νικησαμε τον γαυρο θα μπαστακωθει για αλλον ενα μηνα τουλαχιστον γαμωτο

ειχε πει οτι θα παίξει με 3 σεντερ μπακ(θα γυρίσει πίσω ο κατσουρανης)
δεν είναι και τίποτα…μπορεί μια χαρά να του βγει…
απλά χτυπάει κάπως άσχημα όταν βλέπεις 8 αμυντικογενεις παίχτες μέσα…αλλά άμα του βγει κανείς δεν θα πει τίποτα…

Κατσουράνη τον βάζει 3ο στόπερ. Καραγκούνης άκυρο, αν φοβόταν τον Γκοβού γιατί δεν βάζει τον Λάζαρο? :-k

Δεν βλέπω λόγο ύπαρξης τριών στην άμυνα, εκτός αν δεν εμπιστεύεσαι τους 2 που έχεις…δεν είναι και Μπαρτσα η Καζάν…άσε Μπουμσονγκ και καντέ άμυνα και βάλε ένα Λάζαρο μπροστά, πίσω από τον Σισέ…Στο Οακα λέγαμε ότι τους παραφοβηθήκαμε, το ίδιο θα λέμε και τώρα?

βασικα μου δινει την εντυπωση οτι ακομα και σε αυτο το παιχνιδι που θελουμε μονο νικη αν μπορουσε θα κατεβαζε συστημα ρεχαγκελ με αργενιτνη!
φοβαται τη σκια του ! αφηνει εξω και λαζαρο που ειναι σε καλη κατασταση

Προβλεπω 0-2 8)

Έξυπνα παίζει μέχρι τώρα ο ΠΑΟ, πολύ καλός ο Μπουμσόνγκ και μεγάλη απόκρουση Τζόρβα στη μία φάση που χρειάστηκε.

Η wikipedia μόλις ανανέωσε το λήμμα: “Πιο βαρετό Α’ ημίχρονο στο Τσάμπιονς Λιγκ”

Freddos

Διπλό το έχω παίξει αλλά αν δεν αλλάξει νοοτροπία χ και πολύ είναι.

πολυ καλη εμφανιση αμυντικα, θυμισε ευρωπαιο παναθηναικο της προηγουμενης δεκαετιας… ειδικα στις 2-3 σερι καλες φασεις τις ρουμπιν κ τις ηρωικες αμυνες ηταν σα να βλεπω χενρικσεν,γκουμα,κυργιακο…:stuck_out_tongue:

κριμα που δε μας βγηκαν οι καλες υπο προυποθεσεις αντεπιθεσεις… καλος ο ζιλμπερτο αλλα του ελειψε η καλη τελικη πασα τις φορες που βρεθηκε μπροστα…
απο το κεντρο κ πισω ολοι παιρνουν 8 πλην μπουμσονγκ κ κατσουρ που επαιξαν για 9…

τωρα παμε για το θαυμα με μπαρτσελονα κ αν τα καταφερουμε μπορουμε να περασουμε κ 2οι, υπαρχει ελπιδα…:wink:

νταξ! πρωτη φορα βλεπω ομαδα να θελει μονο νικη σε παιχνιδι και να μενει σε ολο τον αγωνα με 3 επιθετικογενεις παικτες! παραιτησου ρε νιοπλια! καρκινος πια

Ο Παο έπρεπε να ρισκάρει περισσότερα και στο ματς του Οάκα και σε αυτό…που παίζεις για τη νίκη ρε Νιόπλια με τρία στόπερ? Γιάτ περιμένεις να πάει στο 80’ για να βγάλεις τον Καραγκούνη και να βάλεις τον Χριστοδουλόπουλο?
Πέραν απο τη [U]σημαντικότατες[/U] ελλείψεις τον Νινη και του καλού Λέτο γι’αυτά τα ματς, για έμενα η νίκη χάθηκε και λόγω έλλειψης προπονητικής πυγμής.
Στα + η πολύ καλή άμυνα και η για άλλη μια φορά εμφάνιση-βράχου του Μπουμσονγκ…