Παναθηναϊκός

To 2o CL ποιος το κλαίει και πιστώθηκε στην Λίβερπουλ?

Χμ δίκιο έχεις, για κάποιο λόγο τους 2 τελικούς τους έκανα τρόπαια. My bad.

Δόθηκε λέει μια τελευταία ευκαιρία στο γκοβού. Καλά έκαναν. Αν και δεν πρόκειται να κάνει και πολλά, το τρένο έχει χαθεί, αλλά πλέον είναι στην ευθύνη του. Αλλά και αυτοί να τον προστατέψουν όσο μπορούν, κάτι που δεν έκαναν ποτέ από τη μέρα που αποκτήθηκε.

Σωστός άλλη μια φορά ο Ρεδ Ραμ, αλλά με την ευκαιρία θα ήθελα να τονίσω ότι ο Γκοβού είναι άλλο ένα δείγμα φρικτής μεταγραφικής πολιτικής των ελληνικών ομάδων.

Όχι φυσικά επειδή είναι κακός παίκτης, όσοι τον έχουμε δει στην Λυόν ξέρουμε το τι μπορεί να κάνει. Αλλά το πρόβλημα είναι ακριβώς ότι ο Γκοβού είχε αγωνιστεί ΜΟΝΟ στη Λυόν. Για 12 χρόνια ήταν μέλος μιας ομάδας που λειτουργούσε σα μηχανή, προόδευε συνεχώς και το σημαντικότερο είχε συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού. Ο Γκοβού είχε μάθει σε αυτές τις συνθήκες και στη Λυόν μπορούσαν να διαχειρίζονται τα (όποια) χούγια του.

Ερχόμενος στα 32 του μετά από τόσα χρόνια σε ένα πρωτάθλημα που μπορεί μεν να μην είναι θεαματικό αλλά είναι σίγουρα δύσκολο και σε μια χώρα όπου η οργάνωση είναι άγνωστη λέξη, λογικό ήταν να μην προσαρμοστεί. Το ότι στην ομάδα υπάρχουν πολλοί Γάλλοι δε λέει από μόνο του τόποτα. Όσο για το περιστατικό με το μεθύσι του, μπορεί να γελάσαμε, αλλά όποιος πιστεύει ότι μόνο ο Γκοβού τα κάνει αυτά, είνια βαθιά νυχτωμένος.

Ανάλογη περίπτωση είναι για τον Ολυμπιακό ο Ουρτάδο που ήρθε μετά από 10τόσα χρόνια στην Εσπανιόλ. Μόνο που το γεγονός ότι δεν πολυξεκινάει σε συνδυασμό με την θέση του που έχει λιγότερες απαιτήσεις δεν κάνει το πρόβλημα τόσο εμφανές.

Γενικά το ελληνικό πρωτάθλημα χρειάζεται είτε έμπειρους γυρολόγους είτε νεαρούς παίκτες. Αν δούμε ποιοι ξένοι έχουν κάνει κατά καιρούς την διαφορά σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγουμε.

στο 60 0-0!!!
ειναι δυνατον???

[-X[-X[-X

:papas: επιτελους!!!

Καλη εικονα στο πρωτο ημιχρονο, πολλα ευκολα λαθη και φαινεται οτι πιο πριν η ομαδα δεν ειχε δουλεψειι σωστα. Ο Φερειρα εχει πολυ δουλεια μπροστα του και σιγα σιγα θα μαθει την ομαδα…
Παλι ο Σιμαο εξω παλι ο Δημουτσος αλλαγη και ο Πετροπουλος διπλα στο Σισε.
Κατι ψαχνει ο τυπος που εμεις δεν το εχουμε ανακαλυψει ακομα.

λαμπαδες στο κυριο σισε που ετσι οπως παει θα φτασει στα 30… :stuck_out_tongue:

δε ειδα ολο τον αγωνα γιατι κολλούσε στο streaming
αλλα πολλα λάθοι η άμυνα ιδικά μετα το 1ο γκολ

άλλη μια μέτρια εμφάνιση (ειδικά στο άθλιο β’ ημίχρονο), αλλά τουλάχιστον πήραμε τη νίκη σε μια όχι και τόσο εύκολη για εμάς έδρα… :roll:
σίγουρα οι απουσίες παικτών έχουν στοιχίσει αρκετά στην ανάπτυξη της ομάδας, αλλά τα χαφ είναι ανύπαρκτα, και επιβάλλεται μεταγραφική ενίσχυση το γενάρη.ελπίζω πως ο φερέιρα στην πορεία που θα γνωρίσει καλύτερα τους παίκτες να βάζει μέσα το σιμάο, και να καταλάβει πως ο δημούτσος αν και είναι νέος και αθλητικός, δεν έχει μυαλό και είναι λίγος για τον παναθηναϊκό.
το πρόγραμμα είναι θεωρητικά εύκολο, αλλά αυτή τη στιγμή, στην κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε, δεν υπάρχει σίγουρο παιχνίδι.ένα-ένα τα ματς, και ο σισέ βοηθός… :papas:

…ο οποίος σισε έτσι και μείνει για πάντα(γιατι οχι) στο ελληνικό πρωτάθλημα θα σπάσει κάμποσα ρεκόρ…

Όχι το Σιμάο! ΌΧΙ ΤΟ ΣΙΜΑΟ! Είναι έγκλημα κατά του ποδοσφαίρου ως άθλημα!

συμφωνώ, αλλά δεν έχεις άλλον.
κάτι κατσουράνηδες και καραγκούνηδες είναι έγκλημα κατά της άμυνάς μας. :stuck_out_tongue:

Μόλις είδα last post by mandrake στην κεντρική ήξερα ότι θα κράζει για Σιμάο! :lol:

Μα έχω άδικο; Δε με νοιάζει αν δεν έχουμε άλλον. Ας παίξουμε φούλ επίθεση και όσα φάμε και όσα βάλουμε. Ας προωθήσουμε κάποιον από τις ακαδημίες. Ας μάθουν τη θέση στο Μαρίνο. Δεν αντέχω άλλο πισογύρισμα της μπάλας, πάσα-γιόμα, κοντρόλ και η μπάλα να παίρνει ύψος και επιθετική τοποθέτηση της σχολής κρύβομαι-μην-τυχόν-και-μου-τη-δώσουν-και-δεν-ξέρω-τι-να-την-κάνω. Πονάν τα μάτια μου! Και άντε, να συνεχίζαμε στην Ευρώπη, να πεις ότι έχει κάποιο νόημα. Αλλά στην Ελλάδα;

Δεν μπορω να σου πω οτι διαφωνω αλλα αν ειναι ας μαθουν ποδοσφαιρο στο Σιμαο.
Χτες ομως, απο οτι ειδα η ομαδα προσπαθησε να μην παιξει ετσι.
Δεν της βγηκε και πολυ και αναγκαστικα στο δευτερο προσπαθησαμε να βρουμε τον Σισε με βαθιες μπαλιες.
Και εχω την αισθηση οτι γι’αυτο βαζει και τον Πετροπουλο μεσα για να σταματησει η ομαδα να στηριζεται αποκλειστικα στον Σισε. (Αυτο ειναι συστημα Νιοπλιας.)
Μπορει να κανω λαθος αλλα μου φαινεται σωστος ο Πορτογαλος, και οτι αντιλαμβανεται τις ελειψεις της ομαδας. Μ
Μακαρι να του κανει το χατιρι και η διοικηση και να του παρει τους παιχτες που χρειαζεται…

Άναψαν τα αίματα στην προπόνηση του Παναθηναϊκού. Σεμπάστιαν Λέτο και Γιώργος Καραγκούνης ήρθαν στα χέρια όταν ο Αργεντινός αντέδρασε σε σκληρό μαρκάρισμα του Έλληνα άσου. ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ σε λιγο

ετοιμαστειτε για να αποχαιρετησετε σιγα σιγα τον λετο…

Αν είναι δυνατόν, διέρευσε εσωτερικό θέμα του ΠΑΟ!
Πρωτοφανές! :lol:

E, όταν στα αποδυτήρια υπάρχει ο Κατσουράνης τιποτα δεν μένει κρυφό…

μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Καραγκούνη ο Αργεντινός σηκώθηκε και γρονθοκόπησε τον συμπαίκτη του επηρεασμένος κιόλας από τον τραυματισμό του που τον έχει αφήσει εκτός γηπέδων για δύο μήνες.

Ο Καραγκούνης απάντησε από την πλευρά του με συνέπεια να πέσουν κάποιες ψηλές πριν πέσει όλη η ομάδα πάνω τους και τους χωρίσει. [B]Μάλιστα, ο Καρνέζης ήταν αυτός που μπήκε στην μέση και κατάφερε να τους χωρίσει.[/B]

τα πιάνει όλα λέμε…

Είμαι βέβαιος ότι ο Καραγκούνης τον κατηγόρησε για θέατρο!