Παναθηναϊκός

Και αυτά τα άθλια συνθήματα εξισώνονται με “υπερηφάνια” για φόνο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τι διαφορά έχει με το να βρίζεις μανάδες η νεκρούς πες μου. Πράξεις απάνθρωπων αμοιβαίων όπως θες πες τους. Το ότι ξυπνάνε κοιταζονται στο καθρέφτη και νιώθουν καλά μας φτάνει νομίζω.

Ρε συ samis η διαφορα ειναι οτι δεν βριζουν νεκρους, δημιουργησαν εναν νεκρο και περηφανευονται για την πραξη τους (και σε καλουν ως γαυρο να νοιωσεις και εσυ ο ιδιος περηφανος), οτι ο φονος δεν εχει διαφορα με το να πεις “γαμω την μανα σου” πραγματικα ειναι μια εξωφρενικη λογικη ακροβασια. Θα μου πεις τοσα χρονια ακουτε συνθηματα για τον Ηλιοπουλο (πιο “ηπια” περιπτωση μιας και δεν υπαρχει φονος φυσικα), συνηθισατε.

Και ξαναλεω σχολιαζουμε το πρωτοφανες του θεματος, δεν το παω στο εσεις Vs εμεις (δεν ταυτιζομαι με τα πρεζακια που μαχαιρονονται οποτε δεν τους θεωρω καν “εμεις” στην τελικη), δεν αμφιβαλλω οτι σε ενα αλλο παραλληλο συμπαν που ο νεκρος θα ηταν απο την αλλη πλευρα οι “δικοι μου” θα ηταν 100% ικανοι να σηκωσουν το ιδιο πανο. Αλλα μιλαμε για το συγκεκριμενο περιστατικο, οχι με “αν”.

δεν διαφωνω καθολου με αυτο που λες, και εχεις και 100% απολυτο δικιο. αυτο που λεω ειναι οτι ασχετως με το τι κανουν ειναι καταδικαστεο εκατερωθεν απο υγιεις φιλαθλους ασχετου χρωματος. ο καφρος ειτε ειναι πρασινος, κοκκινος, μαυρος, κτλ σκεφτεται διαφορετικα, και ναι υπερηφανευεται κι απο πανω γιατι αν κατι εχουν γινει ολοι πλεον ειναι νταβατζηδες ή wannabe νταβατζηδες.

Ωραίο το “παιχνιδάκι” για το ποιος είναι χειρότερος. Πάμε λοιπόν να θυμηθούμε και κάποια επιπλέον πανό και συνθήματα.

α) ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟΥΣ ΘΥΡΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝΕ ΝΕΚΡΟΥΣ

β) KAI ΟΣΟΙ ΖΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ

Στο ένα πανό εύχονται θάνατο και στο άλλο εκφράζουν την ανείπωτη χαρά τους που πέθαναν 21 αθώοι άνθρωποι στο γήπεδο. 21 άνθρωποι άγνωστοι σε αυτούς με μόνο τους “έγκλημα” ότι υποστήριζαν διαφορετική ομάδα.

Και έρχονται τώρα οι Παναθηναικοί μετά από αυτά να μας πούνε ότι “το δικό σας πανό είναι χειρότερο”. Και κουνάνε το δάχτυλο ότι αυτοί είναι καλύτεροι. Για να κουνήσεις το δάχτυλο θα πρέπει να είσαι ανώτερος και καλύτερος. Κι εσείς σίγουρα δεν είστε. Ούτε οι οπαδοί σας, ούτε οι διοικήσεις σας, ούτε οι δημοσιογράφοι σας.

Είπε κανείς ότι είμαστε καλυτεροι; Ή μάλλον για να το πω καλύτερα τα δικά μας τα ορκ από τα δικά σας.
Δηλ όταν πρόσφατα στο ποδόσφαιρο έγιναν αυτά που έγιναν τι να κάτσω να πω; να δικαιολογήσω τα αδικαιολογητα; και μαλιστα με μονο θύμα τελικα την ιδια την ομαδα μου. Σου έχει πει κανένας ότι όταν βρίζουν εν χορώ την μάνα ή την γυναίκα του Σπανούλη, όλο το υπόλοιπο γήπεδο επικροτει και συμμετέχει; καμία σχέση…
Ούτε το δακτυλο κουνάμε ούτε τίποτα, μιλάμε απλά για το συγκεκριμένο γεγονός. Για το οποίο με όσους Ολυμπιακούς μίλησα είτε γνωστούς μου είτε με καποιους σε φόρουμς όλοι έλεγαν ότι αηδιασαν, τι να κάνουμε τώρα, η λογική οτι εμείς κάναμε αυτό εσείς κάνατε το άλλο, τι είναι χειρότερο απο τα δύο, δεν οδηγεί πουθενά.

Οποτε να μην μιλαμε εμεις γιατι καποιοι μαλακες σηκωσαν αυτα που σηκωσαν στην 13, στο μελλον να μην μιλατε εσεις για τα προσφατα και τα συνθηματα για τον Ηλιοπουλο και γενικα να μην μιλαει κανεις για τιποτα και τα Ορκ να ζουν καλα και εμεις καλυτερα. Και γαμω τις λογικες.

Ουγκ

Ουγκ στα μούτρα σου.

Τι ωραια βραδιά για την καλυτερη ομαδα του αιωνα στην ευρωλιγκα.
Μεγαλε Νικ ευχαριστουμε

Αν ελεγες 2 μηνες πριν οτι θα τερματισουμε 6οι και ο ΟΣΦΠ θα μεινει απ’εξω θα σε λεγανε τρελο, απιστευτο ντεμαραζ με 8 νικες στα τελευταια 10.

Πολυ χαρηκα και την αποθεωση στον αρχηγο, την αξιζει 100%

Παμε τωρα χωρις αγχος και ο,τι βγει.

Υπεροχη βραδιά. Εμείς περάσαμε και οι άλλοι σπίτια τους. Ρε Σάρας τι τους έκανες παλι :smile:

Θυμιζω 9-13 πριν 1,5-2 μηνες…Τρομερη αντεπιθεση απο την ομαδαρα, μπραβο τους! Πάμε γερά με τους αχωνευτους, είμαστε το αουτσάιντερ φέτος, δεν πρέπει να έχουμε άγχος και να το παλέψουμε όσο δεν πάει. Ρικ κανε τα κουμάντα σου.

Υ.γ Μέχρι τέλους!!

Και ο Σαρας απιστευτο ντεμαραζ με 7 νικες στα τελευταια 8 και η Ζαλγκιρις περασε ενω την ειχαμε ξοφλημενη εντελως.

Και 6 συνεχόμενες νίκες η Ζαλγκιρις.
Δεν θα είναι καθόλου εύκολο για την Φενερ.

Αηδιασαμε και φετος

Αναμενομενα ρε συ…το θεμα ειναι οτι μπορουσαμε να κερδισουμε και τα κοράκια αν δεν μαλακιζομασταν εμεις 4 λεπτά.
Πάντως ειλικρινά δεν θα με ενοχλήσει που θα αποκλείστουμε κατά 80% αλλά που θα γίνει από αυτούς, από αυτή την κωλοομαδα των σαλτιμπαγκων.
Δεν πρόκειται να δω το ματς αύριο, ανακατεύομαι που βλέπω αυτές τις φάτσες των θεατρινων των σιχαμενων, όχι άλλο Φερναντεθ και λοιπούς.

Πουκλ λεει στο αυριανο :joy:, καμια τυχη

Το κακο μ’αυτο το 2-0 και τον τροπο που εγινε ειναι οτι βγηκαν κατι παναθηναικακια να αμφισβητησουν την αξια του καλαθη, του πιτινο και τα λεφτα που βαζει ο γιαννακοπουλος.
Η ευκαιρια χαθηκε στο πρωτο, δεν εχεις την ομαδα του '11 να κανεις 2 σερι τετοια ματς εκτος εδρας.
Και προφανως αν καναμε τα τερτιπια της ευρωλιγδας και του μπερτομεου θα ειχαμε παει φ4 περσι και σημερα η σειρα θα ηταν στο 1-1. Πιστευω οτι μπορουμε να παρουμε τα 2 μεσα κ μετα οτι θελει ας γινει.

Οτι η ομαδα ειναι κακοστημενη το λεμε απο το καλοκαιρι. Επισης οτι πας με μπατζετ 10 μυρια να ανταγωνιστεις 30 και 40 και παρολα αυτα το καλοκαιρι υπηρχε μια ατμοσφαιρα παμε για το εβδομο ειναι επισης γεγονος. Η ομαδα εκανε υπερβαση και μπηκε στα πλευοφ λογω Πιτινο αλλα για παραπανω δεν ειναι δυστυχως. Και αυτα τα λεγαμε απο το καλοκαιρι που εγιναν τα τραγικα λαθη να φυγει ο Σινγκλετον, ο Ριβερς και ο Τζεημς.

Τωρα για τους ασχετους με το αθλημα που κραζουν τον Καλαθη εγω πραγματικα εχω σταματησει να ασχολουμαι.

Απορω με το εαυτο μου γιατι ασχολουμαι ακομα…
Δημήτρη Γιαννακοπουλε άντε στο διάολο.