Γιωργιος Γκιολβας

Ο Γκιολβας(συγχωρεμενος τωρα πια)ηταν ενας ανθρωπος που γνωριζοταν καλα με τον Tesla και εμπλεκεται με την παραφυλολογια της Ομαδας Ε.Εγω λεω να μη πω αλλα προς το παρον και θα περιμενω να ανοιξει η συζητηση. :wink:

Ξεκινα εσυ που γνωριζεις καλυτερα το θεμα.

να βάλουμε poll “ποιος από τους ;ed zeppelin και defix” θα ξεκινήσει τελικά αυτό το thread.

Bασικα εγω ειχα λιωσει στο internet(περιεργο)διαβαζωντας τα παντα σχετικα με Γκιολβα και τα συναφη πριν απο κανα εξαμηνο οποτε δε θυμαμαι πολλες λεπτομεριες αλλα αυτο που μου εχει μεινει ειναι οτι ο Tesla και ο Γκιολβας εχουν υποτιμθει οσο δεν περνει και γενικα εχουν σιγουρα παιχτει βρωμικα παιχνιδια πισω απο τη πλατη τους(μας).Εσυ εχεις καμια ερωτηση?:-k

Ψηφιζω Μανο87 για ν’αυξησει κι αλλο τα ποστ του.

Λεγε ρε Ιντεφιξ. Εγω τον θυμαμαι ως μια θρυλικη μορφη που καυχιοταν (οχι αυτος τοσο οσο ο Φουρακης) οτι εχει υπεροπλο στον Ολυμπο. Και οτι θα το χρησιμοποιησουν οι δικοι του εναντιον των οχτρων της Ελλαδας. Διαφορα μυστηρια πραματα.
Βεβαια θεωρειται ως ενας μεγαλος εφευρετης αν αφησουμε περα διαφορες βλακειουλες. Τωρα για την γνωριμια με τον Τεσλα, δεν θυμαμαι καλα. Ο Τεσλα πεθανε το 44 αν δεν κανω λαθος. Ποτε προλαβε να τον γνωρισει ο Γκιολβας που πεθανε πριν καμια 4ετια?

Εγω ξερω οτι με αυτους ασχολειται ο Λιακοπουλος…

Στανταρ τον γνωρισε και ειχαν φτιαξει μαζι διαφορα.Το θεμα ειναι οτι Γκιολβας υποστηριζε οτι και καλα οι Αμαρικανοι δεν χρηματοδωτουσαν τον Τesla και στα τελευταια του ο Tesla δεν ειχαι ουτε να φαει.Το θεμα ειναι οτι η ο Γκιολβας στα γεραματα του τα ειχε χαμενα η ειχε πραγματικα αποκρυφη γνωση και ισχυουν αυτα που μας ελεγε τοσα χρονια

Ε νταξ, την ειχε ακουσει ο γερος απ’την πολυ την επιστημη. Ειναι διαολεμενα πραματα αυτα. :frowning:

http://www.newbrain.gr/giolvas/index.htm
Φιλε led αν διαβασεις τις συνεντευξεις του θα εισαι μεσα στα πραγματα.Αξιζει. :slight_smile:

οέο???

Φοβερά τα όσα γράφονται σε αυτή τη σελίδα, μένεις με το στόμα ανοιχτό. Αν και κάπου μέσα μου δυσκολεύομαι να τα πιστέψω, όχι λόγω καχυποψίας αλλά επειδή είναι τόσο έξω από από αυτά που ξέρω.

Το σίγουρο είναι ότι οι βλακείες που έχουν κάνει διάφοροι Έλληνες και αναφέρονται στις συνεντεύξεις είναι αλήθεια!! :stuck_out_tongue:

Καλα ρε συ τις διαβασες ολες του τις συνεντευξεις?
Για τον γερο τον Καραμανλη λες,ε? :wink: [-X

Δεν τις διάβασα όλες τις συνεντεύξεις να πω την αλήθεια.
Το σχόλιο πάει στον Καραμανλή αλλά είναι χιουμοριστικό!

Ο Τέσλα είναι ο Μπάουι:!:

Ο Τεσλα όντως πέθανε στην ψάθα. Τον Γκιόλβα τον είχα και πριν ακουστά και νομίζω πως το μόνο κατοχυρωμένο που έχει ήταν μία πατέντα που καταργούσε τις βλαβερές συνέπειες του τσιγάρου. Κατά τα άλλα διαβάζοντας συνεντεύξεις του, τον κόβω ολίγον τι φασίστα.

+1.Ομαδα Ε και μαλακιες.Ειναι ιδεολογικα επικινδυνα ολα αυτα.Αλλα τον Γκιολβα τον παραδεχομαι σαν επιστημονα 100%.Μεγαλο μυαλο!

Δηλαδή τι έχει καταφέρει αυτός στην ουσία για να τον θεωρείς (θεωρείτε) μεγάλο μυαλό?:-k

Κοιτα φιλε Μανο δε θα κατσω να κανω διαλεξη τωρα αλλα αν σε ενδιαφερει κατσε να διαβασεις σχετικα θεματα και μετα ελα να μου πεις ολοκληρωμενα τα γνωμη σου αν θες γιατι ετσι δε μπορω να σου δωσω καμια διευκρινιση.

Αν ήθελα διάλεξη θα καθόμουν να διαβάσω όλα τα σχετικά θέματα… Δλδ, είναι τόσα πολλά που έχει καταφέρει που έιναι αδύνατον να γράψουμε τα βασικά σε μερικές γραμμές? Ήμαρτον ακόμα και για τον Einstein, τον Heisenberg, τον Newton ή τον Volta θα μπορούσαμε να το κάνουμε#-o
Τουλάχιστον πες 2 λόγια, αν είναι να δω αν αξίζει τον κόπο να κάτσω να ψάξω, γιατί μετά την λαίλαπα Λιακόπουλος είμαι επιφυλακτικός πάντα.

Ok, αν βαριέσαι πάω πάσο:p

Οk βαριεμαι sorry.