Παναθηναϊκός

Εννοείται πως αστειεύομαι έτσι;

Δεν καταλαβαίνω αστεία μετά από ήττα! :stuck_out_tongue:

θεωρώ γελοίες τις διαπιστώσεις από τους δημοσιογραφίσκους της πλάκας ότι “με την καλύτερη ομάδα του κόσμου έπαιζες.δε μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο”.στο καζάν και στην κοπεγχάγη η μπαρτσελόνα δεν κέρδισε.και αυτό γιατί πολύ απλά έπαιζε με ομάδες που δεν τη φοβήθηκαν (γιατί στην ελλάδα τη θαυμάζουμε τόσο πολύ που έχουμε δημιουργήσει σύμπλεγμα κατωτερότητας απέναντί της) είχαν ΚΟΡΜΟ.για άλλη μια φορά φάνηκε πως χωρίς χαφ, δεν πας πουθενά στο champions league.η χειρότερη ευρωπαϊκή χρονιά του παναθηναϊκού.αρχίζουμε και γινόμαστε ολυμπιακός, και αυτό είναι κάτι που δε μ’αρέσει καθόλου…
τεσπα, τουλάχιστον δύο βαρβάτες μετεγγραφές στα χαφ το γενάρη, αλλιώς φινίτο.το πρωτάθλημα γράφτηκε κόκκινο.

απογοητευτικος ο παναθηναικος κυριως γιατι επαιζε κοντρα σε μια ομαδα που οι περισσοτεροι παικτες της δεν φορτσαρανε και τοσο πολυ αλλα εχασε για πλακα…

ποσο μαλακας μπορει να ναι ο τυπος που κανε το κωλοδαχτυλο??..και να πεις οτι ο μεσσι ειναι και κανας προκλητικος παικτης…κατευθειαν για την αννιτα πανια…

ακομα ομως και απο τα ποιο ασημαντα και ανουσια γεγονοτα καταλαβαινεις οτι ζεις στης χωρα της μαλακιας…

Θα βγει ο Πατέρας θα πει στόχος είναι το νταμπλ.
Γι αυτό άλλωστε παίρνεις Γκοβού και Μπουμσόνγκ.
Ποια Ευρώπη τώρα…

Ισως θα πρεπε να αναθεωρήσουν αυτό με την έξοδο ελληνικών ομάδων στην Ευρώπη.
Η νοοτροπία είναι άρρωστη.

Τουλάχιστον βάλε Γκοβού στην Κοπεγχάγη (που θα χάσουμε).

Προσατάνικ διαφωνώ, η δικιά σας ήταν πιο επιτυχημένη, βγάλατε και κέρδος Φαπατζίδη και Παπαρίδη :lol:

Nταξ χόρτασαν τα μάτια μας σήμερα μπαλίτσα, το δεύτερο τεμάχιο ειδικά ήταν σεμιναριακό. Το 2002 κάναμε πλάκα στη Μπάρτσα και τώρα τη χαζεύουμε, τόσο έχουμε μικρύνει. Όταν ξεμπερδέψουν οι 4 τις διοίκησης τις αντιθέσεις τους, και με 6-7 μεταγραφές πρώτης γραμμής, παίζει να γίνουμε και ομάδα.

Αυτός που μπήκε μέσα για να κάνει κωλοδάχτυλο στο νούμερο ένα παίχτη του κόσμου και καλλιτέχνη της μπάλας, γελοίος, πάει στο διάολο, αλλά δεν είναι το πρόβλημα.

Η πραγματική θλίψη και μιζέρια είναι οι 65000 ελληναράδες που επιβραβεύουν την κουτοπονηριά και τη μαγκιά-κλανιά του και θα θελαν να ταν στη θέση του. Αυτοί είμαστε.

Πραφανως κα ιδεν θα την σπασεις γιατι δεν θα βγαλεις κιχ - οπως αντιστοιχα θα εκανε ενας παναθηναικος στο καραισκακη. Απλα μου τη δινει που πηγαν οι μισοι να δουνε μπαρτσελονα και τ αρχιδια μου κουνιουνται και μεινανε (η θα μενανε) απεξω ατομα που πραγματικα αγαπανε την ομαδα - κι οχι γενιακ το καλο ποδοσφαιρο και παπαριες! Αυτο μονο :wink:

Ποιος δεν έβγαλε κιχ, στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς πιο πολύ ακουγόμασταν από εσάς!

Αυτή τη Μπάρτσα (που δεν έχει καμία σχέση με του 2002 παρεμπιπτώντως) για να την κερδισεις πρέπει να την παίξεις στη δύναμη και το τρέξιμο. Ο σημερινός ΠΑΟ είναι μία μπλαζέ ομάδα που παίζει με την εμπειρία και την (όποια) ποιότητα των παικτών της. Για αυτό και η Ρούμπιν και η Κοπεγχάγη πήραν αποτέλεσμα ενώ εμείς όχι. (Συν ότι ειδικά η Ρούμπιν δε νομίζω ότι υστερεί και σε ποιότητα, έτσι;). Βέβαια ακόμα και έτσι για την Ελλάδα μπορεί να είναι αρκετό, αλλά ειλικρινά μετά από αυτές τις Ευρωπαϊκές εμφανίσεις τι μπορεί να μας λέιε η φετινή χρονιά ακόμα και το νταμπλ να πάρουμε;

Συγκεκριμένα για το παιχνίδι θεωρώ ότι μέχρι τις αλλαγές παίξαμε όσο έξυπνα θα μπορούσε η συγκεκριμένη ομάδα με τις συγκεκριμένες αδυναμίες να παίξει και το θέμα ήταν απλά ένα από τα οφσάιντ που μας καταλογίστηκαν να το είχαμε αποφύγει (και ήταν και όλα σωστά τα γαμημένα, ούτε ένα λάθος να κατηγορούμε τον επόπτη!). Νομίζω ότι εδώ φάνηκε και η έλλειψη του Νίνη που θα μπορούσε να βγάλει μία πιο σωστή πάσα με τόσο ψηλά που έπαιζε η άμυνα της Μπάρτσα.

Αυτά μέχρι τη στιγμή που έγιναν οι αλλαγές. Δεν μπορώ να χρεώσω τίποτα σε έναν προπονητή που δεν ξέρει την ομάδα αλλά ήταν ή μία χειρότερη από την άλλη. Και φάνηκε.

Ρε σεις στην Πρασινη δεν ξερουν ποσο ηρθε το ματς?Η’ δεν ηξεραν γενικα οτι χτες επαιζε ο Παναθηναικος?

Πάντως, αυτό το “αν το είχε βάλει ο Σισέ ίσως ήταν αλλιώς τα πράγματα”, μου θυμίζει το “αν δεν είχε χάσει το τετ α τετ στην αρχή ο Τζόλε ίσως να μην είχαμε φάει 7 μετά!” :lol:

Η ομάδα φέτος έκανε 2 βήματα πίσω, σε σχεση με το 1 βήμα μπροστά που έκανε πέρσι.

Που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις, ως προς το τι μπορεί να έχει γίνει λάθος.

Αλλά βγάλαμε το χειρότερο CL στην ιστορία μας και τις χειρότερες εμφανίσεις - ναι, ακόμα χειρότερες και από αυτές με Μέταλουργκ με τον παππού στον πάγκο που έπεσε κράξιμο.

Αναγκαστήκαμε να βλέπουμε σε αγώνες CL του ΠΑΟ τον Δημούτσο, τον Πλεσις και τον Μαυρία, τη χρονιά με το θεωρητικά πιο πλήρες ρόστερ.

Κρίμα ρε γαμώτο τέτοια ρεζιλίκια. Πάμε πάλι ξήλωμα το καλοκαίρι.

Εγω θυμαμαι απο τοτε που εβλεπα τον παο παντα εκανε κατι παρακμιακες μεταγραφες

Aιντε, εγω καταλαβα με τους παναθηναικους οχι ρε με το club της barca! #-o

Εδώ να επισημάνουμε πως στο άθλιο κέντρο με απόμαχο 1 Κατσουράνη και βετεράνο 2 Σίλβα (ο οποίος βέβαια στο β΄ημίχρονο ανέβηκε, είναι θέμα μουντιάλ, φαίνεται καθαρά γιατί στα πρώτα ημίχρονα σέρνεται ενώ στα δεύτερα είναι καλός), παίζει ο Πλεσί και δεν παίζει ο Σιμάο. Γελάνε οι πέτρες ε.

Επίσης, έχω αρχίσει να εικάζω πως με Λέτο-Νίνη δεν πρέπει να παίζει τραυματισμός. Θυμίζει πολύ υπόθεση Γκαλέτι, και υπάρχει περίπτωση τους πότισαν με φάρμακα και κλάταραν.

Ας μην κανουμε εικασιες για Λετο, Νινη. Αν και η υποθεση βρωμαει και ζεχνει!

Νταξει σωστό, τον άλλον πάντως οι γάβροι τον κάνανε φαρμακείο και τον κατέστρεψαν, ελπίζω να μην έχει γίνει το ίδιο με τους δικούς μας.

αν και ειμαι εξορισμένος απο εδώ μέσα, το πρόβλημα του λετο είναι το ίδιο με του βενετιδη και λύνεται μόνο με εναν τρόπο και ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον…
οχι στις προπονήσεις…οσο περισσότερο προσπαθεί στην προπόνηση , τόσο θα είναι έξω…
ο βενετιδης δεν εχει κάνει δυνατή και πλήρη προπόνηση εδώ και χρόνια…γιαυτό πετάει στους αγώνες. (ξέρω πως ακούγετε αυτό…)

Σε απαλλασουμε για λιιιγο απο την εξορια :stuck_out_tongue:
Εξηγησε λιγο παραπανω. Δλδ δε θα ξανακανει προπονηση στην καριερα του ο λετο. Το ξερεις ιατρικα? Οι γιατροι μας αυτο γιατι δεν το ξερουν?

ο γκαλετι και ισως ο νταρκο,ο,τι επαθαν δημιουργηθηκε(μαλλον)στην ισπανια.