Το πιο χαζό όνομα συγκροτήματος που έχετε ακούσει

Oύστ!!κι άλλωστε στην αρχή είχε και μια σημασία!

ροζ τοστ!!!
πιασάρικο αλλα λίγο χαζό μου φάνηκε!

οπως ξαναειπα, αν οχι ολα, τα περισσοτερα συγκροτηματα του schoolwave ειχαν αθλια ονοματα.

Τι μαλάκες!!! :lol3:

S.A.T.F.

Siok against the fasine

nown noeito

evergreen terrace
μουσικα ειναι γαματοι
απλα το ονομα σε περιπτωση που δεν ξερεις απο που το χουν παρει,φαινεται γελοιο

Μάλλον δεν ξέρεις γιατί πήραν αυτό το όνομα…

Το pig σε μπατσο δεν αναφερετε? Απο το wikipedia το διαβασα.

The band chose their name motivated by a strong socio-political consciousness. Believing that naming themselves “Cop Killer” or “Cop Destroyer” would be tactless, they eventually settled on “Pig Destroyer” (“pig” being a pejorative American slang term for the police). Derived from a non-musical source as extreme as the band’s sound, Pig Destroyer’s easily identifiable logo was created using the emblem from the infamous ANSWER Me! magazine as a template. However, the band has become less political in recent times.

Σωστός ο παίκτης!

Κάποτε υπήρχε ένα γερμανικό μπλακ μέταλ συγκρότημα που λέγεται ΒLACKSTREET BOYS. Το παρατσούκλι μάλιστα του ελληνόφιλου τραγουδιστή τους ήταν PITAGYROF…

IRON MAIDEN :lol3:

Ξέρεις από που είναι εμπνευσμένο αυτό, έτσι ?:-k

Αμφιβαλλω…

[SIZE=“3”]Green Day[/SIZE]

__ΕΚΔΟΧΗ ΕΝΑ:

The two started to use the phrase “Green Day” after mike’s mom had moved out of town and Mike moved into Billie Joe’s spare room for $250 a month. They heard the phrase on Sesame Street. Ernie (second only to Elmo) used it in reference to a lazy, do nothing day.
That was all during their freshman year of high school.

__ΕΚΔΟΧΗ ΔΥΟ:

they chnged their name to Green Day, which was basically a description of Billie’s first pot-smoking experience. What? Shocked Billie smokes pot? Where the hell have you been? Have you ever listened to the lyrics to a Green Day song before? All three members are addicts.

__Πάντως, θα μπορούσε να υπάρξει και μια τρίτη εκδοχή, κράμα των δύο προηγουμένων… :wink:


Υ.Γ. το Spiritual Beggars εμένα μου έκανε απο την αρχή πολύ καλή εντύπωση (το άκουσα κιόλας ταυτόχρονα με το τραγούδι blood mountain και μου φάνηκε πως τους ταίριαζε το όνομα).

Lacuna coil…

Χα έχεις μαύρα μεσάνυχτα και εσύ και οι πηγές σου! Πλάκα κάνω μπορεί και να ισχύει αυτό… όμως υπάρχει και μια τρίτη εκδοχή που δεν έιναι ιδιαιτέρως γνωστή…:stuck_out_tongue:

Ο Billie Joe όταν είχε αρχίσει μαθήματα κιθάρας ήταν ελεεινός… γι’ αυτό και ο καθηγητής του χρησιμοποίησε την έκφραση ‘‘A chance of success for your band will be like a green day in hell’’, που σε ελεύθερη μετάφραση σημαίνει ότι οι πιθανότητες για επιτυχία του συγκροτήματος του Billie Joe θα ήταν σαν μια ηλιόλουστη μέρα στην κόλαση…

Το συγκρότημα χάρη στην εμπορικότητα που το διακατέχει έγινε γνωστό και άλλαξε το όνομα από Sweet Children σε Green Day.

Αυτά τα ξέρω επειδή στην πρώτη Γυμνασίου είχα φάει πώρωση :smiley: ε μικρούλα ήμουν ρε παιδιά συγχωρέστε με :stuck_out_tongue:

Συγχωρεμένη τέκνον μου…

:lol: :stuck_out_tongue:

Red Hot Chilly Peppers
Dead can dance
Lacuna Coil

Και ένα Ελληνικό συγκρότημα σε στυλ πλοκάμια του καρχαρία, που ίσως δεν γνωρίζετε…
“Εμφανή Γαρύφαλλα”! (πως λέμε Διάφανα Κρίνα…) :lol:

Τιγρε σποράκια :lol: :lol: :lol:

limp bizkit επίσης

+Korn