Παναθηναϊκός

Το χειροτερο της κινησης ειναι οτι εκρινε την μαχη της παραμονης, κατα τα αλλα ρεσιταλ ηθικης απο τους “αλλοιωτικους” Αγγελοπουλους ολη την εβδομαδα.

Να πανε να γαμηθουνε ολοι τους παρεα.

Πάντα μπροστά του θα τον βρίσκει τον ΠΑΟ ο γάβρος. Έχει πολλά επεισόδια ακόμα βέβαια το σήριαλ. Για να δούμε…

Αν ισχύει αυτή η κίνηση, ΓΑΜΗΣΕ. Εννοείται ο DPG είναι ντροπη για τον αθλητισμό, αλλά για πολύ κόσμο - όπως εγώ - που ούτως ή άλλως αναζητεί τον αθλητισμό σε σοβαρά πρωταθλήματα και ανθρώπους, περνάω τέλεια μαζί του. Αν το έκανε όντως, του βγάζω το τρολοκαπέλο!

Και πλάκα πλάκα είναι doable σενάριο. Δηλαδή ακόμα και μικρούς να βάζει να παίζουν Α1, ο ΠΑΟ θα βγαίνει πρώτος, αν όχι εύκολα, τέλος πάντων τελικούς πάει άνετα. Ε και βάζει σε Αδριατική και Ευρωλίγκα τους πιο καλούς παίκτες. Άψογο!

*Edit: καθόλου άψογο φυσικά για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Παλιά είδηση…Πριν κάνα 2μηνο είχε ξαναειπωθει, όταν οι γαύροι έλεγαν από τότε για Αδριατική.
Εννοείται βέβαια ότι πρόκειται για τρολια του ΔΓ, δεν υφίσταται θέμα Αδριατικής για ΠΑΟ και λογικά δεν πρόκειται να πάει ούτε ο γαύρος, διαφωνουν κάποιες ομάδες εκεί.

Το θέμα είναι ότι όλο αυτό που συμβαίνει στο μπάσκετ είναι για γέλια, όπως για γέλια ειναι και οι Αφοι και ο ΔΓ και γενικα οτιδήποτε συμβαίνει σε αυτό το ατελείωτο χάλι που λέγεται Ελλάδα.
Ας κάτσουν να φαγωθούν μεταξύ τους, ας σκοτωθούν κιόλας, στα παπαρια μου.

Ρε παιδιά, αυτοί οι δύο δεν είχαν σφαχτεί το 2013; Η υπόθεση με τα γενόσημα αν θυμάστε. Πανό στο ΟΑΚΑ, πρωτοσέλιδα στην Πράσινη κτλ. Περασμένα - ξεχασμένα προφανώς.

Ταιριαζουν στα μυαλα…

Hall of famer ηταν και παει…
Παλι απτην αρχη

Κρίμα…Πάνω που είχαμε πιστέψει ότι θα μείνει.
Όπως λες, πάλι απ’την αρχή. Γελάω με αυτούς που λένε για Πεδουλακη, καλός χρυσός ο Αρτζι αλλά όχι για να είναι πάλι στον πάγκο.

Καλως τα δεχομαστε.

Το θεμα ειναι το εξης, ο ΔΠΓ θεωρει επιτυχια το Πρωταθλημα, απο την στιγμη που “εριξε τον γαυρο στην Α2” (οπως λεει ο ιδιος) το Πρωταθλημα ειναι εξασφαλισμενο οποιον και να φερει και εμεις ειμαστε αχαριστοι οπαδοι. Οποτε γιατι να χαλαει την ζαχαρενια του να φερει προπονητη σοβαρο? Αρτζι και νταμπλ του χρονου με κανα Προμηθεα παλι και φουλ επιτυχημενη χρονια. Στην Ευρωλιγκα κατι θα βρουμε, καναν Μπερτομεου, καμια Euroleague Mafia και ολα κομπλε.

Για γέλια…Όχι 7, 27 χρόνια θα κάνουμε να ξαναδούμε φ4.

αμα δεν ερθουν παιχτες που να μπορουν ,δεν θα ξαναπαμε final 4 οποιον προπονητη και να εχουμε

Πραγματικα εξαιρετικο αρθρο, λιγο μεγαλο αλλα αξιζει

https://www.thehateful8.net/post/beyond-the-aquila-rift

Ρε παιδιά ποιο Final Four ?? Δεν φταίει ούτε ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, ούτε οι Αγγελόπουλοι. Απλά δεν υπάρχουν λεφτά στο ελληνικό μπάσκετ πλέον.

Εδώ η Μπαρτσελόνα παίρνει Μίροτιτς με 9 εκατομμύρια το χρόνο (κλειστό τριετές). Και άλλους παικταράδες πήρε επίσης. Βάλτε ότι κράτησε και τον Ερτέλ κτλ. Οι Έλληνες παράγοντες δεν μπορούν να παίξουν με τέτοια ποσά, οπότε μοιραία το ταβάνι για ΠΑΟ και ΟΣΦΠ του χρόνου είναι οι «8» της Ευρωλίγκα.

Επίσης Ρωσία, Τουρκία, Ισπανία (και η Αρμάνι Μιλάνο στην Ιταλία) έχουν ομάδες με πολύ μεγαλύτερα μπάτζετ από τις ελληνικές, οπότε εκ προοιμίου δεν έχεις ΚΑΜΙΑ ελπίδα να τις ανταγωνιστείς.

Δεν είναι θέμα Πεδουλάκη γιατί και ο Πιτίνο να έμενε δεν μπορούσε να αντιμετωπίσει τη Μπαρτσελόνα του Μίροτιτς. Αυτές οι ομάδες έχουν ξεφύγει πλέον. Τα πάντα είναι τα λεφτά που στο ελληνικό μπάσκετ δεν υπάρχουν.

Ναι λεφτά δεν υπαρχουν, αλλά είναι και θέμα επιλογών. Αν κάνεις σωστές κινήσεις έστω και με λίγα λεφτά μπορείς να έχεις καλά αποτελέσματα.
Ο ΔΓ και ο Πεδουλακης φτιάχνουν ομάδα επιπέδου Eurocup με αυτά που έχω δει αν και δεν ασχολούμαι πολύ πλέον, είμαι απογοητευμένος.
Δεν λέω να είμαστε στο επίπεδο της Ρεάλ, Φενερ, ΤΣΣΚΑ αλλά όχι και να λέμε ότι η 8αδα του χρόνου θα είναι υπέρβαση…ας αποφασίσει επιτέλους ο ΔΓ τι θελει να κάνει.
Ξαναλέω δεν ασχολούμαι πολύ, έχω μείνει στον Ραις και έναν που έφερε ο Πεδουλας από το Περιστέρι.

στο ποδοσφαιρο ουτε μια κινηση?
Σκουρα τα πραγματα εκτος και αν βγει αυτο που προτεινε ο Γιαννακοπουλος

Σκούρα είναι εδώ και χρόνια. Και έτσι θα παραμείνουν για πολλά ακόμα.

Ας ξυπνησει ο κοσμος να βοηθησει, αλλος τροπος δεν υπαρχει.-
Αλλιως δεν πειραζει, σταυροποδι στο καφενειο να πληρωνουμε καφεδες και μπυρες και να βριζουμε το καθε παιχτακι που ετυχε να φορεσει τη φανελα, αλλα για την ομαδα ουτε ευρω.

Καλα τα “2,5 εκατομμυρια Παναθηναικοι να βαλουν απο 8 ευρω μαζευτηκε το ποσο” ειναι τοσο εξωφρενικα εκτος λογικης που δεν υπαρχει λογος να ασχολουμαστε.

Η “προταση” του Τρακη ειναι μια βλακεια απλα για να εχουμε κατι να ασχολουμαστε ενα χρονο μεχρι την επομενη κωλοτουμπα του.

Ρε εγώ θέλω η ομάδα μου να γαμάει και να δέρνει, να μη βάζω ούτε ευρώ και να έχω γνώμη για τα πάντα, γίνεται;; βαρέθηκα να πηγαίνω γήπεδο να δίνω τα λεφτά μου και να μαστε τα ίδια 200 με χιλια άτομα στο γήπεδο…εκτός βέβαια αν παίζουμε με τον γαύρο ή κάποιο ντέρμπι στην ευρωλιγκά και αξιωθούν οι παναθηναικάρες να σηκωθούν απ τον καναπεδάκο τους…άλλα άμα τους ζητήσεις 8 ευρώ θα γυρίσουν τον καναπέ τους ανάποδα…δε σας έκανε ο βαρδινογιάννης, δε σας έκανε ο αλαφούζος, δε σας κάνει ο γιαννακόπουλος, βάλτε λεφτάκια τσαμπατζήδες μου

Εγώ δεν νομίζω ότι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος φτιάχνει ομάδα Eurocup. Δηλαδή όταν φτάνει μία ανάσα από τον Στρέλνιεκς και τώρα προσπαθεί να κάνει την υπέρβαση με τον Τζίμερ Φριντέτ, ε αυτό δείχνει ότι το παλεύει. Σε δύσκολους οικονομικά καιρούς για το ελληνικό μπάσκετ, χτυπάει παίχτες από το πάνω ράφι. Φυσικά είναι πολύ δύσκολο να ανταγωνιστείς ομάδες όπως η εξωγήινη Μπαρτσελόνα του Μίροτιτς (για τα ευρωπαικά δεδομένα μιλάμε πάντα) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το παλεύει για να φέρει πολύ καλούς παίχτες στον ΠΑΟ.