Αλλαγη Τραγουδιστων

/Ας φανταστουμε οτι ειχαμε τη δυνατοτητα να γυρισουμε πισω στον χρονο και να διαλεξουμε εναν τραγουδιστη για να τραγουδισει ενα τραγουδι της προτιμησης μας.Γενικα πιστευω οτι ο Θεος της μουσικης μας εχει φερθει καλα σε εμας τους ροκαδες/μεταλαδες δηλαδη εννοω οτι υπαρχουν πολλα τραγουδια που δεν θα μπορουσα να φανταστω τελιοτερο τραγουδιστη οπως πχ τον Coverdale στο Soldier of Fortune.Eπειδη ομως τα πολλλα λογια ειναι φτωχια παρτε ενα παραδειγμα για να καταλαβετε τι ζητω :arrow: Θα προτιμουσα τον Geoff Tate να ειχε τραγουδiσει το Diamonds And Rust γιατι νομιζω οτι θα εναρμονιζοταν σε αυτο το τραγουδι περισσοτερο απο οτι Halford.Αναμενω τις απαντησεις σας… :slight_smile: /

Θα ήθελα να είχαν οι Theater στα φωνητικά τον Steve Benito αντί για τον LaBrie. :wink:

/Σωστος! :thumbup: Το επιασες το νοημα.Εγω θα γουσταρα τον Hetfield να τραγουδαει το Cemetery Gates oχι γιατι δεν κανει καλα τη δουλεια του ο Αnselmo αλλα επειδη το αισθανομε πολυ δικο μου τραγουδι θα ηταν ιδανικος ο James./

Θα ήθελα ένας από τους κύριους Petrozza ή Schuldiner να τραγουδούσαν στο Be Quick Or Be Dead. Όχι ότι ο mr Bruce δεν κάνει καλά την δουλειά του, αλλά το φαντάζεστε έτσι???

Eγω θα γουσταρα τον Araya σε αυτο το τραγουδι για να γινει ακομα πιο thrash! :twisted:

Όπως είχε δηλώσει ο Βρασίδας σε αυτό το κομμάτι έκαναν την πρώτη και τελευταία τους προσπάθεια οι Irons για να ακουστούν thrash.

Οπότε αυτό που λέτε είναι πολύ λογικό! :wink:

Στο Born των Nevermore να τραγουδήσει ο David Vincent των Morbid Angel.

Μμμμ… :-k .Δεν ειναι κακο.Δεν ειναι καθολου κακο. :thumbup: =D>

Το She’s gone των Steelheart να το τραγουδουσε ο Lemmy :stuck_out_tongue:

Toυς Stealheart τους ξερω αλλα αυτον τον Lemmy δεν τον εχω ακουστα. :dunno:

:stuck_out_tongue:

Θα ηθελα το I Stand Alone των Godsmack να το τραγουδαει ο Hetfield της περιοδου 88-89…
Πωωω μονο που το σκεφτομαι παραφρονω…

Edit:http://www.youtube.com/watch?v=hyc2MuyUC5k

Θα πιάνει και την κορώνα ωραία!! Ladyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy won’t you saveee meeeeee

Crazy little thing called love με τον Glen Benton μες στην χαριτωμενιά!!! :lol:

Ο Peter Steele των Type O Negative θα ηθελα να τραγουδαει το N.I.B των Sabbath.Τωρα θα μου πειτε οτι εχει γινει και αυτο σε μια διασκευη των Type O Negative,οποτε ειναι δοκιμασμενο… :roll:
Oπως και να εχει εσεις αμα το βρειτε πουθενα ακουστε το.Αξιζει… :slight_smile:

Θα ηθελα τον πρωτο δισκο των InnerWish ‘‘Waiting For The Dawn’’ με τον τωρινο τους τραγουδιστη Μπαμπη Αλεξανδροπουλο !! Ενταξει και ο παπαροκας καλος ειναι , αλλα οσοι βρεθηκαν στο περσινο ΜΜD και ακουσαν τα τραγουδια ‘‘Spacerunner’’ kai ''Ready For Attack ‘’ καταλαβαν διαφορα επιπεδου …:wink:

Θα ηθελα να ειχε παραμεινει ο John Arch στους Fates Warning!

Ο Μπάμπης είναι θεός, αλλά τα κομμάτια του πρώτου album είναι συνυφασμένα με την φωνή του Πάτερ, οπότε, εγώ τουλάχιστον τα προτιμώ ως έχουν! :wink:

Είναι σαν να θέλουμε να τραγουδούσε στο “Ιron Maiden” και “Killers” ο Bruce. Μπορεί να είναι δεκάδες φορές ανώτερος από τον ακατονόμαστο, αλλά του ταιριάζουν λιγότερο! :dunno:

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι! :vibrate: :bow: :band:

Τεράστια φωνάρααααααααααα!!! :respect: :metal:

Ο μόνος άνθρωπος στον πλανήτη που θα μπορούσε να αντικαστήσει σχετικά επάξια τον Bruce Dickinson στους Maiden! :yes:

Mπορει να μην το λεει ο Lemmy αλλα υπαρχει μια εξισου θεικη εκτελεση :stuck_out_tongue:

Περα απο την πλακα αυτος ο κιτρινιαρης το λεει πολυ καλα

το Beggar απο Alabama Thunderpussy το λεει πολυ καλα ο Kyle, αλλα θα μ’αρεσε πολυ να τ’ακουγα και με Halford…

Eχει δει κανεις μια διαφημιση της Skoda με ενα ροκακι τραγουδακι?Ε,αυτο θα ηθελα να το ελεγε ο Klaus Meine των Scorpions γιατι το τραγουδακι αυτο ειναι ιδιο με το στιλακι των Scorpions.

Καλα ουτως ή αλλως μοιαζουν οι φωνες τους…:stuck_out_tongue: