5 πιο συγκλονιστικές συναυλιακές εμπειρίες

πείτε τις 5 πιο συγκλονιστικές σας εμπειρίες σε συναυλίες πουχετε πάει… π.χ. τραγούδια/πένες που πιάσατε/αυτόγραφα κλπ…

για μένα:

  1. Pearl Jam 2006: το Black και συγκεκριμένα όταν τραγουδούσαμε το “I know someday you’ll have a beautiful life…” και το turu-ru-tu tu-ru-ru… (μακράν η πιο συγκλονιστική εμπειρία)
  2. Rolling Stones 2007: όταν πέρασε η σκηνή 2 μέτρα πάνω απτο κεφάλι μου και είδα από τόσο κοντά Mick & Keith
  3. Black Sabbath 2005: η στιγμή που πρωτοακούστηκε η φωνή του τρελό-Ozzy (ενώ ακόμα η μπάντα δεν είχε βγει στη σκηνή) και αρχίσαμε να τραγουδάμε οε-οε-οε-οε…
  4. Metallica 2007: το Seek and Destroy… ενώ δεν μπορώ να πω ότι είναι απ’τα αγαπημένα μου, το “έζησα” περισσότερο απόλα τα άλλα… ειδικά όταν φωνάζαμε εμείς το SEEK AND DESTROY ήταν όλα τα λεφτά…
  5. 21st Century Doors 2004: που ξεκίνησαν με Break on through… μπορεί να μην είχαν Morrison, μπορεί ναταν ψιλοαρπαχτή, μπορεί ναταν στα 60 τους… μπορεί, μπορεί, μπορεί… αλλά μιας και κατάφερα ν’ακούσω αυτόν τον rock ύμνο απ’τα 2/4 των Doors, το κάνει απίστευτη εμπερία…

Eγω μια θα σας πω.Δν εχω παει και σε πολλες συναυλιες αλλωστε.
Που παραλιγο να φαω μια νεκροκεφαλη στο κεφαλη που πεταγαν οι Mayhem.
Γιατι τις πεταγαν δν ξερω.

Χωρίς πολλά-πολλά…

  1. Metallica 2007:
    Το ήθελα πως και πως,δε το παίζανε σε όλες τους τις περιοδείες…
    Και με το που το άκουσα…:slight_smile:
    Sanitarium

2)Helloween 2006:
Πες το,πες το,πες το…:roll:
I want out

3)Black Sabbath 2005:
Για να μη πω,όλη η συναυλία,όταν άφησε τη φυσαρμόνικα ο θείος Όζαρος και σκάει Paranoid…:lol:

2 εφηβικά όνειρα:
4)Europe 2007
5)Whitesnake 2005

Μεχρι να παω metallica θεωρουσα καλυτερη συναυλια τους slipknot.Aλλα αφου πηγα metallica θεωρω αυτη καλυτερη.(αν και δεν εχω παει σε πολλες)

οι (μεγάλες) συναυλίες που έχω πάει αισίως έχουν φτάσει μόλις τις τέσσερεις έτσι δεν έχω και πολύ πείρα στο θέμα… πάντως ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω την εισαγωγή του welcome to the jungle και κάθε φορά που βάζω να τ’ακούσω με πιάνει η ίδια (χαζο)χαρά…

γιατί γιατί γιατί??? [SIZE=“1”](…δεν πήγα?)[/SIZE] και επανέρχομαι…γιατί?

Manowar φετος
2η συναυλία Nevermore.Με Angeldust.το 98 i think.
1η συναυλία Skyclad to 1994
Orphaned Land στρην Θεσσαλονίκη
Οverkill στο Ροδον!
1η Μegadeth
Τherion φέτος
Solitude Aeturnus πέρυσι
Αυτά!

Saxon 2007, στο Gagarin, ολη η συναυλια συγκλονιστικη…

Uli Jon Roth (CLUB 22 Δεκεμβρη 2005) 2 ωρες και 45 λεπτα επαιξε ειχε φοβερη αποδοση και ακουσαμε τραγουδια που δεν ελπιζαμε ουτε στα ονειρα μας.

U.F.O. (Gagarin 2005) αγαπημενη μπαντα απο τις λιγες και επιτελους τους ειδα ζωντανα (full set) και περασα παρα πολυ καλα

Twisted Sister (Rockwave 2005) Αυτο ηταν παρτυ και πιο πριν ειχαμε λιωσει απο τους Anthrax και στο ενδιαμεσον ειδαμε Dio

Scorpions (Τηγανι 2007) Η καλυτερη εμαφανιση τους τα τελευταια χρονια, φονερο σετ καταπληκτικη αποδωση και Uli Jon Roth και διαρκεια 2 ωρες και 25 λεπτα. Μια χαρα!

Queensryche (Gagarin 2006) Αγαπημενη μπαντα τους ειδα ειχαν πολυ καλη αποδωση αλλα ηθελα να παιξουν λιγο παραπανω.

Γιατίιιιιιιιιιι; γιατίιιιιιιιιιιιιιιι;

  1. Metallica το Seek and destroy… Εκεί που φωνάζαμε SEEK AND DESTROY και που έπαιζες ξύλο με τέτοια χαρά! Όλα τα λεφτά!!
  2. George Clinton and the P-Funk All Stars το Flash Light. Ναι, έπαιξε parliament!!! Ο φανκ ύμνος!!! Ε,ρε χορός!!
  3. Scorpions - Holiday… Εκεί που μας είχε βάλει για κανα τρίλεπτο να λέμε αααα κτλ και μετά στην απόλυτη νιρβάνα συνεχίζει longing for the sun you will come… ανατριχίλα!
  4. Tool μ’εκείνα τα λειζερ. Πω μαστούραααα :stuck_out_tongue:
  5. Όταν παίξαμε το paranoid σε κόσμο όλες μαζί!!! (δε θέλω σχόλια, αρχάριες είμαστε :P)
    Ντάξει ελπίζω να βάλω κι άλλες φάσεις κάποια στιγμή :smiley:

1-Pearl Jam, Lisbon 04/09/06(πρωτη συναυλια PJ που ειδα…πραγματοποιηση ενος μεγαλου ονειρου)
2-Metallica, Αθηνα 03/07/07
3-Μuse, Wembley 17/06/07
4-Depeche Mode, Αθηνα 01/08/06
5-Roger Waters, Αθηνα 18/06/06

Slipknot λυκαβητο 30 μαιου 2005
Steve Vai Sporting 22 νοεμβρη 2005
Iron Maiden 11 μαρτιου 2007
Blind Guardian 28 απριλιου 2007
Rockwavε οι δυο μερες που πηγα!

1)METALLICA 2007 TERRAVIBE:CREEPING DEATH & ORION
2)HEAVEN & HELL:NEON KNIGHTS
3)TOOL 2006:WINGS FOR MARIE
4)STEVE VAI 2005
5)DREAM THEATER 2002 ΡΟΔΟΝ 1Η ΜΕΡΑ.

  1. Ηeaven And Hell - Rockwave Festival - 2007
  2. Black Sabbath - Rockwave Festival - 2005
  3. Jethro Tull - Μονή Λαζαριστών, Θεσσαλονίκη - 2007
  4. Rotting Christ - The Sign Of The Evil Existence Festival, Κομοτηνή - 2006
  5. Dio - Rockwave Festival - 2005

Δε νομιζω να υπαρχει καποιος ο οποιος ειδε τους Σαμπαθ το 2005 και να μη θεωρει ως κορυφαια συναυλιακη εμπειρια τους κεραυνους του Black Sabbath. Η τριχα καγκελο και τα λογια περιττα.

Black Sabbath - Rockwave 2005
Iron Maiden - Terra Vibe 2005
Metallica - Rockwave 2007
Black Sabbath - Rockwave 2007
Scorpions,Whitesnake - Καραισκάκη 2006

Loipon

Rush Wembley 2004
AC/DC Wembley 2000
Fates Warning Rodon 1999
Camel Rodon 2000
Roger Waters sto xwrafi 2006
Nevermore Rodon 1999
Motorhead Rodon 1998
Dream Theater Lykabitos 1998
Cathedral Rodon 1996
kai polles alles.

Πωωω οταν ακουστηκαν οι πρωτες νοτες του Black Sabbath ή του The Warning με τη φυσαρμονικα ηταν αρκετα συγκινητικες…

επισης προσωπικα αγαπημενη στιγμη απο το αν τωρα τελευταια,δεν τους ειχα ξανα δει και εγω και το περμενα πως κ πως : ‘‘this next song is dedicated to all the ladies out there…FUCKED WITH A KNIFE’’

Rush-Ahoy,Rotterdam 2007
Roger Waters-Xωραφι 2006
Camel-Υδρογειος 2000
Dream Theater-Rockwave 2000
Steve Vai-Πυλη Αξιοιυ,χρονια δε θυμαμαι
Porcupine Tree-Μυλος 1999
Μachine Head-Πυλη Αξιου,2004
Βlack Sabbath-Rockwave 2005

1: Believe στο acoustic show των Jon oliva’s pain στο ΑΝ και το “chris” που επαναλαμβανε με οεθος το κοινο μετα το when the crowds are gone.

2: Ολη η συναυλια Metallica αλλα ιδιαιτερα η εισαγωγη του Fuel (gimme an M,gimme an E…gimme an L, GIMME FUEL GIMME FIRE GIMME THAT WHICH I DESIRE) και το τελειωμα του Memory Remains.

3: Black Sabbath Λιγο πριν και λιγο αφου βγηκαν οι 4 θεοι