Κενωνία άτιμη

Με αφορμή τον φετινό συναυλιακό καταιγισμό θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μία σκέψη που με βασανίζει τα τελευταία 22 χρόνια.

Ήμουν μαθητής της 1ης Γυμνασίου, όταν έφερα από την Salina στο Παγκράτι (τότε Υμηττού και Τιμοθέου) το Lick it Up των ΚΙSS. Ήταν το πρώτο τους άλμπουμ μετά το εκπληκτικό “Creatures of the night” και το πρώτο της μπάντας χωρίς make-up, αλλά και χωρίς (επίσημα πλέον) τον ACE FREHLEY στην μία από τις δύο κιθάρες.

Από τότε οφείλω να ομολογήσω ότι νιώθω μέλος τους. Πέρασαν από τα χέρια μου, αφίσες, μπλούζες, κούκλες, μέχρι και παιχνίδι στο Dreamcast με πρωταγωνιστές τους Demon, Space-Ace, Starchild και Catman. Από LP, video, Best, έχω τα πάντα, ή σχεδόν τα πάντα. Ένα μόνο δεν έχω αξιωθεί να κάνω. Να τους δω ζωντανούς στην σκηνή.

Έφτασα πολύ κοντά στο να το κάνω, στο πρώτο re-union, το 1996 όταν θα παίζαν στο Monster of Rock του Donington Park (άσχετο, αλλά τους είχε ανοίξει ο Οzzy τότε), όμως τελικά δεν τα κατάφερα.

Νιώθω τυχερός που αξιώθηκα να απολαύσω σε συναυλίες τεράστια ονόματα του παγκόσμιου μουσικού στερεώματος και φυσικά τους θεούς-Motorhead. Όμως τους ήρωες των εφηβικών μου χρόνων τους έχω δει μόνο μέσα από το γυαλί και ζηλεύω όσους τα έχουν καταφέρει.

Αυτά… :frowning:

Σε καταλαβαίνω, ΚΙSS είναι αυτοί.

Δεν ψάχτηκες να τους δεις στην περιοδεία του '98;;; :-k

Πολύ δύσκολοι καιροί οικονομικά για μένα τότε. Και απ’ ότι διάβαζα στο “ΚΙSSAsylum.com” (ανεπίσημο σάιτ και άρα πιο έγκυρο σε ορισμένα πράγματα), όχι οι καλύτεροι για τους ΚΙSS που είχαν προβλήματα τόσο με τον Ace όσο και τον Peter Chriss

Οι K.I.S.S. δεν είναι από τις πολύ αγαπημένες μου μπάντες (μουσικά)! :-k

Αλλά τους σέβομαι και τους συμπαθώ όσο λίγους! :wink:

Επειδή είμαι πορωμένος με lives γενικότερα και θέλω να έχω δεί όσο περισσότερα ιστορικά groups γίνεται πριν αυτά διαλυθούν, δεν αφήνω τις ευκαιρίες να πάνε χαμένες!

Προς το παρόν, δεν έχω τη δυνατότητα να πηγαίνω U.S.A., αλλά την Ευρώπη την επισκέπτομαι συχνά!

Καλή ώρα, αύριο πάω στο Βέλγιο για Aerosmith, Iron Maiden, Black Sabbath (feat. Dio) και Ozzy Osbourne!!! :yahoo:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και πραγματικά καίγομαι και εγώ να δώ τους K.I.S.S. live!

… ένα πράγμα περιμένω…

Αρχές του 2008 να ανακοινώσουν ευρωπαϊκή περιοδεία! :wink:

Έτσι και το κάνουν αυτό, βάζω στοίχημα ό,τι θες, ότι θα παίξουν και στο Donington! :yes:

Και τότε απλά, θα είμαστε εκεί!!! 8)

Ω ναι!!:smiley:

Αμήν!!

ΥΓ.: Οι ίδιοι οι ΚISS έχουν επαναλάβει ότι το όνομα τους δεν προέρχεται από αρχικά, αλλά σημαίνει απλά “φιλί”.

Ακριβώς αυτό ήμουν έτοιμος να πω.

Δεν είναι Κ.I.S.S. αλλά Kiss.

Οχι.
Ειναι K.I.S.S.

Knights In Satan’s Service.
Μακρια απο δαυτους.Ειναι του σατανα.Οουοου.

#-o :lol:

Μαλάκες Αμερικανοί.

Οι μάσκες τους είναι φάτσες δαιμόνων. Επίσης το ίδιο συμβαίνει και με τα παλιοσατανια τους Slipknot τους AntiChrist/DeathtoChrist, τους Black Sabbath, τον Eddie και τον Alice Cooper που πήρε το όνομα του από δαίμονα:p :lol: :lol: :lol: :lol:

Μαγισσα ειναι η Alice Cooper.

Θα το παλεψω κι εγω… Ετσι Δημητρη??:smiley: :smiley: :slight_smile:

Χαχα! :lol:

Φυσικά, Kiss είναι! :wink:

Απλά, “κουβαλάω” περίπου 15 χρόνια τώρα ένα κόλλημα, γιατί η πρώτη μου κασέτα Kiss ήταν γραμμένη ως Κ.Ι.S.S. :stuck_out_tongue: :lol:

Έτσι τους συνήθισα, έτσι ζωγράφιζα το λογότυπό τους στα θρανία και ακόμα και τώρα, πολλές φορές ξεχνάω ότι το “σωστό” είναι Kiss! #-o :lol:

:dunno:

Έτσι ακριβώς! :smiley:

Ναι , και μάλιστα Θειά μου!:stuck_out_tongue:

[SIZE=“7”]Σ’ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ!!![/SIZE]

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Τι να πω ρε μεγαλε, μακαρι να κανουν αλλη μια Ευρωπαϊκη περιοδεια πριν να πεθανουν και να καταφερεις να τους δεις…!

:stuck_out_tongue:

[SIZE=“6”][FONT=“Arial Black”]ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΕΕΙ???[/FONT][/SIZE]

Αχχχ! Ωραίες εποχές!
Αυτό το post το έγραψα πέρσι τον Ιούνιο!

Και αποδείχτηκε γουρλίδικο!
Γιατί τελικά οι KISS έρχονται Ευρώπη! :band:

Και για φέτος πάντως έχει εξίσσου δυνατό stuff, που μέσα σε ένα 24ωρο (oh yes! :yes: ) περιλαμβάνει Bon Jovi, Twisted Sister, Journey, Def Leppard, Whitesnake, KISS και αρκετά ακόμα! :drunk:

Αυτό δεν θα είναι 24ωρο! To όργιο της ποζεριάς θα είναι! :dance: :metal: :bounce: :vibrate: