Παναθηναϊκός

Α μάλιστα, να ρωτήσω όμως, γιατί είναι “άλλο”; Εγώ θυμάμαι για τον δικό μας ανεγκέφαλο που έριξε ένα κιλό ψάρια στον πάγκο στο ματς με τον Ολυμπιακό φάγαμε -3 στα playoff, υπόθεση για την οποία ο ΠΑΟ πήγε στο cas με πρωτοσέλιδο της εφημερίδας Γάβρος. Εκείνο ήταν αντρίκειο φαντάζομαι, σήμερα όμως “άλλο ο ανεγκέφαλος οπαδός και άλλο να κυνηγάει ο αντίπαλος τιμωρία”. Ωραίος, I rest my case.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα που διακόπτονται οι αγώνες του ΠΑΟ και κάθε χρόνο έχουμε είτε αφαίρεση βαθμών είτε αγώνες κεκλεισμένων των θυρών και πολλά άλλα.
Κανένα πρόβλημα, γιατί αυτό λέει ο νόμος. Όπως λέει και ότι αν τραυματιστεί παράγοντας του παιχνιδιού, διακόπτεται το παιχνίδι. Ούτε αν πέσει κάτω ούτε τίποτα. Και η εκδορά είναι τραυματισμός. Θα μπορούσε ο Ίβιτς να μην πάει νοσοκομείο και τότε ίσως αναγκαζόνταν να δώσει συγκατάθεση να ξεκινήσει το ματς αλλά δεν τον έπαιρνε γιατί θα έφευγε με δεύτερη ήττα στο κεφάλι από Μαρινάκη, Ρέις, Μόλινς και Στιλ και άντε να εξηγήσεις μετά στους βόρειους τι έγινε με την καλύτερο ρόστερ της Ελλάδας… Δεκτό αυτό. Αν δεν μπορέσεις στο γήπεδο, κάπως πρέπει να τη σκαπουλάρεις πόσο μάλλον όταν είσαι 100% νόμιμος (αλλά όχι απαραίτητα 100% ηθικός).

Ούτε θα πω για το παρελθόν γιατί αυτός ο κανονισμός δεν υπήρχε για αντίστοιχα περιστατικά.

Αλλά όχι και αυτή η υποκρισία περί ηθικής ανωτερότητας του Σύριζα, εεε σόρι του ΠΑΟΚ. Μπορεί να μην τα είχε κάνει στο παρελθόν (όπως διαλαλούσε και ο Σύριζα πριν πάρει την κυβέρνηση) αλλά πλέον έχεις σοβαρό δείγμα. Ακούς τον επίσημο ΠΑΟΚ να μιλά για μηνύσεις και να βρεθούν ένοχοι αλλά πριν 2 βδομάδες είχες μαχαιρώματα και ξύλο πραγματικά χοντρό στο γήπεδο και ο μεγαλομέτοχος μιλούσε για γιορτή. Δε μιλάω καν για τις υπόλοιπες ομάδες όπως περιστατικά με Πλατανιά και γαύρο. Ούτε για ξύλο στον παρατηρητή γαύρου - ΑΕΚ (1 αγωνιστική κεκλεισμένων η τελική ποινή -> ΟΚ δεν έγραψε τίποτα ο παρατηρητής βέβαια). Δηλαδή εκεί τι ποινή πρέπει να επιβληθεί; Για να δούμε…

Άσε που έχεις και ένα μέλος του ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ του ΠΑΟΚ να λέει “και τώρα ελάτε στην Τούμπα” και κάτι άλλα που έσβησε.

Ας γίνει άλλη μια αρχή λοιπόν από τον ΠΑΟ. Τα κάναμε και πρέπει να πληρώσουμε, Αλλά ουδείς αναμάρτητος. Απλά έχετε παραπάνω λεφτά εσείς, αυτή τη στιγμή.

1 Like

Γιατί μεταφέρετε όλο το αυτό το σιχαμένο πράγμα που έχει περιτυλιξει το καημένο το ελληνικό ποδόσφαιρο , εδώ μέσα ;

Όλοι με κάθε ευκαιρία θέλουν να κάνουν τον νταη. Όταν πετάνε πράγματα στο γήπεδο έλα μωρέ δεν του κάναμε και τίποτα , όταν τα τρώνε στη μάπα οι ίδιοι ξαπλώνουν εντυπωσιακα κάτω και μετά οι αντίπαλοι λένε για όσκαρ.

Τα ίδια σκατα είναι όλοι . ΟΛΟΙ. Ναι προφανώς έχει επιβληθεί ο Ολυμπιακός με κάθε τρόπο τα τελευταία 20 χρόνια , πριν από αυτό είχαμε τον τίγρη, τον καπετάνιο κτλ που ίσως να μην το έκαναν τόσο μακροχρόνια και εξοφθαλμα αλλά έχουν αλλάξει οι εποχές , δεν είμαστε πλέον τόσο ρομαντικοί και μπλα μπλα .

Χτες δεν είδα τίποτα , ήμουν στη συναυλία αλλά μόλις διάβασα πάνω κάτι το έγινε είδα να γίνεται μια από τα ίδια . Δημιουργούν κλίμα , ανεγκέφαλοι βρίσκουν ευκαιρία και τα κάνουν πουτανα, αθλητές προπονητές και διοικήσεις γίνονται πραγματικά ξεφτίλα και καθόμαστε μετά εδώ να τσακωθούμε .

Μαλακας ο τύπος που πέταξε ότι πέταξε , άδειο - γεμάτο , το πέτυχε πολύ , τον πέτυχε λίγο σκατα στα μούτρα του , έκανε θέατρο δεν έκανε ο Ιβιτς, καλά έκανε και έφυγε από το γήπεδο , σιγά μην κάτσει να τον γδαρουν κιόλας, τραγικές δηλώσεις Λυμπεροπουλου, απαράδεκτος ο παναθηναικος σαν διοίκηση και τα ίδια σκατα και ο παοκ. Όλοι με κάθε ευκαιρία θα κάνουν ότι μπορούν για να επιβληθούν και θα το παίζουν και αδικημενοι γιατί υπάρχουν από πίσω άνθρωποι που δεν κοιτάνε τα προβλήματα τους ή έστω να προστατέψουν την διασκέδαση τους ( ναι το ποδόσφαιρο είναι διασκέδαση, όσο και αν το ξεχνάμε ) και κάθονται και τσακώνονται για τις κωλο ομαδες.

Τα ίδια χάλια και η αεκ, καλά για την θρυλαρα δεν το συζητάμε και όλοι όσοι νομίζουν ή θεωρούν ότι αρχίζουν να έχουν δύναμη και να κουνάνε τα νήματα . Γεματο Αλητεία το ελληνικό ποδόσφαιρο καμιά ομάδα δεν ξεφεύγει . Προσπαθήστε να το δείτε αποστασιοποιημενα.

Εκτιμώ όλα τα παιδιά και τον μποστον και τον παοκτζη και τον μπασταρντ (όσο και αν με έχει "πειράξει " στο θρεντ των Metallica ) . Ας μείνουμε στον χαβαλέ και στο πείραγμα και μην γινόμαστε σαν τους προέδρους των ομάδων .

Edit : @disconnect εκείνο με τα ψάρια στον πάγκο ήταν επική τρολλια, είσαι σίγουρος ότι δεν το έκανες εσύ ;

@plex27 ναι πάνω κάτω έτσι όπως τα λες είναι ειδικά αν είσαι ήρεμος παναθηναικος τα βλέπεις με αυτό τον τρόπο . Στο τοπικό ο παναθηναικος αν το προβλέπει ο νόμος. Όσο και αν μπορούσε ο Ιβιτς να συνεχίσει ( ; ) , δεν μπορεί κάποιος να τον κατηγορήσει που έφυγε από το παιχνίδι . Ο ανεγκέφαλος μας φταίει οχι ο Βλανταν.

2 Likes

μαπα το νεο μιουζ

5 Likes

Αναφέρεσαι σε άλλο περιστατικό. Πάντως για το συγκεκριμένο περιστατικό που αναφέρεσαι δεν έχεις άδικο. Μαλακία του ΠΑΟ αυτό που έκανε. Εμένα μου αρέσει να είμαι δίκαιος. Κι εδώ που τα λέμε ένα κιλό γάβρος στον πάγκο του Ολυμπιακού είχε και την πλάκα του το πράγμα. Καταδικαστέο μεν, είχε και την πλάκα του δε.

Πρώτον δεν μπαίνω στο θρεντ των Μετάλλικα, δεύτερον όταν μπαίνω δε σε “πειράζω”, και τρίτον όταν σε “πειράζω” εσύ αρχίζεις πρώτος.

Κι εγώ και ο Paoktsis έχουμε γράψει παλιότερα σχετικά με τα σκατά στη δικιά μας ομάδα, απλά σήμερα έγραψα εδώ γιατί μετά τα χθεσινά αλήθεια απόρησα (και ακόμα απορώ δλδ) που κάποιοι λένε για παράγκα Σαββίδη και το πρώτο πράγμα που είχαν να γράψουν ήταν πόσο άντρας δεν είναι ο Ίβιτς επειδή μετά το χτύπημα στο κεφάλι έπρεπε να κάτσει στον πάγκο σαν άντρας. Αυτά, όλα καλά, apologies κλπ

Ο αντίπαλος προπονητής έφαγε κουτάκι μπύρας στο κεφάλι, τι καθόμαστε και ασχολούμαστε με τα υπόλοιπα από εκεί και πέρα; Μιλάμε για τραγικότητες.

Απλώς, στον τραγέλαφο τον οποίο αποτελεί το ελληνικό πρωτάθλημα, μπορεί κανείς να ακούσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ να λέγονται ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ. Διάβαζα αυτά που είπε ο Λυμπερόπουλος, τον οποίο θεωρούσα σοβαρό, και δεν τα πίστευα.

Από την άλλη, διαβάζω ποιοί είναι αυτοί που φωνάζουν, ο ΠΑΟΚ δηλαδή, και σκέφτομαι επίσης “δεν είναι δυνατόν να τα διαβάζω αυτά”.

Χαράς στο κουράγιο σας που ασχολείστε ακόμα.

1 Like

Ρε για καλό το είπα . Δεν τα παίρνω όλα τόσο σοβαρά . Για να ρίξω λίγο τους τόνους .

Το έκανε πολύ πιο πετυχημένα από μενα ο @JTN .

Ο Σαββίδης δείχνει μια έπαρση, ο αλ αφουζ μια κουτοπονηρια, σκατα σε όλους.

Ο Αλαφούζος κάνει σαν κακογαμημένος εδώ και χρόνια, συμπεριφέρεται σαν κακομοίρης και μικραίνει τον Παναθηναϊκό. Είναι ακατάλληλος.

1 Like

Κι εγώ πλάκα πήγα να κάνω αλλά δεν έπιασε μάλλον = (

Τελευταίο οφφ τόπικ, εκείνος με τα ψάρια έφαγε 2 χρόνια φυλάκιση με αναστολή και ένα χρόνο εκτός γηπέδων και να δίνει το “παρών” στο τμήμα. Αν είδατε εσείς κάτι ανάλογο για αυτούς που την έπεσαν στο τρένο, για τα ζώα (μας και τους) στον τελικό κυπέλλου ή για τα ζώα στον τελικό βόλλευ που έριχναν γεμάτα (!) μπουκάλια, πείτε το και σε μένα.

1 Like

Εντάξει το γράφω και αλλού ας το γράψω και εδώ. Σας αγαπώ, παρτε καρδούλες.

1 Like

Πάντως πιστεύω ότι αν υπήρχε ισονομία στην αθλητική δικαιοσύνη, δε θα συζητάγαμε καν, τώρα, για το τι έγινε και ποιος φταίει. Η ανομία είναι που κάνει τους πιο πολλούς (λογικούς, όχι τους τυφλωμένους οπαδούς) να μεταφράζουν τα γεγονότα όπως τους συμφέρει.

2 Likes

Καθρέφτης της κοινωνίας μας είναι το σκατοποδοσφαιρο που έχουμε .

Πάψε πχια!!!

φαε σκατα ρε μην σου πεταξω μπυρες στο κεφαλι ναουμε , σκατογαυρε.

Οταν τα λεει ο Ozzy ειναι ΟΚ; ΟΥΣΤ !

Συγκρίνεις τον εαυτό σου με τον Ozzy ρε σκατοβάζελε;;; Όξω μωρή Αλιφέρη να πούμε!!!

Απλά δεν παίρνω πρέζα και δεν έχω και την Σαρον πάνω από το κεφάλι μου …δεν βρίσκω άλλη διαφορά !

Πάρε τον Τσουκαλά σου και φύγε από εδώ μην πέσει ο Αναστασίου κάτω και δεν σηκώνεται με τίποτα !

Όχι φίλε μου, η ανομία είναι το αποτέλεσμα και όχι η αιτία. Ας μην ψάχνουμε το πρόβλημα σε αόριστες και βολικές λέξεις/φράσεις όπως “ανομία”, “κακό κράτος” και “οι 300 κλέφτες της βουλής”.

Το πρόβλημα είναι οι στρατιές αμόρφωτων και (ακόμα περισσότερο) ημιμαθών που κυριαρχούν στην ελληνική επικράτεια. Είναι οι περισσότεροι και γουστάρουν ανομία, αλλιώς θα αναγκάζονταν να υπακούν σε κάτι και ο ημιμαθής συνήθως νιώθει πως τα ξέρει όλα άρα δεν είναι υποχρεωμένος να συμμορφωθεί σε τίποτα. Ανομία θέλει η πλειοψηφία, ανομία παίρνει (τουλάχιστον σε ένα δημοκρατικό πολίτευμα)

Η ιδέα λοιπόν ότι στα γήπεδα υπάρχουν κάτι ισχνές μειοψηφίες που κάνουν επεισόδια και μετά υπάρχουν πολλοί λογικοί και καλοί φίλαθλοι που ίσως παρασύρονται από την αδικία, είναι μια παπαριά και μισή για να δικαιολογούμε το καραγκιοζιλίκι.

Από τους 10000 που πάνε σε ένα γήπεδο, οι μαλάκες είναι περίπου οι 9500. Το ότι από τους 9500 μαλάκες βρίσκονται και 50-100 που πετάνε μπύρες, μολότοφ και βγάζουν μαχαίρια έχει να κάνει απλά με το πόσο επιλέγει κανείς να κάνει πράξη τη μαλακία που δέρνει το μυαλό του.

2 Likes

Θύρα 13: «Καλή επιτυχία Ζέλικο, είσαι ένας από εμάς»

Τους ξεβρακωσε η τριφυλλαρα! Η καλυτερη ομαδα των πλειοφ να μενει τριτη γιατι ετσι θελουν καποιοι, καποιοι που τελικα ουτε ετσι βγηκαν πρωτοι…
Μεγαλε ουζουνιδη φτιαξε νεανικη ομαδα να τους λιωνει ολους στο τρεξιμο, ειμαστε μαζι σου…

2 Likes