Σκηνικά από συναυλίες

L’ amour detruit says:
χμου κ τωρα που το σκεφτομαι στον γουοτερς ηταν μια τυπισσα που κανει στο διαλειμμα “τελειωνει?”
L’ amour detruit says:
και της λεμε “εεεε οχι θα παιξει ακομα εναν δισκο και μερικα ακομα κλασσικα”
L’ amour detruit says:
“πωωωωω καλα αμα ειναι να παιξει 2 ωρες ακομα τη γαμησαμε”
αλλα με απογνωση στο βλεμμα
L’ amour detruit says:
σε στυλ “δε θελω αλλο”
L’ amour detruit says:
πα νανοιξω λοιπον με αφορμη αυτο
L’ amour detruit says:
τοπικ με σκηνικα απο συναυλιες

Χθες, ήταν δίπλα μου ένας μεθυσμένος, που ήταν βέβαιος ότι σε όλα τα κομμάτια μπορεί να μιμηθεί ηχητικά και τις 2 κιθάρες των Μετάλικα με τα γράμματα “τ” και “α” .

Άκουγες τώρα Seek & Destroy" και τον άλλο δίπλα να ουρλιάζει “ταααα τατα τααααταατααταττα”

:lol: :lol: :lol: :lol:

Οι maiden στα live τους έχουν και σκηνικά με τον Eddie…:-s

Αξεχαστος ο π@π@ρας που φωναζε συνεχεια "το snowgooooose"στο live των Camel.

Η μετατροπη του club του Μυλου σε coffee shop την 3η φορα που ειδα τους Ozric Tentacles.Kαποια στιγμη αρχισαν να πετανε και τσιγαρα πανω στη σκηνη και τα μελη επιναν κανονικα.

Σε live με μια μπαντα που επαιζα παλιοτερα,παιζουμε διπλα στη θαλασσα,ο καιρος το παει για βροχη,αρχιζουμε το The Trooper και απο πισω ο ουρανος αρχιζει το light show με αστραπες και κεραυνους κανονικα.Πολυ metal σκηνικο!:metal:

Και πολλα αλλα που δεν τα θυμαμαι αυτη τη στιγμη,αλλα που θα πανε…

Φυσικά, Arcturus 2006 να έχουν αποχωρήσει, και Knut να βγαίνει στη σκηνή και να λέει κάτι στο κοινό στα νορβηγικά. Τον κοιτάνε λίγο περίεργα όλοι, ξαναλέει κάτι στα νορβηγικά, πάει να ρωτήσει έναν roadie, και σκάει στο μικρόφωνο για να πει “Grass! Do you have grass?”

Η συνέχεια είχε Vortex να τον μαζεύει με κλωτσιές backstage.

:lol: :lol: ΧΑΧΑ Όντως φοβερό σκηνικό ρε φίλε, γαμώ τα παιδιά o Knut πολύ γέλιο!!! Μετά υπέγραψαν και αυτόγραφα, όλοι εκτός από τον Hellhammer τον βλάκα :evil:

Rockwave 1999
Αν θυμάμαι καλά ο Angelripper (Sodom), είχε πει:

Sorry for speaking English, but the only Greek word I know is malakas!

ή κάτι παρεμφερές! χαχα! Θεός!

Στους The Gathering στο ροδον το 98-99 τυπος εχει αραξει απο το πρωτο κομματι κιολας κατω απο τις σκαλες που ειχε στα πλαγια και τον εχει παρει ο υπνος μεχρι το τελος τις συναυλιας.


Shot at 2007-07-06

Αξεχαστο το σκηνικο στους Manowar με τον Adams να μιλαει στο κοινο και να λεει “Do you like true Heavy Metal? There are many malakas out there that know shit about Heavy Metal. Yeah Fuck Metallica, Fuck Iron Maiden, Fuck AC/DC. You guys know what’s true Metal”… Το τι θα ακουσε η μανα του σε αυτη τη φαση ειναι αλλη ιστορια.

Η το γελιο με τον τυπα που ενεβηκε στη σκηνη να παιξει κιθαρα με την ατακα "Yeah im a viking!! Im a true Greek Viking!! #-o Και μετα του φερανε την γκομενα απο πισω να τη γλυψει ολοκληρη. Μετα απο αυτο το σκηνικο δε μπορουσα να τραγουδισω τα επομενα 2 κομματια…

Α και το επικο. Στο διαστημα μετα τους Mastodon και πριν τους Tallica, εκει που εχει βαλει Amon Amarth - Cry of the Black Birds, ακουω μια φωνη απο πισω να λεει “ΑΜΑΑΑΑΑΝ… ΤΟ SOUTH OF HEAVEN”
#-o #-o #-o

Βασικά ο Demaio ήταν :stuck_out_tongue:

Αξεχαστο σκηνικο: Στη συναυλία των Velvet Revolver κι ενώ έπαιζαν το Mr. Brownstone χάνω το ένα εκ των δύο μαυρων All Star. Οπότε ηταν λιγο περιεργη η φαση διοτι ενώ ολοι χαζευαν τον Slash επι σκηνής εγω εψαχνα το παππούτσι μου.

Χαχα!!! Το βρήκες η γύρισες με το ένα σπίτι τελικά;:lol:

Ναι το βρηκα! Αν δε το εβρισκα θα γυρναγα χωρίς πατούσα διότι το ποδοπάτημα που εφαγα μεχρι να το βρω ηταν λιγο πακετο…

Τι @@ρια εγραψα ο μαλακας. Παρακαλω οι μοδερατορες (καλο ε?) ας μη με μπαναρουνε…Εκανα μπανακι το πρωι :stuck_out_tongue:

στους blackmores night ενας φωναζε συνεχεια "Blackmore give me your Pen!:lol:
στους jethor rull to 2003 ενας παλι φωναζε να παιξουν το stairway to heaven#-o

σε ενα ακουστικο Blues live που επαιζα φετος μια κοπελα μου ζητησε να παιξω σατιρικον!:lol: :lol:

Και μια να την πηδηξεις. :stuck_out_tongue: Μην το κρυβεις απ’τον κοσμο ε. Επειδη ηταν 200 κιλα δε σημαινει οτι δεν εχει ψυχη.

Χαχαχααχααχαχ #-o #-o

Βασικα οντως εγινε ε. :stuck_out_tongue:

Α καλά τέτοια έχω να διηγηθώ πολλά :smiley:

ένα χαρακτηριστικό

αμφιθέατρο πανεπιστημίου μινεάπολις φθινόπωρο του 89 λαίβ SRV AND JEFF BECK κάθομαι σχετικα μπροστά
3η σειρά ανάμεσα σε αγνώστους μετά τα σαπόρτ σκάει μύτη στην σκηνή ο θεός με την γνωστή αμφίεση ήτοι καπέλα φτέρα μπότες πάντζο και ξεκινάει τα δικά του.
Σε κάποια φάση όπως ρίχνει το the house is rocking έρχεται πολυ μπροστά και παρατηρώ οτι μασάει τσίχλα δεν ξέρω πως μου ρθε και ανάμεσα σε ένα κοινό που παραλληρούσε κυριολεκτικά πετάω στα ελληνικά καλά ρε παιδιά τσίχλα μασάει ο μ…???
για να λάβω επιτόπου απάντηση απο τον διπλανό μου επίσης στα ελληνικά τσίχλα μασάει αλλά μ… δεν είναι :stuck_out_tongue:

κόκκαλο εγώ :lol: :lol:

άρε ελλάδα με τα ωραία σου και σε λάιβ του θεού ελληνα βρήκα γμτ δηλ:lol: