Καλύτερη σειρά κινουμένων σχεδίων στην Ελλάδα

POKEMON!!!

Απλα ΕΠΟΣ!!!

σωστος
βαλε και darkwing duck

silverhawks σωστος παλι με το super τραγουδι στην αρχη!!

ενα αλλο γαματο samurai pizza cats!!επος!!!

αα, και μασκες επισης!!!φοβερο και αυτο

ενα αλλο που βαζε οπου και καλα το στορυ ειναι οτι ενα πουλμαν με αθλητες χαθηκε στο χρονο
και πηγανε στην εποχη του καμελοτ,και οι αθλητες γινανε οι ιπποτες του αρθουρου,οπου ο καθενας ειχε ξεχωριστη στολη και ξεχωριστες δυναμεις και πολεμουσανε κατι ιπποτες οπου και αυτοι ειχανε ξεχωριστες δυναμεις επισης???

Το είδα και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου:wink: Απλά κορυφαίο.Λογικά πρέπει να σου αρέσουν πολύ και σειρές του τύπου American Dad,Family Guy.Όσο αφορά τα manga το Berzeker μου το 'χουν προτείνει πολλοί αλλά δεν το 'χω τσεκάρει ακόμα.Αν θές κάτι σε αυτό το στυλ πάντως τσέκαρε οπωσδήποτε το Innocent W.Τρομερό σχέδιο,πλοκή και πολύ,παρα πολύ αίμα.

Το Dragonball μάλλον κουράστικε κάπου στα μισά του Z.Το κακό τη σειράς ήταν η επανάληψη που υπήρχε από 1 σημείο και μετά.Νομίζω ότι η σειρά έπρεπε μάλλον να τελιώσει πολύ νωρίτερα,και βέβαια να μην βγεί το GT.

Futurama (πρώτο, αφού δεν υπάρχει south park)
Simpsons
Spongebob Squarepants
Family Guy
Dragonball
+ένα με έναν νυχτερίδα και έναν χαζό καρατέκα που έβαζε παλιά το 0-6…Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ πως το λένε…

Συμφωνώ. Η σειρά είχε γίνει πολύ δημοφιλής και τράβηξε πολύ, με αποτέλεσμα να στηρίζεται στα ίδια και να γίνει επαναλαμβανόμενη. Και αυτό ήταν που έριξε την αξία του τελικά.

Πάντως θα τσεκάρω το anime που πρότεινες! :slight_smile:

ΥΓ - Βγαίνει και ταινία Simpsons στους κινηματογράφους νομίζω το καλοκαίρι… δεν βλέπω την ώρα! Ελπίζω μόνο να ανταποκριθεί στις προσδοκίες…

Family guy… καλα μιλαμε πολυ ξυλο…:lol: :lol:

ΤΑΡΟ ΓΙΕ ΤΗΣ ΔΡΑΚΕΝΑΣ!

ΕΠΟΣ :bow2: :bow:

Δεν νομιζω.Για μενα το Dragonball GT ειναι το καλυτερο γιατιεχειι φοβερες μαχες και πλοκη και εχω δει ολοκληρο το Dragonball και στο λεω αυτο.

Ρε παιδια μηπως θυμαται κανεις πως ελεγαν ενα κινουμενο στον Αντεννα με μια κοπελα και εναν πολεμιστη με το σπαθι του φωτος που πολεμουσαν ενα φοβερο τερας???
Επισης δεν εχει αναφερθει το θεικο Drake(λαστιχενιο μπαζουκα και ετσι).

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙ!!!ΕΨΑΧΝΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ!!!
Να υποθεσω εισαι πανω απο 25 ε?

επισης ενα αλλο φοβερο,το βαζε ο αντ1 νομιζω.στα ξενα λεγοτανε outer zone!!!
και καλα κατι εξωγηινοι νομιζω ειχανε στησει παντου κατι μεγαλες γεννητριες οι οποιες δημιουργουσανε κατι τεραστια πεδια,στα οποια οποιος εμπαινε μεσα γινοτανε κατι σαν αβουλο ζομπι,οπου ελεγχοτανε απο τον αρχηγο των κακων.και ητανε μια ομαδα ανθρωπων με ειδικες στολες,οι οποιοι μπορουσαν να μπαινουν μεσα και να μην επηρεαζονται απο τα πεδια.ο αρχηγος των καλων,ηταν χαρακτηριστικος,ψηλος ξανθος και ειχε ενα οχημα το οποιο ητανε μια τεραστια ροδα με ενα μεγαλο κανονι στην κορυφη!!!

ααα, ενα αλλο επος.καπταιν χαρλοκ (νομιζω λεγοτανε) με τον πειρατη που χε το σημαδι στο προσωπο και το πλοιο που πετουσε!!!

ααααααα,και αλλο επος!the macross saga ή robotech (παιζει να ναι και διαφορετικες σειρες δεν θυμαμαι ακριβως)
που χα νε τα αεροπλανα που γινονταν ρομποτ και πολεμουσανε κατι εξωγηινους με κατι μεγαλα σκουροπρασινα διαστημοπλοια.επος σειρα,ειχε βγει και στα arcades.νομιζω συνεχιζεται και σημερα με 3d εφφε.αλλα τα παλια ητανε ιστορια!!!

Ελα ρε, αυτο το εβλεπα και γω!! Οντως ηταν απο τα πολυ καλα αλλα το θυμαμαι ελαχιστα, σαν μακρινη αναμνηση. Νομιζω οτι το εδειχναν μεταγλωτισμενο και ο τιτλος στα Ελληνικα ητανε “Επικινδυνη Ζωνη”. Δεν την πολυθυμομουν την υποθεση αλλα με την περιγραφη που εκανες θυμηθηκα αρκετα! Cheers!!

Καλά,για Simpsons έχω κλείσει ήδη εισιτήριο,ίδα και το τρέιλερ και πωρόθηκα:DΌσο για τις προσδοκίες,παίζετε το όνομα τις σειράς,δεν νομίζω να βγάλουν κάποια βλακεία,το μόνο πρόβλημα είναι η διαφορετική γραφή και εξέλιξη που πρέπει να 'χει 1 ταινία σε σχέση με 1 επισόδειο 1 σειράς.:-k

Το Innocent W έχει βγεί μόνο για manga,αλλά αξίζει και πάλι.

Batfink!!
YOUR BULLETS CANT HURT ME!MY WINGS ARE LIKE A SHIELD OF STEEL!!
:smiley: :smiley:

Τι μου θύμισες τώρα:D αχχχ

:bow: :bow:

Βλέπουν και τα spambot κοινούμενα σχέδια?:lol: :stuck_out_tongue:

Στο 0-6 δεν το έβαζε αυτό;

Καλή φάση ήταν! :slight_smile:

Θεικο!!! Το βλεπα φανατικα…:respect:

μου ρθε και αλλη σειρα

VISIONAIRES-knights of magical lights
παλι με καλους και κακους ιπποτες,οπου ολοι ειχανε στο στηθος της πανωπλιας τους ενα μεγαλο συμβολο οπου απο κει εβγαινε η special ability του καθενος.ειχανε βγει και παιχνιδια!
http://www.youtube.com/watch?v=uFONHLNRk5Q Οι τιτλοι αρχης

και αλλη μια

defenders of the earth ομαδα υπερηρωων με flash gordon,phantom και πολλους αλλους

βρηκα και αλλα

the littles - οι τοσοδουληδες νομιζω λεγοταν,με κατι μικρα ανθρωπακια με ουριτσες που ζουσανε μεσα στους τοιχους των σπιτιων και τους κυνηγουσανε διαφοροι,και τους προστατευανε κατι παιδια

χιθκλιφ ο γατος - ενας γατος σε φαση γκαρφιλντ,που ειχε μια παρεα απο κατι γατους και ειχανε ενα οχημα το οποιο αλλαζε μορφες,εμπαινε στο νερο,πετουσε κλπ κλπ

ghostbusters οχι το κλασσικο,αλλα ενα αλλο που ειχανε και ενα μεγαλο γοριλα μαζι τους,και ητανε 2 νομιζω
και μπαινανε σε ενα σκελετενιο θαλαμο και αλλαζανε και ο κακος ηταν σαν ρομποτ με μια κοκκινη μπερτα,και ειχανε διαφορους υπηρετετες και νομιζω ενας απο αυτους αλλαζε μορφες απο λυκανθρωπο σε κυνηγο κλπ κλπ

τσεκαρετε και αυτο.εχει τιτλους αρχης απο πολλα παλια παιδικα.με πιασε συγκινηση!!! σνιφ σνιφ

Pokemon
Yu-Gi-Oh
Dragonball
Sailor Moon
Μπόμπ Σφουγκαράκης
Στρουμφάκια
Χελονονιτζάκια
Simpsons
και το μικρο μου πονι…