Όνειρα

Και αν θελουμε, γινονται και παϊδακια:stuck_out_tongue:

You got my point…:wink: :stuck_out_tongue:

εγω μια φορα ειχα δει οτι μιλουσα με τον πλατωνα… ειμαι σοβαρα??

Γιατι δεν του ειπες με υφακι Βουγιουκλακης “φυγε αποδω, μορτη!”?

Γιατι δεν εχω ξανθες μπουκλες

κανε ανταυγες

Στην καραφλα?

ε που θες να ξερω οτι εισαι γλομπος??

ονειρα ε! :lol:
καλη φαση πολυ ψυχεδελεια! εχω δει παρα πολλα κουλα ονειρα!
πχ σε ενα ειχα δει τοι η Θερμη(εδω που μενω δλδ) ειχε γινει αναποδουπολη…:stuck_out_tongue:
ενα αλλο που το βλεπω συχνα ειναι οτι ειμαι καπου στο 1940 στην αντισταση κατα των γερμανων.
αλλα τα οποι ωραια ειναι τα σεξουλιαρικα!:lol: :stuck_out_tongue:
αλλα ρε πουστη μου ολα στην καλυτερη στιγμη τελιωνουν…:lol:

εσυ πρεπει να δεις ονειρο τον waters να σου παιζει μπασο και τον gilmour να σου τραγουδαει σε prive ive:p :lol: :lol:

:lol: :lol:
NIGHTMARE! :lol:

Kάποιες φορές πρέπει να ισχύει αλλά όχι πάντα (π.χ. οι εφιάλτες δεν νομίζω να είναι επιθυμία κανενός…).
Για τους εφιάλτες έχω ακούσει ότι εκφράζουν διάφορες φοβίες…

Ο Φρόυντ πίστευε οτι είχε βρει εξήγηση και για τους εφιάλτες, καθώς έλεγε, εκφράζουν “απωθημένες επιθυμίες που δεν είναι ευχάριστο στο άτομο να ξέρει οτι υπάρχουν, και βγαίνουν με την μορφή εφιάλτη”! Αλλά εδώ που τα λέμε και ο ίδιος τα είχε βρει σκούρα σε κάποια φάση με αυτή την εξήγηση… Για ένα μέρος των ονείρων πάντως το πιστεύω και γω, οτι εκφράζουν επιθυμίες, για όλα όμως όχι…

μπορουμε να ζησουμε καλυτερα χωρις τον φροιντ!!!

Zησατε μαζι πολλα χρονια και τον βαρεθηκες ε?Μαγειρευει ωραια παντως απ οτι μου χουν πει.

γαματα μαγειρευει!!!
αλλα να στο θεσω αλιως

μπορουμε να ζησουμε καλυτερα χωρις τις αποψεις του φροιντ!!!

Τις εχεις διαβασει ολες υποθετω…
Εγω ρε γαμωτο δεν εχω ιδεα.Νομιζα τοσο καιρο οτι αυτος ηταν που ιδρυσε τους Πινκ Φροιντ.

βασικα δεν τις εχω διαβασει ολες----αλλα ασχολουμαι αρκετα σοβαρα με την ψυχολογια!!!

εισαι ομως τρελος καλαμπουρτζης!!!

Δε νομίζω πως μπορώ να διαλέξω καλύτερο και χειρότερο…
Καλά για καλύτερο έχω μερικές υποψηφιότητες… αλλά δε θέλετε φαντάζομαι να διαβάσετε για το γάμο των ονείρων μου…:lol: :stuck_out_tongue:
Βασικά κοιμάμαι πάρα,πάρα πολύ ελαφριά με αποτέλεσμα να βλέπω πάρα πολλά όνειρα και να θυμάμαι
και τα περισσότερα…
Αν ήταν λίγο πιο διαφορετικό το θέμα του τόπικ θα μπορούσα άνετα να ποστάρω ένα τη μέρα…
Πριν λίγο πάντως που ξύπνησα… η γη είχε αρχίσει να τρέμει…ήμουν ιδέα δεν έχω που… πριν αρχίσει η γη να τρέμει πολλοί και διάφοροι ήθελαν να καταστρέψουν πράγματα έτσι για πλάκα… ο τελευταίος που είδα ήθελε να σπάσει ένα τεράστιο (άδειο μεν αλλά τεράστιο) ενυδρείο με ένα σφυρί και προσπαθούσα να του εξηγήσω
γιατί δεν έπρεπε… εννοείται χωρίς να πλησιάζω πολύ γιατί είχε τη βαριοπούλα αυτός… ευτυχώς τη στιγμή που τρόμαξα περισσότερο χτύπησε το ξυπνητήρι :slight_smile:
Τα χειρότερα ήταν το καλοκαίρι αυτό όπου έβλεπα κάτι όνειρα… σαν υπερπαραγωγές ήταν… έργα ολόκληρα…
κοιμόμουν και με όλα αυτά που συνέβαιναν στον ύπνο μου ξύπναγα κουρασμένη :frowning:
Έλεγα να γράψω κάνα σενάριο πρωι πρωι να το μοσχοπουλήσουμε…για τέτοια στόρυ και ποικιλία γεγονότων μιλάμε… #-o

Ενα απο τα πιο διεστραμμενα ονειρα που εχω δει ειναι το παρακατω:
Ημουν λεει ο tweety!!(ναι καλα καταλαβατε,αυτο το κιτρινο χαζοχαρουμενο πουλακι,που ακομα δυστηχως να γινει μεζες για το γατο:p ),και με εκλεισαν στη φυλακη8O για καποιο παραπτωμα που δεν θυμαμε.
Ομως εκαναν το λαθος και με εβαλαν σε κανονικες φυλακες,και δραπετευσα αφου περασα αναμεσα απο τα καγκελα ΧΕ ΧΕ ΧΕ#-:smiley:
Μετα με πηραν χαμπαρι οι μπατσοι,και με κυνηγησαν με το περιπολικο,ωσπου στο κυνηγι επανω φτασαμε σε μια παραλια.Ε τοτε ξυπνησα:? :?