Είσαι ψεύτης

Προφανώς τέτοια είναι μικρά ψεματάκια. “Αθώα” και αρκετά χρήσιμα… O:) :stuck_out_tongue:

Ουφ… thanks :smiley:

Ησυχασα…:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Καλα το α8ωα είναι υποκειμενικό… εγω τουλ.α8ωα τα 8εωρω:D :smiley:

και χρήσιμα σίγουρα :wink:

έτσι ρε,να δίνετε θάρρος στους ψεύτες:lightsabre: :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

Δε μπορώ να πω οτι δε λέω ψέμματα. Προσπαθώ όμως να μη λεω κυρίως σε σοβαρά θέματα. Επίσης όταν πω μπορει να γινει για καποιο σκοπό. Δηλαδή να πω ένα ψέμμα για να δω την αντίδραση του άλλου κλπ.

MEGA λα8ος… γιατι μετά έχεις να αντιμετωπίσεις και την τσαντίλα του άλλου…

Προσέχω να μην είμαι υπερβολικός. Τα έχω μάθει αυτα!

Το χειρότερο ψέμμα που μπορεί να πει κάποιος είναι στον ίδιο του τον εαυτό… Και συμβαίνει πολύ πιο συχνά απ’ ό,τι νομίζουμε

Μάλλον να ζείς σε 1 ψέμα είναι χειρότερο απ’ το να λες,αν και το δεύτερο στην υπερβολή του οδηγεί στο πρώτο.

Βασικά,αν ο Πλάτωνας και τα αδέρφια που κάναν το Matrix είχαν δίκιο τότε ζούμε 1 πολύ μεγάλο ψέμα,οπότε γιατί να μην λέμε κιόλας?

Βασικά ο καθένας ζει το δικό του μεγάλο ψέμμα… Και αυτό είναι αλήθεια

OUOUOUOUUUUUUU
That’s what i call ‘Intellectual conversation’:smiley:

Γιατι ειναι αμαρτια.

Έχω ήδη κλείσει βίλα στη κόλαση με θέα στην 5η πύλη,δεν πιάνει αυτό το επιχήρημα εδώ.8)

Tα έχω κόψει πλέον…Την αλήθεια και ας πονάει…:lol:

Ασε που αμα λες πολλα ψεμματα μπερδευεσαι και δεν θυμασαι τι εχεις πει…

ΟΚ ρε μαλακα, σε ειχα πιστεψει τοτε, δεν ηταν αναγκη ν’ανοιξεις ολοκληρο τοπικ.

Την έχω πατήσει πάρα πολύ άσχημα έτσι!Επειδή γενικά δεν είμαι καλή στα ψέματα μία φορά είπα κ γω να πω κάτι μικρό και στο τέλος το ξέχασα…:frowning: :stuck_out_tongue:

Το χειροτερο αλλα εκει δειχνεις το ποσο δυνατος εισαι να αντιμετωπισεις μια κατασταση η οποια ειναι εις βαρος σου!:wink: Μικρα ψεματακια λεω (οπως ολοι λιγο πολυ) αλλα για σοβαρα θεματα λεω ΠΑΝΤΑ την αληθεια.Ειδικοτερα σε σχεσεις με ανθρωπους… αν δεν αισθανομαι κατι δεν θα το πω ποτε γιατι νιωθω οτι κοροιδευω και εμενα αλλα και τον αλλον που δεν μου φταιει σε τιποτα.Επισης, ο δευτερος κυριος λογος ειναι οτι δεν λεω ψεματα γιατι δεν αντεχω οταν αποκαλυφθω να γινω ρομπα…:!:

+00

Πολλές φορές πιέζουμε τον εαυτό μας να πιστεύει πράματα τα οποία γνωρίζουμε πως είναι διαφωρετικά. Π.χ. “Δε μ’αρεσει πλέον αυτο το κορίτσι. Δε με ενδιαφέρει.”

Ναι ρε φίλε αλλά γιατί +00?? :frowning: :frowning:

  • άπειρο ειναι. Τί να κάνω που δεν υπαρχει πουθενά ο συμβολισμός του!