Καλύτερη σειρά κινουμένων σχεδίων στην Ελλάδα

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!! Ειδικα ο ΜΙΚΕΛΑΤΖΕΛΟ ολα τα λεφτα…αλλα και ο ΜΠΙΠΟΠ και ο ΡΟΚΣΚΕΝΤΙ …σορυ αν δολοφονησα τα ονοματα…ειχαν πολυ πλακα με τις βλακιες που κανανε…και στο τελος παντα την νυφη την πληρωνε ο ΣΡΕΝΤΕΡ…με τον ΚΡΑΝΓΚ…

Ηταν ολοι οι ηρωες απιστευτοι…:bow: :bow:

Ομάδα G κάπου στα τέλη 70 με αρχές 80

Κάπτεν Μαρκ
Τζέισον
Πρινσές ή Πρίνσες
Κίοπ
Τάινι (Νταξ τον θυμήθηκα)

Ζολταρ ο κακός

Καπτεν Μαρκ και το διαστημόπλοιο “Φοίνικας”.

Μεγάλη συγκίνηση. Ήμουν έξι-επτά χρονών όταν τους έβλεπτα

ειστε ολοι βεβυλοι
Jumarrou και τα μυαλα στα καγκελα!!:slight_smile:
Hail στο TV Junior το παλιο γενικα:p

επισης καμπαμαρου και τζουμαρου!

Αρνούμαι να ψηφίσω τη στιγμή που δεν υπάρχουν στο poll τα Transformers. [-X

Family Guy, Futurama και Simpsons μακράν τα καλύτερα αυτή τη στιγμή. Από την παιδική ηλικία Spiderman, Batman (ενα πάλιο στο Ant1 ακόμα θυμάμαι το θεικό intro με τον προβολέα), Thundercats και πολλά άλλα που τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ

Τα παιδικά πλέον είναι το ένα χειρότερο από το άλλο. Όλο κάτι Ιαπωνέζικες @@ δείχνουν.
Ρε, τα καλά ήταν αρχές 90’s:
G.I. Joe, Transformers, Thundercats, Rambo, Ninja Turtles κτλ
Αυτά ήταν κινούμενα σχέδια…8)

Μικρος εβλεπα σαν τρελος Transformers,GI Joe,Captain Planet,Χελωνονιντζακια,Ρομπεν των Δασων(εκεινο που ειχε η ΝΕΤ(τοτε ΕΤ2)) και πολλα αλλα που δεν θυμαμαι.
Απο τα συγχρονα ανετα πρωτο το Family Guy και μετα Simpsons,Futurama.

Ναιαιαιαιαι!

Thunder…
THUNDER
THUNDERCATS!!
HOOOOOO!

Thundercats και Transformers…Tα καινούρια είναι για τον πέο…

'Οσοι ζήσαμε κινούμενα σχέδια της δεκαετίας του '80… τι να λέμε για τα σημερινά? Απο τα μεγάλα, μόνο ο Μπομπ ο σφουγγαράκης αξίζει πιστεύω. Χελωνονιντζάκια, μεγάλη μου λατρεία στο δημοτικό, όπως και ο Καπαμαρού (με διαφορά ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΤ ΠΑΙΔΙΚΟ), ενώ διαφωνώ με όσους εξομοιώνουν dragonball με pokemon κλπ. To παλιο dragonball (με τον σογκόκου παιδι, για όσους ξέρουν) δε παίζεται, είναι απο τα κορυφαία anime όλων των εποχών. Μετά χάλασε λίγο, αλλά και πάλι, δε το συγκρίνω με pokemon…

Πέραν τούτου, υπάρχουν τόσα άλλα κιν. σχέδια που δεν αναφέρθηκαν. Που είναι τα κλασικά disney?? (ντόναλντ κλπ). Τα duck tales? Τα looney tunes??? Θυμάστε τον Νιλς Χόλγκερσον, το παιδί με τις χήνες? (να αναφέρω και την Κάντι Κάντι? :stuck_out_tongue: )

Simpsons είναι προσωπική μου λατρεία, βλέπω μανιωδώς, αλλά τοσο αυτό όσο και τα Futurama, South Park μάλλον δε ταιριάζουν με τα υπόλοιπα, μια που είναι κινούμενα σχέδια που απευθύνονται σε ενήλικο κυρίως κοινό… είναι άλλη φάση βασικά σε σχέση με τα άλλα που είναι πιο “οικογενειακά”… :roll:

:bow2: :bow: :respect:

ο κουνουπης! ο κυριακατικος πρωταθλητης!

γενιικα ολα τα παλια ητνα πολυ καλα!
disney warner bros!

τωρα ποκεμον μπομπ κ πιπες!

Ο Bob δεν παει στο ιδιο σακι με τα αθλια Ποκεμον! Ειναι το θεικοτερο “καινουργιο” κινουμενο!:smiley:

τα ίδια σκατά είναι:wink:

Mπααα τα Ποκέμον κάτι λέγαν:p

[CENTER]

[/CENTER]

για να κλείσει το τόπικ.-

Παιζει να μην εχεις δει ολοκληρο επεισοδιο Σφουγγαρακη. Ειναι θρησκεια.:slight_smile:

ούτε δείγμα αίρεσης δεν είναι
μην στεναχωριέσαι όμως.εγώ δεν έχω γούστο

Μη το παίρνεις έτσι ρε… Στην αρχή μπορεί να σου κάτσει στραβά λόγω της περίεργης σχεδίασης… Είναι όμως εγγύηση (μόνο με ελληνική μεταγλώτιση όμως)

Οχι ρε φιλε! Νιλς Χολγκερσον! Τι μου θυμιζεις τωρα… 3 χρονων ημουν οταν το βλεπα, θυμαμαι απο ελαχιστα εως καθολου βεβαια την υποθεση…