Σατανισμός(μπουυυυυ) και ροκ

Αυτός είναι ο τίτλος 1 βιβλίου που είχα διαβάσει πριν 2 χρόνια και μου το έδωσε στο δρόμο μια κυρία, με τρομοκρατημένο ύφος(μάλλον το πλουζάκι θα έφτεγε) λέγοντας μου "θα σε βοηθήσει’.Το πέταξα αλλά μου 'χει κολλίσει τώρα,και είπα να βάλω θέμα εδώ να πέσει λίγο θάψιμο.Όποιος θυμάται και συγγραφέα.

Το τόπικ δεν είναι βέβαια μόνο για το βιβλίο αλλά για το θέμα γενικότερα,οπότε αν έχετε να πείτε εμπιρίες σχετικές πείτε τις.

Νομίζω πως το έχω κάπου και είναι αριστούργημα τουλάχιστον. Ξεκινώ αναζήτηση. Δεν τα πετάνε αυτά.

Γιατί αμβιφάλλει κανείς ότι είναι αλληλένδετα?

Μια φορα που ακουγα Venom ακουσα τον αντιχριστο να με καλει. Φοβηθηκα και πεταξα ολα τα cd που ειχαν πανω πενταλφες και αναποδους σταυρους…

Οι Βένομ είναι ο Σατανάς.

Εγώ όποτε βλέπω τον κόκκινο κύκλο από τους Rush με το αστέρι μου έρχεται να δαγκώσω τον αντίχειρά μου…

λοιπον τέτοια ώρα τέτοια λόγια τεσπα πάω να ισιώσω το μαλλί κοινώς να γίνω σαν αυτό τον λαλάκα απο τους Allmans brothers και επανέρχομαι εδώ κουμπάρε τούτο δω το θερντ εχει ψωμί ετοιμαστήτε θα δείτε μια μάμυ οπως δεν την έχετε ξαναδεί 8O

Ντάντυ:?:

Παει ο νταντυ. Ακουγε κι αυτος Βενομ και τον πηρε μαζι του ο Σατανας…

ψιτ σας αγαπώ σας εκτιμώ αλλα οκ έτσι? όχι και ντάντυ και δεν άκουγα βένομ το μαλλί έφτιαχνα και άκουγα

stairway to heaven

Οι maiden ειναι σατανιστες… Ενα τραγουδι, the number of the beast πρεπει να λεγεται, το εχετε ακουσει??

That’s soooo true,oncw,I was listening to that song and Satan spoke to me through the notes…

Πάντως,αν έβλεπε South Park,θα ήξερε ότι ο Σατανάς είναι gay(τα 'χει με τον Σαντάμ Χουσείν) οπότε θα ήξερε πως έτσι προωθούντε και οι gay,και οι τρομοκράτεσ μέσω του metal.

Σοβαρά τώρα,ξέρει κανείς τον συγγραφέα ή έχει να πει κάτι πέρα από σπασμ?

λοιπόν ακούστε καλά τι θα σας πω οκ?

αν άλλη φορά κάποια καλή κυρία με φούστα χρώματος μπεζ ή γκρι σκαρπινάκι και το μαλλί κότσο ή κάποιος κύριος με κουστουμάκι στα προαναφερθέντα χρώματα σας δώσει αναλόγων τίτλων βιβλία φυλλάδια κλπ κλπ κλπ και μετά σας πιάσει τον εξάψαλμο θα του απαντήσετε τα εξής

1.Να σας αναφέρει σε ποιό συγκεκριμένο εδάφιο της αγίας γραφής αναφέρεται ρητά και κατηγορηματικά οτι δεν πρέπει να ακούμε ροκ διότι το ροκ υμνεί τον σατανά

2.Να σας απαντήσει αν γνωρίζει που σιγά μην γνωρίζει τις αρχές και τα διδάγματα του ροκ και κατά πόσο διαφέρουν ή και συγκλίνουν με αυτά του χριστιανισμού

3.Να σας απαντήσει με ποιόν τρόπο αυτός συμμερίζεται και συμβάλει στα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι νέοι και τι έκανε αυτός στα νιάτα του ήτοι με ποιό τρόπο έκανε την επανάστασή του

4.Αν έχει παιδιά εγγόνια δισέγγονα ανήψια γατιά σκυλιά και πως εκφράζουν τους προβληματισμούς τους

5.Όταν κουτσομπολεύει ρουφιανέυει χαβιεδίζει την νύφην την πεθερά την συνυφάδα την ξαδέλφη την θεία την ανηψια την γειτόνισα την μπακάλισα την φουρνάρισα τον συνάδελφο οταν θεωρεί ότι ολοι οι νέοι πρέπει να αποκεφαλιστούν διότι ειναι γνωστόν εδω και κάτι δεκαετίες ότι η νεολαία σήμερα κλπ κλπ κλπ αν με τα λόγια και τις πράξεις του υμνεί τον χριστιανισμό ?

6 Ρωτήστε τον αν έχει σπίτι που μαλλον θα χει και αν σας απαντήσει ναι προτρέψτε τον να πάει σπίτι του να φροντίσει να τα του οίκου του αντί να κάθεται στο λιοπύρι γέρος άνθρωπος θα πάθει και καμμιά ηλιάση και θα τον τρέχουμε

ΤΕΛΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΑΜΥΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΦΟΡΟΥΜ

ΓΡΑΦΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤ΄ΑΓΡΑΦΤΑ ΣΑΣ ΚΑΝΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΣΙΟΝ ΣΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΟΤΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΔΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΡΟΚ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ

Α και κάτι άλλο αγόρια κάτι κυράτσες του κολωνακίου της κηφισιάς του περιστερίου του αιγάλεω της άνω πολης κλπ κλπ που σας κοιτάνε περίεργα και ψιθυρίζουν τστστσ στο περασμά σας κόβω το ξανθό μου λόγω βαφής κεφάλι οτι πολύ γουστάρανε τα νιάτα σας και την λεβεντιά σας αλλά…:smiley: :smiley: :smiley:
κοριτσάρες μου το ίδιο ισχύει και για σας και για μένα δηλαδή να ξέρετε ποσα φλώρια θα θέλαν πολύ να μας αλλά με τι κότσια??? για να μην πω τίποτε αλλο δηλαδή και είμαι και μάμυ γυναίκα :stuck_out_tongue:

Συμβουλή μάμυς Νο 2 ΧΩΣΤΕ ΑΦΟΒΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ να υπερασπίζεστε αυτό που πιστεύετε και αυτό που αγαπάτε και να μην υπολογίζετε κανέναν απόλυτως ει μη μονον τους γονείς σας και ορισμένους δασκάλους που σέβονται τον τίτλο τους οι δάσκαλοι πάντα αγαπάτε πιστεύετε και υποστηρίζετε το ροκ το ίδιο εκανα και θα κανω κι εγώ γιατί σας το χω ξαναπεί το ροκ δεν με πρόδωσε ποτέ παρόλο που εγώ το πρόδωσα πολλές φορές

Τα υπόλοιπα αύριο από κοντά σόρρυ για τα κεφαλαία φίλοι μου αλλά ήθελα να τονίσω την σημασία των λεγομένων μου και επειδή όσο να ναι παιδιά είστε άμα κανεις σας ή καμμιά κολώνει να χώσει τονίζω και πάλι εξαιρούνται γονείς και δάσκαλοι εδώ είμαι πείτε το μου και θα καθαρίσω για πάρτη σας και ότι πρόβλημα αντιμετωπίσετε μην διστάσετε η μάμμυ μπορεί να σας ακούσει όλους τι διάλο μάμυ θα ήταν :lol:

RESPECT MAMY:bow: :bow: :bow:

Απόλυτα σωστά όλα αυτά, συμφωνώ σε όλα και ειδικά και πρώτιστα στο “Να είστε αυτοί που γουστάρετε” :thumbup:

Αλλά επειδή βαριέμαι να τον ρωτίσω όλα αυτά μπορώ να ρίξω απλά ένα ειρωνικό χαμόγελο και να τον προσπεράσω?? Το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει σε αυτόν…:-s

Μανωλάκη γουστάρεις να το κάνεις? κάντο θα πάθει ταράκουλο στο υπογράφω γκαραντί :smiley:

βασικά εύκολα μ΄πλέκεις έτσι,δεν ξέρεις αν ο άλλος έχει από κοντά ‘παρέα’ και τι μπορεί να συμβεί.:lightsabre:

Είναι και τρελοί κάτι τέτοιοι…

Εγώ έναν τέτοιο τον είχα φτύσει στο πρόσωπο και μετά έφερε παρέα και με βάρεσαν.

και μετά και μετα;

καλά σου κάναν ρε χαμένο :smiley: γιαυτό το γράψα το ποστ για να σας δείξω πως αντιδράτε και τους ξαπλώνεται στο καναβάτσο με το λόγο ανωτερότητα και καλά