Γιατι,πως,τι,ποτε

Εξωγήινοι πολιτισμοί…

Ποιο φαγητό σε στέλνει πετώντας προς το δελεαστικότατο WC?

η σουπα της γιαγιας μου
`

Mαλλον εδω κολλαει αυτo:

Δεν υπαρχει κατι φοβερο φιλε. Οταν σταματησα τις εκπομπες στο ραδιο, δουλεψα για κανα εξαμηνο σε μια μεταφορικη στον Ασπροπυργο και για λιγο στην Σαλονικα, και μετα αφου ειδα και αποειδα εφοσον δεν εβρισκα κατι αλλο λογω κρισης, την ξαναεκανα για εξωτερικο (αυτη την φορα υπο εντελως διαφορετικες συνθηκες απο οτι οταν ειχα πρωτοφυγει στο παρελθον).
Ο βασικος λογος ηταν οτι δεν ειχα σπιτι να μεινω. Σταματησα να δινω νοικια και επειδη δεν εχω ουτε πατρικο, ουτε ενα οικοπεδο 1x1 που λεει ο λογος…εμενα σε γνωστους και φιλους. Με την 1η αφορμη την εκανα για Αγγλια. Εκατσα εκει δυομιση χρονακια (Μαντσεστερ, Λονδινο) και μετα την ειδα Ταιλανδη σε ενα φιλο για αρχη. Επισκεφτηκα σχεδον ολες τις διπλα χωρες (στην Καμποτζη δουλεψα κιολας) και ειπα να δω και την Αυστραλια για 2 μηνακια εφοσον υπηρχε κολληταρι εκει. Εξαλλου με $105 δεν πετας για Sydney ευκολα. Πληρωνεις πολλαπλα. Δεν εχασα την ευκαιρια λοιπον. Θα μου πεις Ταιλανδη ηρθα με 200 ευρωπουλα αεροπορικα απο Ευρωπη. Ναι, με εχει βοηθησει το οτι εχω γινει πλεον εξπερ στο ψαξιμο αεροπορικων.

ΕΔΙΤ
Προς το παρον διδασκω Αγγλικα σε ενα σχολειο στην Μπανγκόκ μεχρι την αλλη βδομαδα που ξεκινανε οι διακοπες. Εδω τα σχολεια εχουν διακοπες Οκτωβρη και Απριλη. Αυτα τα λιγα!