Βιντεοπαιχνίδια

Ασχολείτε κανείς εδώ?Εγώ παίζω από πολύυυυ μικρός τότε με το NES και το SNES(Super Nintedo) μετά.Αγαπημένα τα Silent Hill,Finai Fantasy και Barbarion Invasion.Τελευταίο που έπαιξα ήταν το Final Fantasy12,που δυστηχώς με απαγοήτευσε.

κι’εγω μικρος επαιζα περισσοτερο, δεν ξερω γιατι, μετα τα ψιλοβαρεθηκα. αγαπημενα τα Final Fantasy και Pro Evolution.

Need for Speed for ever!

Για όποιον γουστάρει Final Fantasy πάντως αυτό το βίντεο είναι must.

δείτε και τα check also

Εγώ τα έχω παρατήσει από τις χρυσές εποχές της AMIGA 500!

Rick Dangerous ρεεεεεεεεεεεε!

Με βιντεοπαιχνλιδια όχι, με βιντεοπαιχνίδια ναι. :lol:

Νομίζω υπάρχει αντίστοιχο θέμα. :-k

#-o #-o #-o

Ωχ αμαν,η ορθογραφία μου:lol:

Δεν βρήκα κάτι στο search,αν και λογικό είναι αν το έγραψα έτσι:lol:
Δεν πειράζει,άσε να ξαναπιαστεί κουβέντα τότε

Mικρός έπαιζα Playstation, Χbox και Game Boy στην ώρα του μαθήματος:roll: .Μετά την 2α γυμνασίου τα παράτησα.

Υπάρχει ήδη θέμα, γιε.

Αλλά τα παμε, Μάνκι Άιλαντ series, Γκριμ Φαντάνγκο, Longest journey, Ζορκ, Σανιτάριουμ, Αντβέντσουρς, ξερό ψωμί.

ειναι μεγαλο καψιμο!!!ειναι ψιχολογικος εθισμος…τωρα τελευτεα λιωνω με rpg.ξαναρχισα το ομπλιβιον.
και τα adventure οπως monkey island, atlantis αλλα και το ελληνικο ερεβος ειναι επικα!
και τα need for speed καλα ειναι αλλα απο καποια φαση κ μετα τα βαριεσαι.

ΝΙ!

Το silent hill το 1 μ’αρεσε παρα πολυ αλλα τα 2 επομενα με απογοητευσαν. Δεν ξερω γιατι.

Ποπο ρε τι μου θυμησες…γαμω τα παιχνιδια!!!
Κανενας παππους υπαρχει εδω που να ασχολιοταν με Spectrum?
Τι ωραιες εποχες…

God of war ωρέ…:smiley:

+500

( από το Amiga 500 )

Spectrum και μετά ο κλασσικός ο Amstrad με την πράσινη οθόνη!!!

Πάντως η Amiga είχε πολύ μπροστά για την εποχή παιχνίδια! Loom, Monkey Island, Another World… ατελείωτη η λίστα.

Τελευταια παιζω τα Broken Sword - Secrets Of The Ark
Neverwinter Nights 2
S.T.A.L.K.E.R. - Shadow Of Chernobyl
Sherlock Holmes - The Awakening

αλλα οχι τοσο συχνα,δεν εχω πια την πορωση που ειχα παλια για video games.
Παντως το NWN 2 και το STALKER ειναι πολυ γαματα παιχνιδακια.

Monkey Island rules, το Sanitarium επισης…

Τα αλλα δεν μου ειπα και πολλα πλην Φαντανγκο που το πηρα πριν λιγο καιρο…

Επισης Space Quest series, Leisure Suit Larry, Timelapse, Pandora Directive και ενα σωρο αλλα…

Εννοειται οτι εχω λιωσει NBA Live, FIFA 95-2004 κι απο κει και περα Pro, και τελος Championship Manager 3…

[SIZE=“7”]AGE OF EMPIRES!!![/SIZE]

To stalker γαμαει αλλα εχει μαλακια τελος.οταν τελειωσει θα μεινεις να κοιτας την οθονη με βλεμα αγελαδας…
Γενικα η ιστορια τ ειναι πολυ μπερδεμενη.

θελω κι εγω να παιξω neverwinter:-k

NI!

ChrisP , το Γκριμ Φαντάνγκο είναι στην ελίτ. Παίζε σαν τρελός.

Μην παιζεις με τον πονο μου ρε, γιατι εχει χαλασει ενα ανεμιστηρακι και η CPU υπερθερμαινεται πανω απο τα ορια οταν επεξεργαζεται γραφικα. Οποτε μεχρι να το φτιαξω, παιχνιδια γιοκ!