Όνειρα

Ποια είναι τα χειρότερα όνειρα που έχετε δεί και ποια τα καλύτερα?

χειροτερο??? οτι καιγομουνα μεσα στο σπιτι μου…

Καλυτερο???δεν θυμαμαι…γενικα ξερω οτι ο καξε ανθρωπος βλεπει καθε νυχτα ονειρα απλα θυμαται τα πιο εντονα…

το καλυτερο δεν θυμασαι βρε;;;;;
δεν κανεις ονειρα εσυ…

Χειρότερο : Ότι με πυροβόλησαν και αμέσως μετά ξύπνησα.
Δεν θυμάμαι το καλύτερο.

Θελω να ζω στην πραγματικοτητα…Αυτο ολο…:slight_smile:

καλη απαντηση…σε παραδεχομαι…:slight_smile:

εχω δει πολλους εφιαλτες αλλα το χειροτερο πρεπει να’ταν αυτο που ειχε ξεσπασει ιος σ’ολη τη γη και γινοντουσαν ολοι ζομπι. και το’χω δει το ιδιο σεναριο 2-3 φορες.

Δε θυμαμαι το χειροτερο παντως το καλυτερο που εχω δει ειναι οτι ειμαι πρωτη σειρα σε συναυλια των Savatage ,οι οποιοι εκτος απο τα δικα τους τραγουδια παιζουν και τραγουδια Metallica.:stuck_out_tongue:

είδα ότι ημουν κ΄που γεμάτο μέλλισες και κάποιος με κυνηγούσε σε 1 πάρκο για 1 cd και γω έτρεχα σαν μλκς χοροπηδιτά και με χάρη,και τελικά όταν ήμουν στην τελική ευθεία και με φτάναε…ξύπνησα:?

Για εμενα το ιδιο ονειρο θα ηταν εφιαλτης.Μα καλα δεν εχεις ακουσει την διασκευη του Nothing Else Matters απο τους Savatage?:-k

Γενικα ή θα βλεπω κουλαμαρες χωρις ιδιαιτερο “σεναριο” ή προσωπα τα οποια με εχουν σημαδεψει και τα σκεφτομουν τις ημερες εκεινες ή καταστασεις που φοβαμαι ή θελω να γινουν…
Καλυτερο δεν νομιζω οτι εχω δει ακομα.Οσο για το χειροτερο, συνηθως οταν τραβαω ζορια ή επροκειτο να τραβηξω βλεπω οτι ειμαι εγκυος.Ειδικα τη χρονια που μας περασε, ειχα δει 4 φορες οτι ημουν εγκυος και ειχαν συμβει διαφορα δυσαρεστα.[-X

Κανω πεηστ το ονειρο που εγραψα στο παρομοιο θρεντ:

Ηταν βραδυ, και καθομουν στο μπαλκονι κοιταζοντας τον ουρανο. Εβλεπα κατι νεφελωματα που ειχαν μεγεθος μικρων συννεφων(:!:), και κατι αστεροειδεις στο μεγεθος του φεγγαριου(ξανα:!:), και ανεβηκα στην ταρατσα κουβλωντας το τηλεσκοπιο. Κοιταω ψηλα, και βλεπω εναν μικρο αστεροειδη, σε μαγεθος ενος σπιτιου, να αιωρειται 30 μετρα πανω απο το σπιτι μου! Ξαφνικα επιταχυνει, και καρφωνεται με απιστευτη δυναμη στο μεθεπομενο σπιτι. Το σπιτι γινεται πιτα, και μετα απο λιγα δευτερολεπτα πεταγονται προς το μερος μου συντριμια, και κοτρωνες, και κανω κατι …ακροβατικα για να τις αποφυγω. Μολις τελειωνει η …βροχη, βλεπω τον πατερα μου να κουβαλαει τη θεια μου, που ειχε ματωσει στα ποδια (πώς βρεθηκαν ξαφνικα στην ταρατσα ενω προηγουμενως ηταν στο σαλονι, δεν ξερω…). Κατεβηκα κατω, και βρηκα την αδερφη μου να κλεει, και τη μανα μου να εχει μονο μια τουφα μαλλια στο κεφαλι:lol:

εφιαλτης =ειδα οτι δεν ημουν εμο!!!

Εφιάλτης: Είσαι εμο.

(no offence ε? τα θέλουμε τα εμο!) :smiley:

τα χειροτερα ειναι δυο στα οποια με σκοτωσαν(και αμεσως ξυπνησαν),και πολλα αλλα στα οποια βλεπω ασχημα πραγματα και προσπαθω με το ζορι να ξυπνησω…
καλα ονειρα εχω δει πολλες φορες…τις περισσοτερες εχω πραγματα που μου λειπουν…

Ο Φρόυντ υποστήριζε πως τα όνειρα, ακόμα και αυτά που δε τους φαίνεται, ακόμα και οι εφιάλτες στην πλειοψηφία τους, είναι εκπλήρωση ασυνείδητων επιθυμιών. Ποιά η γνώμη σας πάνω σε αυτό?

Τα καλυτερα ονειρα ειναι τα kinky!:stuck_out_tongue:

Ισως να συμβαινει μερικες φορες. Δυο φορες εχω δει οτι τα μαλλια μου φτανυον μεχρι το στηθος μου οπως εγραψα στο παρομοιο θρεντ. Και η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα πολυ να μακρυνουν τοσο

Παιδάκια είναι και αυτά…:twisted: :twisted: :twisted:

Το πιο τρομακτικο ονειρο που εχω δει ειναι να με κυνηγαει ο Mortiis με ενα μαχαιρι και τελικα καταφερε να με μαχαιρωσει.Ηταν ανατριχιαστικο διοτι ηταν πολυ ρεαλιστικο