Σατανισμός(μπουυυυυ) και ροκ

To έχει στον warezakia το βιβλίο σε pdf, κατεβάστε το.

Τρέχω :lol:

οκ, γέλιο-γέλιο, αλλά το συγκεκριμένο βιβλίο το είχαν μοιράσει στο σχολείο μου όταν πήγαινα 1η γυμνασίου νομιζω… περιττό να πω ότι από αυτό έμαθα τους Venom, τους Angelwitch και τους Mercyful Fate… Α ρε εποχές!!! :lol::lol::lol::lol:

Και που να δειτε ενα αλλο που διαβασα πριν απο πολλα χρονια(με τιτλο ‘‘Ο Σατανισμος Στη Μουσικη Rock’’ απο εναν αλλο συγγραφεα(δε ξερω αν το εχει διαβασει κανεις σας η αν εχει γινει αναφορα πιο πισω).Ιδου μονο μερικες κουφες ερμηνειες.

-Ac/Dc σημαινει Antichrist Death to Christ(αντιχρηστος θανατος στο χριστο):lol::lol:

-Κiss.Σημαινει Kings In Satan’ Services(βασιλεις στις υπηρεσιες του σατανα):lol::lol:

-Το εξωφυλλο του Kings of Metal των Manowar παρουσιαζει τον αντιχριστο να εχει υποταξει τα εθνη(και καλα ο κοναν με τις σημαιες):lol::lol:

-Το συμβολο των Blue Ouster Cult(που στη πραγματικοτητα προκειται για το ασυμβολο του κρονου) ειναι αντιχριστιανικο και σημαινει το ερωτημα (σταυρωθηκε πραγματικα ο χριστος για σας"?:lol::lol:

Το αστειο της υποθεσης ηταν οτι στην εισαγωγη ο συγγραφεας αναφερει “τα κειμενα δεν εχουν τη παραμικρη δοση θρησκευτικου φανατισμου”.Που να ειχαν κιολας

Outlaw μάλλον το ίδιο βιβλίο λέμε. Απλά έχει επανεκδοθεί πολλές φορές και “εμπλουτίζεται” συχνά!!!
Το βγάζει μια χριστιανική ομαδα από τη Θεσσ/νίκη, και την ευχαριστούμε θερμά για τα γέλια που μας προσφέρει!!!:lol::lol::lol::lol:

Το ειχε ανεβασει καποιο παιδι του forum σε pdf το συγκεκριμενο εντυπο που αναφερεστε και το ειχα κατεβασει. Αστειρευτο γελιο:lol:

Αφου για να καταλαβετε ηταν τετοιο “αριστουργημα” που μετα τη πρωτη αναγνωση το πηγα στο ραφι και μετα απο λιγους μηνες το εδωσα πισω.Ενα μεγαλο respect στο μαγκιτη που το εγραψε “χωρις καμια δοση φανατισμου”(μημπως ομως το εγραψε με αλλη δοση?).

δωστε link για pdf σας ικετευω :!: :!: :!:

υποτιθεται τωρα οτι κανω μαθημα ecdl, αλλα οταν επιστρεψω σπιτι θα το ανεβασω αμα ειναι. Ειτε αργα το βραδυ, ειτε αυριο:p

Ο λαός περιμένει!!! Πρέπει Γιάνναρε! Μη μας αφήνεις στο σκοτάδι! Δώσε μας το ΦΩΣ!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Dont worry man, το πολυ αυριο θα "βλεπεις"8). Παντως καντε και ενα search στο topic, παιζει να το ειχα βρει εδω μεσα το λινκ

http://rapidshare.de/files/40774459/rock-satanismos.pdf.html

Οριστε!

Αυτη ειναι η υλη σας και για την εξεταστικη, δεκτες και εργασιες επι του θεματος:!:

:bow::bow::bow::papas::papas::papas::papas:

εγω παλι,το συγκεκριμενο αποσπασμα, το εκτυπωσα, και την επομενη φορα που θα δουλεψω στο μεταλλαδικο της πολης μου θα παρω το μικροφωνο και θα το διαβασω σε ολο το λαο του μαγαζιου…μετα θα το δωσω στο αφεντικο να το κανει κορνιζα…

Τί θείλα ήταν αυτή …ειδικά εκεί που αναφερόταν στα σεξουλιάρικα πιστόλια ήτοι sex pistols:lol::lol::lol: μεχρι εκει εφτασα…:lol::lol:

εμενα μου τειχε κατι αναλογο στο σχολειο.διαλειμα ηταν και με πλησιαζει μαι καθγηττρια θεουσα…εηω φορουσα ενα μπλουζακι Μοτορχεντ…και τρελαθηκε…αρχισε να μ λεει οτι θα παει να μου αγορασει μπλουζες και χριστιανικα βιβιλια…:lol::lol::lol:

δν λεω,σιγουρα συνδεονται αυτα τα 2 μιας κ οσοι ασχολουμαστε με τον χωρο γνωριζουμε πολλες μπαντες που ασχοληθηκαν με αυτον(δν χρειαζεται να πω ονοματα).αλλα αυτο δν σημαινει πως ολες οι μπαντες ειναι ετσι.

καταρχάν (όχι ρε δεν το κάνω Edit) όταν μιλάς για Δαίμονες θα βάζεις κεφαλαίο το πρώτο γράμμα. :wink: Για το καλό όλης της ανθρωπότητας :stuck_out_tongue:

Στη συνέχεια η απορία μου είναι σε ποιον ανεφέρεσαι ?
a) Satan
b) Moloch
c)Beelzebub
d)Lucifuge
e)Rofocale
f)Asmodeus
g)Astaroth
h)Belphegor
i)Adramelech
j)Bael
k)Lilith ή μήπως
l) Nahema ???
:?

(Τα ονόματα τα πήρα από το booklet του Waters Of Weeping απο Black Funeral … τώρα αν κάποιος νιώθει πως θίγεται γιατί όλα αυτά τα ονόματα τα θεωρεί ως διαφορετικές ονομασίες Του Σατανά, λυπάμαι :frowning: )

Με το σατανισμό εννοεί, καλέ! :smiley:

Το συγκεκριμένο βιβλίο το διάβασα όλο (ο Θεός ξέρει πώς άντεξα). Εντάξει, τι να τους πεις, τα παιδιά έχουν μια παγιωμένη άποψη κι είναι δύσκολο να τους την αλλάξεις. Άλλωστε, κι εμείς οι ίδιοι μπορεί μέσα μας να γουστάρουμε όταν μας λένε σατανιστές. Kρατήθηκα να μην τους βρίσω χοντρά όταν μετέφρασαν το thrash ως “σκουπίδια”!!! THRASH, ρε, όχι trash! Μάθετε αγγλικά γαμώτη μου!