Παναθηναϊκός

Α καλά, εσύ από τώρα έχεις περάσει στον τελικό δηλαδή, ε; :lol:

Ναι ρε ακριβώς αυτό. Και εγώ που δεν ξέρω μπάσκετ, αυτό σκεφτόμουν. Κάνεις φάουλ και στην επαναφορά κάνεις τα πάντα για να μην πάρει την μπάλα.

Ένιγουέι, να ζητήσουμε και ευχαριστώ πάντως για τα δωράκια του Ναβάρο με την χαμένη βολή(!) και του Σαρούνας στο τελευταίο σουτ.

Εκανα εδιτ μωρε.Οχι καθολου σιγουρος αλλα και συ Ολυμπιακο θα θελες αν ηταν αναποδα:p

Προφανώς, αλλά μη μου λες μαλακίες περί “εύκολου αντιπάλου” ρε! Αυτά δεν έχουν καμία σχέση με ψυχρές εκτιμήσεις δυναμικότητας. Ακόμα κι αν οι δύο επιλογές σου για τελικό ήταν ο ΠΑΟ και η Νήαρ Ηστ, πάλι ΠΑΟ θα ήθελες. Μην πεις ψέματα πάνω σ’ αυτό!

Κοιτα το βλεπω ως winwin κατασταση.Και ελληνικος τελικος - σοκ δεος ριγη ξενοι διαιτητες κλπ αλλα και οτι θα χει μεινει οξω η μονη ομαδα που με πηρε φετος μεσα εξω.

“Ξένοι διαιτητές”

Αρχίσαμε τις μαλακίεεεες

Το 2009 στον ημιτελικό είχε Έλληνες διαιτητές προφανώς!

Τέλος πάντων, εσύ προς το παρόν έχε υπόψη ότι αν περάσεις την Εφές (που ΟΚ εγώ λέω ότι θα την περάσεις ρε παιδί μου, σιγά τη μεγάλη ομάδα) στον ημιτελικό σε περιμένει η ΤΣΣΚΑ που αυτή κι αν βγάζει μάτια τον τελευταίο καιρό στην Ευρωλίγκα.

δηλαδή ο παο για να περάσει τελικό θα πρέπει να αποκλείσει και μπάρτσα και ρεάλ?ο εφιάλτης των ισπανών θα είναι αν το πετύχει.

με Τεοντοσιτς μεσα οσο ζω ελπιζω

Με το χέρι στην καρδιά: αν περάσουμε τη Μπαρτσελόνα και πάμε F4, είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα την κερδίσουμε τη Ρεάλ στον ημιτελικό (εφ’ όσον περάσει τη Μακάμπι, που η λογική λέει ότι έτσι θα γίνει).

Έχουμε πολύ δρόμο μέχρι τότε, just sayin’…

Και οποιος γαυρος λεει κατι περι διαιτησιας για αυτο το ματς ειναι καθυστερημενος προφανως!

Με τις μαλακιες που ειχε κανει ο Γιαννακης σε αυτο το ματς θαυμα ηταν που φτασαμε να το διεκδικουμε τελευταια επιθεση (ρεσιταλ και αυτη η επιθεση…)

Ειπαμε ρε, δεν εχουμε τρελαθει (εντελως) να μας φταινε σε ολα οι διαιτητες:p

η ΤΣΣΚΑ τί κόλλημα έφαγε ξαφνικά με τον βάζελο?

Kλαίω απ’ τα γέλια με Συρίγο http://www.youtube.com/watch?v=FCmpJpoqcco

http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/deite_to_triponto-nikhs_toy_diamantidh_kai_ta_highlights_apo_to_spoydaio_mats.2206944.html

Απο slo-gun(gazzetta.gr) : [B]Σε είδα:Φόραγες το 13. Σηκώθηκες και σούταρες ξαφνικά.Ακόμα σε ψάχνω. Τζαγουάι.[/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Ο Ούκιτς στο κόψιμο του Λάσμε πήρε κίτρινη κάρτα για τράβηγμα φανέλας? :smiley:

-Αν η Μπαρτσελόνα συνεχίζει να παίζει έτσι μιλάμε για ρεσιτάλ αμπαλίασης.Μην ξανακούσω τίποτα για Ισπανικές ομάδες.Παιζει άθλια.

-Τα 2 ματς ηταν τελείως στα μέτρα του ΠΑΟ,2-0 έπρεπε να ηταν κανονικά τωρα.

-Την Τριτη ειναι λιγο αίνιγμα το πως θα πάει το ματς.Αν το πάρει μαλλον εχει περάσει

-Αν περάσει εχει,πιθανώς και μονο κοιτώντας ροστερ και οχι τον τροπο παιχνιδιού την δεδομένη στιγμή,πάρα πολλές πιθανότητες να νικήσει και κει.

-Πεδουλάκη φύγε

-Τρακη πουλα

μπραβο στην ομαδα,επαιξε πολυ καλα!!

ο Παναθηναϊκός κράτησε την καλύτερη επίθεση της διοργάνωσης (82,2π. ανά αγώνα στο Top 16) στους 68,5 κατά μέσο όρο σε δύο ματς, ένα εκ των οποίων είχε παράταση. Κατέβασε το ποσοστό της «Μπάρτσα» σε δίποντα από 57,7% σε 45,7% και τρίποντα από 40,1% σε 34%, ενώ περιόρισε τις ασίστ τις από 18,14 σε 14 ανά αγώνα, την οδήγησε σε περισσότερα λάθη (13 από 12,07 ανά αγώνα) και είχε τον έλεγχο των ριμπάουντ (35,5 ανά αγώνα έναντι 34).

τρίποντο 8μιση λεπτά πριν το φινάλε, ευτυχώς κράτησαν τη διαφορά όλο αυτό το διάστημα :’)

Ίσως βέβαια με αυτόν δε θα έπρεπε να είμαστε τόσο αυστηροί, δεδομένου του προβλήματος υγείας του.
Λέω εγώ τώρα…

και ο Χατζηγεωργίου έχει πρόβλημα καθότι γνωστός καθυστερημένος, αλλά συνέχεια μαζί του ασχολείσαι.

σοβαρά τώρα, ιδέα δεν είχα, τι έχει ο Συρίγος;