Παναθηναϊκός

Οι γεροι ειχαν μπατζετ 25 χαρτια, αλλες εποχες. Ο δημητρης ειπε απτην αρχη οτι αυτο δεν γινεται πλεον, εχουν πεσει οι δουλειες και εχει ανεβει η φορολογια, βαζει 6 + 7 απτα εσοδα και ετσι βγαινει το μπατζετ.
Αν εσυ πιστευεις οτι επρεπε να δωσει τοσα λεφτα στο στρελνιεκς, οκ. Να παρεις παιχτη απτα χερια της τσσκα,ρεαλ,φενερ κλπ δε γινεται. Εγω απτην αρχη φριντετ ηθελα αν και ειναι δυσκολο ακομα.
Οταν συγκρινεις συμβολαια προσεξε τη μετατροπη δολλαρια-ευρω. Στο στρελνιεκς εδινε οριακα στο μυριο ευρω κ υπεγραψε τσσκα με 1,2+1,2 ευρω. Στο φριντετ δινει 1,3+1,4 δολλαρια και ζηταει 1,7+1,7.

Για γιαννακοπουλο,ειπαμε, δεν ειναι απαραιτητο οτι συμφωνω με οτι λεει και κανει αλλα ειναι η μονη λυση. Αυτο τουλαχιστον οφειλεις να του το αναγνωρισεις.

Δεν υποχρεουται να κανει τιποτα, δικο του το πορτοφολι ο,τι θελει κανει, αμα μεχρι εκει μπορει καλως, ο μονος που εμεινε ειναι οπως λες (αν και με δικη του ευθυνη λεω εγω, αλλα οκ, αλλη κουβεντα).

Αυτο που απαιτω ειναι να μην με δουλευει ρε σε ομως. Ναι πες του δωσανε οι Ρωσσοι 1.2 και εμεις δεν μπορουμε, σεβαστο. Πες ο Φριντετ θελει πολλα και ασε τις “μυθικες” προτασεις με λεφτα που οταν πει οχι ολως τυχαιως εξαφανιζονται. Και κυριως βγες και πες ξερετε κατι? Για εκει ειμαστε, να παλευουμε για 8αδα λογω μπατζετ, φορολογιας κτλ. Μην βαζεις τους Κοντους και τους Συριγους να παραμυθιαζουν τον κοσμο για την ομαδαρα που φτιαχνουμε με τον καλυτερο προπονητη της Ευρωπης (γελανε οι πετρες) και να ετοιμαζομαστε να ραψουμε το 7ο. Το παραμυθι δεν το μπορω και ακριβως τα ιδια ελεγα και περσυ γιατι φαινοταν με τις κινησεις του καλοκαιριου που παει το πραμα.

3 Likes

Τον πήρατε τον φριντετ, δυνατός σκόρερ, αλλά άμυνα ούτε για πλάκα. Θέλει καί πολλές μπάλες. Με Άρτζι δεν ξέρω αν κολλάει, πιο πολύ κολλούσε ο στρελνιεκς

Κατσε να ανακοινωθει πρωτα.

Ενα προβλημα ειναι οτι ενω εχει τρομερο επιθετικο ταλεντο ειναι ενας τυπος που δεν επιασε στο ΝΒΑ γιατι θεωρουσε οτι η ομαδα επρεπε να στηθει γυρω του και να παιρνει ολες τις επιθεσεις, ακριβως η αντιθετη φιλοσοφια απο τον Πεδουλακη δηλαδη, τα λεει ωραια ο τυπος σε αυτο το βιντεο

Εξυπακουεται οτι αν καταφερει να τον ενταξει στο συστημα και πιασει στην Ευρωπη θα παραμιλαμε.

Αν είχε μείνει ο Πιτινο θα ήμουν πολύ πιο σίγουρος ότι μπορεί να πιάσει, με Πεδουλακη εχω σοβαρές αμφιβολίες.

Aξιζει το ρισκο για μενα. Με τα λεφτα που παιζουν γενικως και τις μεταγραφες που γινονται/ετοιμαζονται μονο παιρνοντας ενα τετοιο ρισκο με παιχτη που ΜΠΟΡΕΙ να βγει πρωτοκλασατος σε ΕL εχουμε τη δυνατοτητα να ελπιζουμε. Με Στρελνιεκς (ή αντιστοιχους παιχτες δεν εχω κατι με τον συγκεκριμενο δλδ) οι δυνατοτητες ειναι εξαρχης γνωστες και περιορισμενες

1 Like

Το ιδιο ρισκο ειχαμε παρει το 13 με καπονο, παλι με πεδουλακη, και δε μας βγηκε. Σε καποιους εφταιγε ο πεδουλακης που δεν μπορεσε να τον εκμεταλευτει. Μακαρι να βγει, ειναι μεγαλη μεταγραφη για τα δεδομενα της ομαδας. Αν ισχυει για ρολ και παρουμε και ενα 5αρι απτο πανω ραφι ειμαστε καλα.

επειδή δεν τον γνωρίζω ιδιαίτερα, @QuintomScenario (ως αρκετά καλός γνώστης του nba όπως έχω διαπιστώσει) έχεις άποψη;

Ειναι ο ορισμος της high risk high reward κινησης, αληθεια ειναι αυτο.

Τι λεμε?

Για τον φριντετ;

Δεν τον ξέρω

2 Likes

Ανακοινώθηκε και ο Αμπρίνες από την Μπαρτσελόνα που το ρόστερ της σκορπάει τρόμο σε όλη την Ευρώπη. 1,01 απόδοση για να πάρουν την Ευρωλίγκα!

Ξέφυγαν τελείως εκεί στη Βαρκελώνη. Πραγματικά σκορπάει τρόμο η Μπαρτσελόνα, απίστευτο ροστερ.

Δηλαδή έχει πάρει Cory Higgins (Cska), Brandon Davies (Zalgiris), κι από NBA Mirotic και Abrines? Ε στάνταρ το #1 φαβορί για κατάκτηση Ευρωλιγκας, έτσι? Δεν αστειευονται…

5 αποδοση δινει.
Ειναι για γερο χτυπημα,για οσους εχουν καβα.

Και μετά μου λέτε ότι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος δεν ενδιαφέρεται για τον ΠΑΟ. Βιάστηκαν να κράξουν τον Τράκη. Μη σας πω ότι με τέτοιους παιχταράδες θα μπορούσε να χτυπήσει Final Four. Τουλάχιστον να το παλέψει στα ίσα.

Στο βίντεο βλέπουμε τον παιχτάρα να σταματάει στα ίσα τον Kawhi Leonard !!! Του πήρε το πορτοφόλι λέμε! :muscle:

Με Φριντέτ και Τζόνσον τούς γλέντησε όλους ο Τράκης!

Wes Johnson ε? Κοίτα να δείς ο ΠΑΟ…

Τον θυμάμαι από την θητεία του με τους Lakers που ήταν απίστευτα τίμιος για τον χρόνο που έπαιζε.

Για ομάδα Argy είναι ότι πρέπει, σκεφτείτε έναν 5 σκαλιά πάνω Θ.Α. (χωρίς να υπολογίζω τρίποντο).

Σούπερ μεταγραφή, κάποιοι ενδοιασμοι μπορεί να υπάρχουν σχετικά με το ότι δεν έχει εμπειρία από Ευρώπη και ότι στον πάγκο είναι ο Πεδουλακης και όχι ο Πιτινο με ότι αυτό συνεπάγεται, αλλά είναι παίκτης που αν μπει στο κλίμα έχει να δώσει πολλά. Αθλητικός, γρήγορος με καλό σουτ και σούπερ στην άμυνα. Και μεγάλη εμπειρία στο NBA, 600 και βάλε παιχνίδια.
Στις θέσεις 1-3 είμαστε κομπλέ, στις 4-5 υπάρχει θέμα. Ας ελπίσουμε ότι Ουαιλι και Μπεντιλ θα μας βγουν αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα.