Κατάλληλη εισαγωγή τραγουδιού για σήμα ραδιοφωνικής εκπομπής

Αυτό το θέμα μ’ έχει απασχολήσει αρκετές φορές στο παρελθόν… Πάντως εγώ αν μπορούσα να επιλέξω, θα έβαζα την εισαγωγή του TAROT WOMAN των RAINBOW…

Σωστοοοοος 8)

Επισης Child in time και Lazy απο Deep Purple, Hells Bells απο AC/DC, Communication breakdown απο Led Zeppelin κα

χμμμμ,ανάλογα το τι στυλ είναι η εκπομπή…Με το που είδα εισαγωγή τραγουδιού το πρώτο που σκέφτηκα είναι το Rock you like a hurricane με την φιλαρμονική…Αλλά είναι πολύ μεγάλη εισαγωγή :wink:
Πολύ καλή για εισαγωγή,κατά τη γνώμη μου είναι η αρχή από Moondance(Nightwish) αλλά και το ορχηστρικό των Sonata arctica - Revontulet…
Για πιο “δυνατή” μουσική New noise - Refused Είτε τα πρώτα 15 sec από το Little know it all των Iggy pop+Sum 41 ή After forever - Decipher ενώ για πιο χαλαρό θα διάλεγα κάτι από Dream Theater και σταματάω εδώ γιατί θα γράψω πολλά ακόμα :lol: :lol: :lol:

Powertrip - Monster magnet.

separate ways journey

Χαχαχαχα! jim_lick έγραψες πάλι!

Παίδες γαληνέψτε… Seek & Destroy

Κάτι πορωτικές riffάρες στο 3ο λεπτό του Sabbra Cadabra των Black Sabbath :roll:

Testament - Return To Serenity
Α, και εχει και ωραιο κοψιμο λιγο πριν αρχισουν τα φωνητικα για να χωσεις αλλο τραγουδι.

The ecstacy of gold του Ennio Moricone παιγμένο live από την συμφονική ορχήστρα του San Francisco με μαέστρο τον Michael Kamen (κάτι μου θυμίζει!) :roll:

Ανάλογα το στυλ!!Αλλά αν έχεις ακούσει το Ghost Love Score (nightwish στο Once)κάπου στα ενδιάμεσα που θυμίζει έντονα soundtrack.Αλλά και την εισαγωγή του Bless the child.AAA και το Gatekeeper απο Within Temptation. :wink:

η εισαγωγη toy Bless the Child ειναι πολυ τελεια…οπως και του Kuolema Tekee Taiteilijan απο το Once αν και ναι καπως πιο συναισθηματικη…αλλα μενα 8α μου αρεσε πιο πολυ αυτη του My choice των After Forever…

Και το Am Fenster από City είναι πολύ καλό. Το είχα χρησιμοποιήσει στην σχολή, όταν κάναμε πρακτική στο ραδιόφωνο και είχε δέσει εξαιρετικά…

Dust - Ivory :!:

Apeires oi epiloges… Egw isws evaza Metallica - Frantic. Alla kapoios proanefere Seek & Destroy (epishs kalh epilogh). Kai Black Sabbath - Paranoid kalo… Kai Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name (den skerw pws mou hr8e lol). Kai… kai… apeires epiloges! :roll:

se mia diafhmish enos 8eatrou epaize muse k htane gamato!!!@!

abba - arrival
orff - carmina
de mou rxete kati…

Ηelloween - Mankind

Για την εισαγωγή του και μόνο που είναι όλα τα λεφτά.

Joe Satriani-Summer song

Archive - Lights

καποτε που εκανα rock εκπομπη στο ραδιο…το still iam sad απ το ομωνυμο των rainbow…καλη φαση…:slight_smile: :slight_smile: