Παναθηναϊκός

Δεν σε ειπα ρατσιστη, αλλα οτι η ρητορικη και των δυο ολυμπιακων που γραψατε ηταν στο στυλ αυτο. Ναι μεν “εμεις”* αυτο, αλλα κι οι αλλοι το αλλο. Anyway, δεν εχω ορεξη να ασχοληθω περαιτερω, σορρυ αν παρεξηγησα τα γραφομενα.

*με το εμεις, δεν υπονοω οτι ειστε χουλιγκανς ή επικροτειτε τετοιες συμπεριφορες, καταλαβαινεις πως στο γραφω νομιζω

1 Like

Εγω κυριως ηθελα να σταθω στην υποκρισια που διακρινει τον αθλητικο τυπο. Απλα τα εγραψα με μια δοση παραπονου ως οπαδος του Ολυμπιακου:sunglasses: καθως, οπως κ να το κανουμε παρατηρω μια ευαισθησια οταν τα επεισοδια προερχονται απο μεριας μας τη στιγμη που οταν αναφερομαστε στη βια που διακρινει τον ελλ. αθλητισμο ολες αυτες οι αμοιβαδες εχουν το ιδιο I.Q.

Δεκτη η υποσημειωση σου. Παρεξηγησα κ εγω.

1 Like

Γενικά κάποιοι προσπαθούν να βγάλουν τους απέναντι χειρότερους (και τους δικούς τους καλύτερους). Εντάξει και εμείς είμαστε κακοί αλλά… οι δικοί σας οπαδοί είναι χειρότεροι, η δικιά σας διοίκηση είναι χειρότερη κτλ.

Ο Φιλόπουλος είναι γνωστό ότι ήταν σεσημασμένος για πολύ βίαιες πράξεις όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω.

Ο Ιούλιος Καίσαρης βγάζει μεροκάματο με τον Ολυμπιακό. Δεν περιμέναμε το σημερινό του άρθρο.
Η επιλεκτική ευαισθησία σε θέματα χουλιγκανισμού κάνει χειρότερο το φαινόμενο της βίας.

Πρώην γαύρος ο Καίσαρης. Στο σημερινό του άρθρο κατάλαβες ότι στηλιτεύει τους χούλιγκαν του Ολυμπιακού ή τη διοίκησή του; Γιατί το δεύτερο κάνει (απολύτως εύστοχα).

Πού ήταν εδώ ο Ιούλιος Καίσαρης να γράψει κανα μελό άρθρο όπως το σημερινό. Βρήκε τώρα με τον Ολυμπιακό την ευκαιρία.

Και με ποιο τρόπο φταίει η διοίκηση του Ολυμπιακού για τα πανιά που ανέβηκαν την Παρασκευή; Δηλαδή σε κάθε καταδικαστέα συμπεριφορά των Ολυμπιακών φταίει η διοίκηση που τους χαϊδεύει ενώ οι οπαδοί των άλλων ομάδων λειτουργούν αυτόνομα.

Ποιοι τα κρατουσαν;

Το να μην σεβεσαι την μνημη ενος νεκρου στο δικο μου μικρο μυαλο ειναι ενα σκαλι πιο κατω απο το να πανηγυριζεις για ανθρωπο που σκοτωσες εσυ ο ιδιος.

Δεν αμφιβαλλω οτι και οι “δικοι μας” θα εκαναν το ιδιο. Το θεμα ειναι οτι σχολιαζουμε το συγκεκριμενο περιστατικο. Αλλα ναι, για την Μαρφιν δεν λεμε τιποτα. Γι’αυτο μας αξιζουν ολα τα σκατα που τρωμε και θα τρωμε στο μελλον ομαδικα. Α και ο Φιλοπουλος ηταν σεσημασμενος, τα’θελε και τα’παθε.

2 Likes

καμία ελπίδα. ανάξιοι καν της προσπάπειας πληκτρολόγησης απάντησης.

θέλω να πιστεύω πως η συγκεκριμένη φράση δεν είναι ξέπλυμα καταστάσεων. ο συγκεκριμένος τύπος δεν είναι κοινωνός ή κάτι τέτοιο. ο εν λόγω ήταν αποδεδειγμένα στη λαυρίου, υπήρξαν επαρκείς μαρτυρίες και στοιχεία που να οδηγήσουν τον εισαγγελέα να του απαγγείλουν κατηγορίες ως ΦΥΣΙΚΟΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΣ. Εντέλει, οφείλω να σημειώσω πως κρίθηκε αθώος όπως και η πλειονότητα των κατηγορουμένων, καθώς θεωρήθηκε πως ένας και μόνο ήταν ο δολοφόνος ενώ τρεις οι συνεργοί. Το πως και το γιατί μπορείς να το αναζητήσεις.

1 Like

απεχω απο τα γηπεδα για τους προφανεις λογους που αναφερεις εδς και τουλαχιστον 8 χρονια. αδυνατω να πναηγυρισω οταν διπλα μου ειναι τα ορκ. εχουν καταστρεωει τον αθλητισμο με τις ευλογιες της εκαστοτε κυβερνησης και οχι μονο των προεδρων των ομαδων τους.

1 Like

ουδεις λεει οτι ειναι τα καλα παιδια. και το να μην κανεις κατι εξισου ενοχο ειναι. το να εισαι καφρος σαν ανθρωπος ειναι λιγο χειροτερο, οπως και να το κανουμε. το ποστ σου ειναι ομως φουλ οπαδικο, μιλας με το σας σας σας, σου. κουλαρε λιγουλακι. αυτο πιυ λες για τις φυλλαδες ειναι εκατερωθεν, απλα σε μικροτερο βαθμο. ηλιθιο μεν εξισου. το αστειο στην ολη φαση ειναι οτι μεσω ενος ηχητικου εχετε καταλαωει και τι γινεται στα εσωτερικα της δικης μας ομαδας. μπορω να μαθω περισσοτερα στοιχεια εφοσον τα εχεις? μη μου πεις ομως του στυλ ολοι ξερουν κτλ. γιατι ετσι δεν ωγαζουμε ακρη. οποτε εαν ξερεις και εχεις στοιχεια βγες και πες τα σωστα. οχι οτι ποσταρει ο τρακης στα site του ε?
γιατι οκ ειναι γνωστο οτι υπαρχει τριγμος στην οικοεγενεια κτλ, αλλα το θεμα των πληρωμων δεν ειναι ετσι ακριβως. το ηχητικο ειναι 1 μηνα πριν απο οτι εγινε. τουαλχιστον μετα λεγομενα των ρεπορταζ. αν βεβαια εχεις στοιχεια, πχ λογαριασμους κτλ και εγκυρα ρεπορταζ οχι Onsports/sdna εδω ειμαστε.

και κατι σχετικο ασχετο. θεωρω πλεον ευλογια το να εχεις μεινει εξωτερικο για χρονια. το να βλεπεις και να συμμετεχεις σε αθλητισμο στην αγγλια εστω και σε β αγγλιας, ειναι οαση μπροστα σε αυτα εδω περα για αυτο και το διαβατηριο μου φαινεται το χρειαζομαστε πολλοι.
και απο την αλλην ειναι στεναχωρο να καθονται οι μεν να βριζουν εδω για ηλιθιες πραξεις των αλλων και να τα εξισωνουν ολα. λες και εγς πχ ειμαι ενοχος που ειμαι ολυμποιακος,. ολυμπιακος ειμαι, οχι καφρος ουτε θα πανηγυρισω για το κακο του αλλου. το να κθονται τα μαλακισμενα της 7 να βγαζουν πανο, ετσι εξοφθαλμο σε αντιπιξ να του δικου σας ειναι πραξη iq ραδικιου. δεν χρειαζεται νιονιο για να καταλαβεις τι απανθρωποι μπορει να ειναι και ποσο στοκοι. δυστυχως οπως ειπα ο προεδρος μας της μπαλας τους κατευθυνει μια χαρα και τωρα θα γινει και πρωθυπουργος. enjoy…

1 Like

Το σημειο απο το ποστ μου που εκανες κουοουτ ειναι προφανως ειρωνικο…

1 Like

Και αυτά τα άθλια συνθήματα εξισώνονται με “υπερηφάνια” για φόνο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι διαφορά έχει με το να βρίζεις μανάδες η νεκρούς πες μου. Πράξεις απάνθρωπων αμοιβαίων όπως θες πες τους. Το ότι ξυπνάνε κοιταζονται στο καθρέφτη και νιώθουν καλά μας φτάνει νομίζω.

Ρε συ samis η διαφορα ειναι οτι δεν βριζουν νεκρους, δημιουργησαν εναν νεκρο και περηφανευονται για την πραξη τους (και σε καλουν ως γαυρο να νοιωσεις και εσυ ο ιδιος περηφανος), οτι ο φονος δεν εχει διαφορα με το να πεις “γαμω την μανα σου” πραγματικα ειναι μια εξωφρενικη λογικη ακροβασια. Θα μου πεις τοσα χρονια ακουτε συνθηματα για τον Ηλιοπουλο (πιο “ηπια” περιπτωση μιας και δεν υπαρχει φονος φυσικα), συνηθισατε.

Και ξαναλεω σχολιαζουμε το πρωτοφανες του θεματος, δεν το παω στο εσεις Vs εμεις (δεν ταυτιζομαι με τα πρεζακια που μαχαιρονονται οποτε δεν τους θεωρω καν “εμεις” στην τελικη), δεν αμφιβαλλω οτι σε ενα αλλο παραλληλο συμπαν που ο νεκρος θα ηταν απο την αλλη πλευρα οι “δικοι μου” θα ηταν 100% ικανοι να σηκωσουν το ιδιο πανο. Αλλα μιλαμε για το συγκεκριμενο περιστατικο, οχι με “αν”.

3 Likes

δεν διαφωνω καθολου με αυτο που λες, και εχεις και 100% απολυτο δικιο. αυτο που λεω ειναι οτι ασχετως με το τι κανουν ειναι καταδικαστεο εκατερωθεν απο υγιεις φιλαθλους ασχετου χρωματος. ο καφρος ειτε ειναι πρασινος, κοκκινος, μαυρος, κτλ σκεφτεται διαφορετικα, και ναι υπερηφανευεται κι απο πανω γιατι αν κατι εχουν γινει ολοι πλεον ειναι νταβατζηδες ή wannabe νταβατζηδες.

1 Like

Ωραίο το “παιχνιδάκι” για το ποιος είναι χειρότερος. Πάμε λοιπόν να θυμηθούμε και κάποια επιπλέον πανό και συνθήματα.

α) ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟΥΣ ΘΥΡΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝΕ ΝΕΚΡΟΥΣ

β) KAI ΟΣΟΙ ΖΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ

Στο ένα πανό εύχονται θάνατο και στο άλλο εκφράζουν την ανείπωτη χαρά τους που πέθαναν 21 αθώοι άνθρωποι στο γήπεδο. 21 άνθρωποι άγνωστοι σε αυτούς με μόνο τους “έγκλημα” ότι υποστήριζαν διαφορετική ομάδα.

Και έρχονται τώρα οι Παναθηναικοί μετά από αυτά να μας πούνε ότι “το δικό σας πανό είναι χειρότερο”. Και κουνάνε το δάχτυλο ότι αυτοί είναι καλύτεροι. Για να κουνήσεις το δάχτυλο θα πρέπει να είσαι ανώτερος και καλύτερος. Κι εσείς σίγουρα δεν είστε. Ούτε οι οπαδοί σας, ούτε οι διοικήσεις σας, ούτε οι δημοσιογράφοι σας.

Είπε κανείς ότι είμαστε καλυτεροι; Ή μάλλον για να το πω καλύτερα τα δικά μας τα ορκ από τα δικά σας.
Δηλ όταν πρόσφατα στο ποδόσφαιρο έγιναν αυτά που έγιναν τι να κάτσω να πω; να δικαιολογήσω τα αδικαιολογητα; και μαλιστα με μονο θύμα τελικα την ιδια την ομαδα μου. Σου έχει πει κανένας ότι όταν βρίζουν εν χορώ την μάνα ή την γυναίκα του Σπανούλη, όλο το υπόλοιπο γήπεδο επικροτει και συμμετέχει; καμία σχέση…
Ούτε το δακτυλο κουνάμε ούτε τίποτα, μιλάμε απλά για το συγκεκριμένο γεγονός. Για το οποίο με όσους Ολυμπιακούς μίλησα είτε γνωστούς μου είτε με καποιους σε φόρουμς όλοι έλεγαν ότι αηδιασαν, τι να κάνουμε τώρα, η λογική οτι εμείς κάναμε αυτό εσείς κάνατε το άλλο, τι είναι χειρότερο απο τα δύο, δεν οδηγεί πουθενά.

2 Likes

Οποτε να μην μιλαμε εμεις γιατι καποιοι μαλακες σηκωσαν αυτα που σηκωσαν στην 13, στο μελλον να μην μιλατε εσεις για τα προσφατα και τα συνθηματα για τον Ηλιοπουλο και γενικα να μην μιλαει κανεις για τιποτα και τα Ορκ να ζουν καλα και εμεις καλυτερα. Και γαμω τις λογικες.

2 Likes

Ουγκ