Κραυγές

Ποια εινα η πιο ανατριχιαστικη/ξεχωριστη κραυγη που εχετε ακουσει?

Εγω παντα νιωθω ενα σφιξιμο στο στομαχι μολις ακουω την κραυγη του Roger Waters στο Careful With That Axe Eugene (ειδικα στις live εκτελεσεις των Ummagumma και Live In Pompeii)…

ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ

ΕΥΓΕ ΣΟΥ

ΛΟΙΠΟΝ Η ΚΡΑΥΓΗ ΤΟΥ ΡΟΜΠΕΡΤ ΠΛΑΝΤ ΣΤΟ SINCE I’VE BEEN LOVING YOU ΣΕ ΕΝΑ LIVE ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΤΟ 1988 ΑΚΟΜΗ ΗΧΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΡΕ ΡΟΜΠΕΡΤ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΡΕ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΑΠΟΛΑΥΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Stratovarius - Thin Ice

Η κραυγη του James Hetfield στο τελειωμα του Phantom Lord.

Το “Why Am I?” στο Promised Land νομιζω οτι ειναι αυτο που περιγραφεις. Αν και ολο το τραγουδι ειναι μια ανατριχιλα. Ψεμα, ολος ο δισκος.
Απο κοντα και οι κραυγες του Plant στο Since I’ve been loving you στο How the west was won, ολες οι κραυγες του Tate στο Roads to Madness καθως και αυτες του Gillan στο Child in time.

Γαματο θεμα.

Εμενα με τρελαινει το τελος του Question Of Heaven απο το Αlive In Athens.
Ανατριχιλα.

Βαλτε και τις κραυγες του Jason McMaster. :wink:

:thumbup:
Σωστος ο Ντεφιξ!!!

Στο Child In Time
και στο A Great GIg In The Sky η γυναικα σου δημιουργει αισθηματα χωρις καν να σου λεει κατι…

Πωπω φιλε… Εγραψες λεμε!

Το A Great Gig In The Sky εχει τα καλυτερα φωνητικα που εχω ακουσει ποτε!!!

Claire Torry… :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Επισης να προσθεσω τις κραυγες του Anselmo στο τελος του Cemetary Gates!

+4311453213.Μιας και ειπες Αnselmo εγω λεω το Fucking Hostile στο τελειωμα και παλι… :wink:

Emena pali, otan akouw thn leksh “krauges” mono ena tragoudi mou erxete sto mualo.
[FONT=“Arial Black”]SIRENS - SAVATAGE[/FONT]
A re jon ti mas exeis kanei 8) 8)

κι εγώ θα ψηφίσω Great Gig in the Sky σε όλες τις εκτελέσεις .Επίσης από ένα παλιό dark wave σχήμα vyllies oi kραυγες τους είναι πολύ ανατριχιαστικιές.

Deep Purrple- Child In Time
Manowar- Heart Of Steel
Iron Maiden- Run To The Hills
Savatage- Gutter Ballet, When The Crowds Are Gone

Για μένα είναι τα εξής…

Deep purple - Child in time
Twisted sister - Come out and play
Iron maiden - The number of the beast (περίεργο που δεν το έβαλε κανείς ως τώρα)

και τέλος,όταν λέμε την λέξη “[B]ΚΡΑΥΓΗ”[B] ένας μου έρχεται στο μυαλό και ένα κομμάτι απο αυτόν στα τελευταία δευτερόλεπτα,πριν δώσει μαθήματα κιθάρας ο μέγιστος κιθαρίστας που είχε στην μπάντα του τότε…ο Jake e lee…

OZZY OSBOURNE κύριοι και BARK AT THE MOON

Δυο κραυγες μου ερχονται στο μυαλο:1)Rob Halford στο The Ripper και Victim Of Changes 2)John Oliva στο Beyond The Doors Of The Dark.

eric Adams.

Ακριβώς… Και Heart of Steel…

Criss oliva έχεις δίκιο φίλε,πως και δεν μου πέρασε απο το μυαλό;
Victim of chaaaaaaaaaaangeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesss…