Το θρεντ της ντροπής

Εχω συμπαθησει πολυ το τραγουδι του ΝοτηΣφακιανακη ‘‘παρε το δρομο’’ και επισης τα ‘‘γεννεθλια’’ με την φωνη του ιδιου!!!Ο τυπος φαινεται να το ΖΕΙ το κομματι ενω ο Μπικακης το τραγουδαει σαν να τον πηγαινουν για σφαξιμο…[-X

Ακουσε τα πιο προσεκτικα ολγακι. Ο Σφακιανακης τα Γενεθλια τα λεει με πολυ στομφο γιατι ουτε καν τον αγγιζει το κομματι. Οπως και πολλα αλλα που εχει διασκευασει/σκοτωσει (Ακου Βρε Φιλε, Η Μπαλαντα Του Κυρ Μεντιου). Ο Μπικακης που το εχει γραψει, τραγουδα με πραγματικο πονο…

Ρε Σφακιανακης ρεεεεεεε!
Να χα δυο χειροβομβιδες να τα καααανω οοοολα βιδες, σπιτια αυτοκινητα, κινητα κι ακινητα!
Πιότητα!

Απ’οτι εχω παρατηρησει, ο Σφακιανακης εχει θερμο κοινο εδω μεσα…

Τι να σου πω…ισος να χεις δικιο… ισως ο δευτερος να το ζει πιο πολυ απο οσο νομιζα… ισως επειδη νομιζω απ οτι ξερω ο Μπικακης το εχει γραψει για την ζωη του…και μαλλον εχεις δικιο…το τραγουδαει ισωσ με περισσοτερο πονο αφου προκειται για την ιδια του την ζωη… με νικησες…:frowning:

Ετσι Ετσι. NOTIS για πάντα. Το “σύστημα” τα σπάει. Είναι γαμάτο.
ΧΑ. @Νεφελη: Είδες που ρώταγες εμένα γιατί γράφτηκα στο rocking?

Το κομμάτι τα σπάει. Ο Μπικάκης μόνος του το έδωσε στον Νότη. Ήξερε και το έδωσε στο κατάλληλο άτομο. Το απογείωσε το κομμάτι!

Αν το εκανε, μεγαλη του βλακεια…

Η εκτελεση του σφακιανακη ειναι ξενερωτη και αθλια…

Ο dark λεει πολλες μαλακιες τελευταια, μη δινεται σημασια…

Μπορεί να μην νιώθει τόσο το τραγούδι ο Νοτης αλλα η φωνή του το απογειώνει το κομμάτι

Εγώ στην πενταήμερη περίμενα να πάει 6 η ώρα το πρωί στο λεωφορείο που είχαν ξεραθεί όλοι για να δώσω cd στον οδηγό. #-o Κάπου στο 5ο τραγούδι κάποιος (*^(Ο$@ ξύπνησε και το αλλάξανε :frowning: Και ήχησε στα αυτιά όλων μας η μελωδική φωνή του Sotis (remember Sotis?) :lol:


Δε νομιζω οτι ειναι σωστο να αναφερω το ονομα του Tupac σε αυτο το θεμα αλλα αξιζει να το ακουσει καποιος που ειναι ανοιχτομαλος.Ο Tupac για τη Hip Hop κουλτουρα ειναι οτι οι Deep Purple+Led Zeppelin+Pink Floyd μαζι.Ακουστε ρη μουσικη στο τελος και θα καταλαβαιτε οτι αυτος ο ανθρωπος ειχ ταλεντο.R.I.P

:lol: :lol: #-o

Τώρα το είδα βρε απαράδεκτε!!! :stuck_out_tongue:

Κωστας Καραφωτης - Της Αγαπης Μαχαιρια Loooooooooooooooooool!
Ρομπεξ αλλα μ’αρεσει…:-s
Και επισης ενα αλλο πολυ ωραιο (που δεν θεωρειται πολυ σκυλαδικο) ειναι του Ορφεα Περιδη - Φωτοβολιδα.:roll:

Λοιπόν

Θάνος Τζάνης Η γυναίκα της ζωής μου

Κώστας Καραφώτης Της αγάπης μαχαριά

Νότις Σφακιανάκης Ο αέτος και η στέλλα η συρνιά

και ναι ήρθε η ώρα και η στιγμή

Νίκος Καρβέλας Πότε μην λες ποτέ σόρρυ παίδες αλλά για μενα έχουν νόημα οι στίχοι του

και

Γιάννης Πλούταρχος Μικρές φωτογραφίες και Όταν θα φεύγεις

και τέλος ναι το ομολογώ

Πέγκυ Ζήνα σου το ορκίζομαι

Μην το λες και ο Σφακιανακης ζητησει να διασκευασει το κομματι επειδη πεθανε ο αδερφος του!

Black Eyed Peas - Don’t Phunk With My Heart
Black Eyed Peas - My Humps

Κοριαλάς!

disco 80s/ italo-disco…εκπληκτική μουσική, αλλά γουστάρω και αηδίες τύπου ι αμ δε σκατμαν