Πιο όμορφα μέρη/πόλεις στο Ελλάντα

Καβάλα Βόλος από πόλεις

Ομαλός και γενικά Λευκά Όρη στην Κρήτη απο τοποθεσίες. Να οδηγάς και να βλέπεις κιρκινέζια, αετούς και κρι κρι σε κάτι απίστευτα φαράγγια, να μιλάς ψυθιριστά σε κάποιο καφενέ πάνω στα βουνά και να ντρέπεσαι επειδή προσβάλεις το τοπίο. Να μην θες να δεις τηλεόραση, ραδιόφωνο, ιντερνετ. Να καβαλάς όλη την μέρα και στο τέλος Παλαιόχωρα για μία βουτιά στο μέρος των χίπιδων, των γεροροκάδων και του Gary Moore. Απο κει ανάβαση πάλι στα Βουνά, άφιξη σε ψαροχώρι 20 χιλιόμετρα από τα Χανιά για γόπες που μοσχοβολούν θάλασσα, σαλάτα με κρητικό λάδι και πολλές μα πολλές Kaiser

Πολλά μέρη με έχουν ενθουσιάσει αναφέρω ενδεικτικά

Κεφαλλονιά

Σκόπελος

Σίφνος

ΝΟΤΙΑ ΚΡΗΤΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Είπαμε ότι είμαστε μέταλα, αλλά …#-o

Ον τόπικ:

Σύμη,
Σαντορίνη,
Φαράγγι Νέστου

κι από πόλεις περνάνε τη βάση:
Ξάνθη, Καστοριά, Ρόδος…

Αχχχχ, Ζάκυνθος!!! Τι ωραίες μεθυσμένες αγγ… εεεε μεθυστικές παραλίες ήθελα να πω… Και βόλτες με την άμαξα!!

Καστοριά είχα πάει και εγώ τετραήμερη, η καλύτερη εκδρομή μου εβερ

Χανιά, οκ τι να πω για την πατρίδα

Σαντορινη, ετσι απλα!

[SIZE=“4”]ΚΑΛΥΜΝΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ [/SIZE]

:bow: :bow: :bow: :bow2: :respect: :respect: :respect:

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

στο Ελλαντα :lol: :lol:
Ζακυνθος, Σαντορινη 8)

See you at Lesvos…!:wink:

Από πολεις Ξάνθη γιατι έζησα 8 μήνες εκεί και πέρασα τέλεια.
Από νησιά Ελαφόνησος με διαφορά. Ενα μικρό νησάκι μεταξύ Πελοποννήσόυ και Κυθήρων με την ωραιότερη παραλία στην Ελλάδα κατα τη γνώμη μου. Τύφλα να έχουν οι Μαλδίβες.
Καλό βέβαια είναι κάποιος να βρεθεί εκεί Ιούνιο, Σεπτεμβριο ή καθημερινές για να το απολαύσει πια όπως πρέπει.

Γυθειο city ρεεεεεεε…

Eισαι απο την Μυτιληνη?
Συμπατριωτες…

Πρώτα με διαφορά Ναύπλιο και Μονεμβασιά.
Και μετά η Παραλία Διονυσίου στη Χαλκιδική:Το απόλυτο “The place to be” για φέτος το καλοκάιρι!!!

Κατάγομαι από εκεί.Είναι το χωριό της μάνας μου!

Κέρκυρα, Ξάνθη, Καβάλα, Θεσσαλονίκη, Ναύπλιο, Καστοριά + γύρω περιοχές, Έδεσσα, Μέτσοβο.

Δεν έχω πάει, αλλά ένας Σκωτσέζος καθηγητής μου μου έλεγε ότι γι’αυτόν, η Παλαιοκαστρίτσα στην Κέρκυρα είναι το πιο όμορφο μέρος του κόσμου! :smiley: 8)

Εμένα πάντως αυτό που μου άρεσε πιό πολύ ήταν η πόλη με την μεσαιωνική αισθητική της και φυσικά το κουμ-κουατ.:slight_smile:

Τα Λουτρά Αιδηψού είναι το καλύτερο και πιο in μέρος !
Τίγκα στους παππούδες όλο το καλοκαίρι!:stuck_out_tongue:

Θα πω κατι και θα πεσετε απο τα συννεφα.:stuck_out_tongue:

ΑΛΙΜΟΣ!!!8)

α,καλά,εσύ έφυγες νωρίς

Τα Ήλια όμως μετράνε έτσι?